Karadeniz Pet

Burun delikleri büyüdü, kuşumda mantar mı var?

müptela

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, kuşumun burnu bir süredir (hatta birkaç aydır) büyük duruyordu. Kuşun yapısından dolayı böyle olduğunu düşündük ama bugün detaylı inceleyip araştırınca mantar ya da başka bir hastalığı olup olmadığı konusunda tereddüte düştüm. Baya da panikledim. Kuşumun nesi var? Ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin...🥺
IMG_20230314_153217-min (1).jpg
IMG_20230314_155147.jpg
IMG_20230314_155240.jpg

Bence veterinere götürün bir krem versin düzenli olarak o kremi kullanın buradan kim ne derse desin tam olarak bir teşhis koyamaz.

Merhaba arkadaşlar, kuşumun burnu bir süredir (hatta birkaç aydır) büyük duruyordu. Kuşun yapısından dolayı böyle olduğunu düşündük ama bugün detaylı inceleyip araştırınca mantar ya da başka bir hastalığı olup olmadığı konusunda tereddüte düştüm. Baya da panikledim. Kuşumun nesi var? Ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin...🥺Ekli dosyayı görüntüle 66423Ekli dosyayı görüntüle 66424Ekli dosyayı görüntüle 66425
Kuşlarda ek cere kabuğu oluşabilir, burun deliklerini tamamen kapatmasını sürece sorun yaşatmaz fakat burun delikleri kapanıyorsa kanatlı hayvan konusunda uzman bir veteriner hekim ile görüşürseniz ceredeki ek kabuk alınabiliyor.

Kuşlarda ek cere kabuğu oluşabilir, burun deliklerini tamamen kapatmasını sürece sorun yaşatmaz fakat burun delikleri kapanıyorsa kanatlı hayvan konusunda uzman bir veteriner hekim ile görüşürseniz ceredeki ek kabuk alınabiliyor.
Yani kabuk burun deliklerini örtmediği müddetçe bir sıkıntı olmaz değil mi? Kuşumun bir hastalığı yoktur değil mi?

Geri