Karadeniz Pet

Dışkıda Problem

Fatih1980

Meraklı Üye
Bir çift kuşum bulunmaktadır. Yemeleri, içmeleri, keyifleri, uçmaları... herhangi bir farkedilen problem bulunmamaktadır.

Fakat dışkılarından problem olduğu düşünülmektedir. Öneriniz var mı acaba? Haftada 1 gün multivitamin, 1 gün probiyotik verilmektedir.

Evde bulunan ilaçlar, sulphamazatine, mikostatin, cipro, flagyl, biteral, augmentin.
IMG_20191008_193225.jpg

Son düzenleme:
Bir çift kuşum bulunmaktadır. Yemeleri, içmeleri, keyifleri, uçmaları... herhangi bir farkedilen problem bulunmamaktadır.

Fakat dışkılarından problem olduğu düşünülmektedir. Öneriniz var mı acaba? Haftada 1 gün multivitamin, 1 gün probiyotik verilmektedir.

Evde bulunan ilaçlar, sulphamazatine, mikostatin, cipro, flagyl, biteral, augmentin.

Dışkılar kötü görünüyor. Genel durumu normal olsada ilaç kullanılması lazım. Çünkü hastalık ilerlemeden herhangi bir belirti göstermeyebilir.

Kuşlarda muhtemelen mantar enfeksiyonu var. İlaveten birazda bakteriyel sorun var gibi. Kuşlarda birden fazla hastalık aynı anda görülebilir. Ama mantar daha fazla. Bu yüzden önce mantar ilacı kullanılması lazım. Daha sonra gerekli görülürse bakteriyel enfeksiyon içinde ilaç kullanılabilir duruma göre.

Elinde zaten ilaçlar varmış, o ilaçların hepsini sakla hepsi ileride lazım olabilir. Şuan için sadece mikostatini kullanmanı önericem. Tam dolu suluğa 3-4 damla damlatıcaksın ve hergün tazeliceksin. Bu tedaviyi 5 gün uygula. İlaç kullanımından önce ve sonra 2 gün probiyotik ve 1 günde multivitamin takviyesi yap mutlaka. Geçmiş olsun...

• Beğen
Tepkiler: Kca
Su
Dışkılar kötü görünüyor. Genel durumu normal olsada ilaç kullanılması lazım. Çünkü hastalık ilerlemeden herhangi bir belirti göstermeyebilir.

Kuşlarda muhtemelen mantar enfeksiyonu var. İlaveten birazda bakteriyel sorun var gibi. Kuşlarda birden fazla hastalık aynı anda görülebilir. Ama mantar daha fazla. Bu yüzden önce mantar ilacı kullanılması lazım. Daha sonra gerekli görülürse bakteriyel enfeksiyon içinde ilaç kullanılabilir duruma göre.

Elinde zaten ilaçlar varmış, o ilaçların hepsini sakla hepsi ileride lazım olabilir. Şuan için sadece mikostatini kullanmanı önericem. Tam dolu suluğa 3-4 damla damlatıcaksın ve hergün tazeliceksin. Bu tedaviyi 5 gün uygula. İlaç kullanımından önce ve sonra 2 gün probiyotik ve 1 günde multivitamin takviyesi yap mutlaka. Geçmiş olsun...
Teşekkürler...
Sulphamezathine, mikostatin i lazım olur diye elde tutuyorum. Flagyl, cipro crohn hastası olduğum için var genelde evde. En az 1 adette tutuyorum elde kuşlar için.

Öğrenmek adına soruyorum, dışkı etrafındaki yeşillenmeler bakteri, dışkıların yeşil kısmının beyaza çalar olması mantar mı acaba?

Bence şöyle yapın. Altlarını değiştirip yeni kağıt serip fotoğraf atar mısınız? Ben normal dışkılar da görüyorum. Hastalığa yoramadım bu nedenle sadece bu fotoğraflara bakarak.

Bence şöyle yapın. Altlarını değiştirip yeni kağıt serip fotoğraf atar mısınız? Ben normal dışkılar da görüyorum. Hastalığa yoramadım bu nedenle sadece bu fotoğraflara bakarak.
Akşam resimleri attıktan sonra değiştirmiştim.
IMG_20191008_231846.jpg

Son düzenleme:
Bence bu dışkılar anormal değil.

Teşekkürler. Sabah baktığımdaki dışkılarda da problem varmış gibi geldi bana, tabi sizler daha iyi bilirsiniz. Şu an işteyim, akşam dışkı fotolarını tekrar atarım.

İlaç için ön hazırlığa başladım. Dün multivitamin vermiştim, sabahta probiyotik koydum suluğa.

1x.jpg

@Hayvansever03
Bu arada beyaza çalan bu yeşil renk normal mi acaba ? 3 haftadır böyle dışkılamakta dişi olan.

Teşekkürler. Sabah baktığımdaki dışkılarda da problem varmış gibi geldi bana, tabi sizler daha iyi bilirsiniz. Şu an işteyim, akşam dışkı fotolarını tekrar atarım.

İlaç için ön hazırlığa başladım. Dün multivitamin vermiştim, sabahta probiyotik koydum suluğa.

Ekli dosyayı görüntüle 42640

@Hayvansever03
Bu arada beyaza çalan bu yeşil renk normal mi acaba ? 3 haftadır böyle dışkılamakta dişi olan.
Bu dışkılae normal. Sıvı kısım urine. Dışkıda olması doğal bir kısım. Renginin şeffaf olması normal olan, sizinki de şeffaf. Dışkı rengi de bence olağan. Dışkı analizine yönelik link atacağım bakın. Özellikle son kısımlar.

Bence buraya birkaç gün daha güncel dışkıları atmaya devam edin ve durum güncellemesş yapın. Duruma göre değerlendirirz.

Benim görüşüm hala aynı. Önce mantar daha sonra bakteriyel kür uygulanması lazım.

Sabah mikostatine başladım. Yarım suluğa 2 damla şeklinde 5 gün uygulayacağım.

5.gün sonun da 3 gün probiyotik ve 1 gün mültivit. vereceğim. Tekrar dışkıları değerlendirmeniz içinde 2.günden itibaren resimleri eklemeye çalışacağım.

Bu arada @Hayvansever03 @umitFB teşekkürler ilginiz için.

5.gün bugün mikostatin, sabah 7'de tamamlanacak. Dışkılar sanki ilk gün gibi. 2 gün prob. 1 gün multivitamin verdikten sonra 5 günde sulphamazatine veriyim mi yarım suluk 3 damla şeklinde.
@Hayvansever03 @umitFB @Ayhan OTÇUOĞLU
IMG_20191014_174924.jpg

Son düzenleme:
Mikostatinde tedavi tamamlandı değil mi? Süre açısından soruyorum.

Mikostatinde tedavi tamamlandı değil mi? Süre açısından soruyorum.
Evet tamamlandı.
Gözlerini çok kapatıyor, sesi çıkmıyor diye elime aldım dişi kuşu. Ayakları soğuk, dış görünüş normal, tüyleri kabarık değil. Dal darı veriyim dedim ama kusma hareketi yaparak sağa sola tane tane yemi kusuyor etrafa saçarak.
Kafesleri ayırdım. 2 kafese de probiyotik koydum.

Son düzenleme:
Evet tamamlandı.
Gözlerini çok kapatıyor, sesi çıkmıyor diye elime aldım dişi kuşu. Ayakları soğuk, dış görünüş normal, tüyleri kabarık değil. Dal darı veriyim dedim ama kusma hareketi yaparak sağa sola tane tane yemi kusuyor etrafa saçarak.
Kafesleri ayırdım. 2 kafese de probiyotik koydum.
Halsizce mi kusuyor?

Geri