Karadeniz Pet

Doğal darı aldım. Düşünceleriniz neler?

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Merhaba bugün petshopa yem almak için gittim. Orada ki çalışan bana kafes içinde darı olup olmadığını sordu. Bende darısının olmadığını söyledim. Mutlaka olmalı dedi. Sağlığı için çok önemli olduğunu söyledi bende aldım, astım kafesine sevdide kuşum fakat bu konuyu açmamın nedenini şöyle açıklayayım; bir önceki gidişimde ballı krakerin de çok faydalı olduğunu söylemişti ve bu forumda sorduğumda sizler verilmemesi gerektiğini söylediniz. Yine durum aynı mı bilemedim. Darının faydası nedir? Sürekli verilmeli mi?

sürekli olmasa da yetişkin kuşlarda haftada 1 veya 2 haftada 1 verilebilir normal yem de olduğu için dal darıya pek ihtiyaçları kalmıyor aslında zaten yemlerin içinde mevcut

sürekli olmasa da yetişkin kuşlarda haftada 1 veya 2 haftada 1 verilebilir normal yem de olduğu için dal darıya pek ihtiyaçları kalmıyor aslında zaten yemlerin içinde mevcut
Sürekli kafesinde kalsa ne gibi bir sorun olur peki? Bu arada kuşum yavru..

Sürekli kafesinde kalsa ne gibi bir sorun olur peki? Bu arada kuşum yavru..
kuşunuz yavru ise haftada 1 verin dal darı kırılması kolay olandır kuşunuz diğer yemi de kırıp yemesi için belli oranda ve belli süre vermelisiniz ayrıca fazla dal darı kullanımı ilerleyen zamanda yağlanmaya sebep olabilir

kuşunuz yavru ise haftada 1 verin dal darı kırılması kolay olandır kuşunuz diğer yemi de kırıp yemesi için belli oranda ve belli süre vermelisiniz ayrıca fazla dal darı kullanımı ilerleyen zamanda yağlanmaya sebep olabilir
Teşekkürler yardımınız için..:)

Merhaba bugün petshopa yem almak için gittim. Orada ki çalışan bana kafes içinde darı olup olmadığını sordu. Bende darısının olmadığını söyledim. Mutlaka olmalı dedi. Sağlığı için çok önemli olduğunu söyledi bende aldım, astım kafesine sevdide kuşum fakat bu konuyu açmamın nedenini şöyle açıklayayım; bir önceki gidişimde ballı krakerin de çok faydalı olduğunu söylemişti ve bu forumda sorduğumda sizler verilmemesi gerektiğini söylediniz. Yine durum aynı mı bilemedim. Darının faydası nedir? Sürekli verilmeli mi?
ballı krakerin faydalı olduğunu söyleyen kişiden bir daha alışveriş yapmayın

Dal darı fazla kullanılırsa yağ yapar ama kuşunuzu uçuyuyosanız kafes geniş ise sorun olmaz.

Dal darı yağlanma falan yapmaz protein değeri normal yemlerle aynıdır o halde normal yemde vermiyelim yağlanır diye !!!

Dal darı bizim nasıl cerezimiz var buda onlar için onun gibi bişey dalından kopararak yemeyi severler ve kırması daha kolaydır genelde yavrulara yem kırmasını öğrenme amaçlı verilmektedir kızıl dal darı ile birlikte . ama yetişkin kuşlarda bayılarak yerler ve severler.

Dal darı vermenizde herhangi bir sıkıntı yok yağlanma falan yapmaz ;) haftada 1-2 kere değişiklik olsun diye verebilirsiniz onun haricinde bir yararı yoktur .

Merhaba benim de yavru bir kuşum var. Balli krakere hic dokunmuyor ama bugun darı aldim ve kafesine astim, cok severek yiyor. Kafeste birakmayayim mi? Her gun cikariyorum disari ve uçuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

abd315df0ce55bc822dc2d60fb1154d3.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dal darı bildiğim kadarıyla tembelleştiriyor muhabbet kuşunu. yani çok tükettiklerinde normal yemini istemeyebiliyorlarmış. bu yüzden haftada 1 defa veriyorlar.

ballı kraker konusuna girmiyorum arkadaşlar anlatmış zaten zararlı olduğunu.

bunun haricinde o petshopun dediklerini çok kafaya takmayın. satış yapabilmek için size her şeyi çok elzem çok lazımmış gibi söyleyebilir.
size ufak bir anımı anlatayım ordan pay biçin. geçenlerde yem almak için petshop'a girdim. girmişken kuşlara da bir bakayım dedim adettendir hep yaparım. kuşları bir görseniz değil kuş sağlığı, artık insanlara mikrop bulaştırır o kafesler. vücudunun belli bölgesinde kellik olanlar, göz nezlesi olanlar, burnu akanlar, olduğu yerde kabarıp hareketsiz olanlar, kafes tabanına çökenler, poposu dışkılı olanlar envai çeşit hasta kuşu iki kafeste toplamayı başarmış resmen adamlar. dedim kaç para bunlar? kampanya var 60 lira dediler. e dedim bunların hepsi hasta! veteriner çağırdık bakacak, biz müdahale edemiyoruz dediler. hayırlı işler dedim çıktım. var gerisini sen düşün petshoplar nasıl yerler.

Geri