Karadeniz Pet

Kara Benek HK

Kojiro

Yeni Üye
Merhabalar

9 günlük sultan papağanı yavrusu var elle besleme durumunda kaldım anne bakmıyordu fark ettim ki kara benek rahatsızlığı var gelişim hiç yok denecek kadar az ama ölüm olmadı yavru resmen hayata tutunuyor bende elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum lakin videolar olsun vb kaynaklar yavruların bu hastalığı atlatamayacağı ama benim umudum var sorun şu ki İstanbul Maltepe deyim elden tilosin tartarat etken maddeli ilaç temin edemiyorum hangi veterinere sorsam elinde yok veteriner ecza depolarına baktım yok lütfne bu konuda destek verebilir misiniz gün içinde alayım hemen uygulayayım

WhatsApp Image 2021-03-09 at 11.06.34.jpeg
İlgi için şimdiden teşekkür ederim mesela tam göbek deliği gibi birşey var o sert nokta ve karartı var bu yavru tam 9 günlük

Tekrardan merhabalar

Maalesef birlikte çekilebileceğimiz son fotoğraf buymuş.....

Yine de ilaç aramaktayım belli ki anne babadan geçti virkon s ile dezenfektan uygulayacağım tüm kümese

Link bırakıyorum linki incelersiniz;

Karabenek sorunu ile daha önce çok uğraştım en etkili yöntem kuşları ayırıp uzun bir süre tedavi uygulamak olacaktır. Ben 2 aylık ayırma ile uzun süren bir tedavi uygulamama rağmen bazı eşlerde karabenek tekrar nüksetti. Kuşları ayırıp tedaviye başlamanız aynı zamanda kafes ve tüm ekipmanların iyice ve düzenli temizlenmesi sağlıklı olacaktır.

Link bırakıyorum linki incelersiniz;

Karabenek sorunu ile daha önce çok uğraştım en etkili yöntem kuşları ayırıp uzun bir süre tedavi uygulamak olacaktır. Ben 2 aylık ayırma ile uzun süren bir tedavi uygulamama rağmen bazı eşlerde karabenek tekrar nüksetti. Kuşları ayırıp tedaviye başlamanız aynı zamanda kafes ve tüm ekipmanların iyice ve düzenli temizlenmesi sağlıklı olacaktır.
Teşhis doğru ama dimi karabenek bu? Ayrıca Ayhan beyin youtube kanalından bayadır takipteyim onun sayesinde öğrendim birçok şeyi, eksik olmasın.. Az önce dezenfektan işlemini uyguladım ama İlaç temininde sıkıntı yaşıyorum bu konuda nereden destek alabilirim acaba

Geri