Karadeniz Pet

Karaciğer Büyümesi

Sads

Yeni Üye
Veteriner tedavisi devam ediyor her kontrolde filmler çekiliyor,Antibiyotik kullanıldı keseli 2 gün oldu,Hepacarnitol ağızdan damlatılarak kullanılıyordu 10 gün kullanılıp 10 gün ara verilerek,hepacarnitol kesildi yerine Phytoelite Cleansing Tea Veda 50 tablet isimli ilaç verildi,her gün 1 tablet ezilerek yemliğine karıştırılacak denildi,ben kuşuma yemleri hep mamalıkta veriyorum rahat yemesi için,kullandığım yem versele laga çok fazla yulaf içerdiği için yulafları ayıklıyorum,Bu ilacı kullanan varmı ? Merak ettim,Cleansing Tea Veda.Faydasını gören oldumu ? Bugün kustu 1 kere,dünde kusmuştu.Sürekli uyuyor,acaba ilaçlarmı yapıyor ? Birde kafasında tüy tüpçükleri ve kırmızı sivilce diken gibi yeni tüy tüpleri var,Boynumdada var 2 kuyruk ve kanatlarında 2 tüy döktü.Ben anlayamadım karaciğerden dolayımı uyuyor ? Yoksa tüyden dolayımı ? Birde dışkısı sürekli değişiyor.
•Tüyde olduğu içinmi uyuyor ? Yoksa karaciğerden dolayımı ?
•Cleansing Tea Karaciğer için faydalı ve tedavi edicimi ? Bu ilaç yemlikteki yeme karıştırıldığı zaman kuşun burnundan solunum yollarına kaçmazmı ?
•Çok uyuyor akşama doğru kendine geliyor,oyun oynuyor.
•Dinlenme ve tüneğe göğsünü oturtma esnasında ve yemek yerken kuyruk sallanıyor.
•Dışkı değişiyor bazen koyu çam yeşili siyah zannediyorum korkuyorum,bazen açık yeşil,bazen üratı büyük dışkılıyor.
•Yemi bazı günler aşırı bazı günler az tüketiyor.

Merhaba benim kuşum da bu ilacı kullanmaya başladı her gün ezip yemine karıştırıyorum umarım ilaç yemine yapışıyordur çünkü ezince cok toz haline geliyor kabın dibine iniyor umarım faydasını görürüz. açıkçası kullanan kimse görmemiştim bu yüzden endişeyle kullanıyordum kullanan birisini duyunca sevindim :) biz gelecek ay kontrole gideceğiz karaciğerde kücülme var mı bakacaklar. Bu ilaç hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi lütfen… Cleansing Tea Veda

Merhabalar
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Kuşunuzun güncel dışkılarının fotoğrafını ve kuşun kısa bir videosunu paylaşır mısınız?
Ayrıca kuşunuzun kaç gr olduğunu öğrenebilir miyiz ? Gittiğiniz veteriner kanatlı veterineri miydi?

Merhabalar
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Kuşunuzun güncel dışkılarının fotoğrafını ve kuşun kısa bir videosunu paylaşır mısınız?
Ayrıca kuşunuzun kaç gr olduğunu öğrenebilir miyiz ? Gittiğiniz veteriner kanatlı veterineri miydi?
Ben de paylaşsam yorum yapabilir misiniz benim kuşum da aynı

kuşum bu 14 aylik veda cleansing tea kullaniyoruz 1 ay oldu diskilarini böyle atabiliyorum kafese sadece uyumak icin giriyor uctuktan sonra yoruluyor cigerlerine baski yapiyormus karacigeri versele laga kullaniyoruz
Maşaallah enerjisi yerinde çocuğun :)
Görünüş olarak hafif kilolu görünüyor ama daha ileri vakaları da gördük sizinki öyle değil bu iyi bir durum.Bahsettiğiniz çayı kullanmadım bilgim yok, hekiminiz verdiyse kuşlardan anlayan veterinerse tavsiyelerini dinlemek gerek.
Vücudunda lipomlar var mı yani yağ bezeleri?Kontrol eder misiniz?Sarı sarı olur hatta yumuşak olur o kısımlar.Eğer öyle yerler var ise bir müddet hemoapatik ilaç kullanmak gerekebilir.Veterinerinize röntgen çektirin röntgende belli oluyor.
Dışkıları nasıl bu çocuğun paylaşın bakalım isterseniz

Maşaallah enerjisi yerinde çocuğun :)
Görünüş olarak hafif kilolu görünüyor ama daha ileri vakaları da gördük sizinki öyle değil bu iyi bir durum.Bahsettiğiniz çayı kullanmadım bilgim yok, hekiminiz verdiyse kuşlardan anlayan veterinerse tavsiyelerini dinlemek gerek.
Vücudunda lipomlar var mı yani yağ bezeleri?Kontrol eder misiniz?Sarı sarı olur hatta yumuşak olur o kısımlar.Eğer öyle yerler var ise bir müddet hemoapatik ilaç kullanmak gerekebilir.Veterinerinize röntgen çektirin röntgende belli oluyor.
Dışkıları nasıl bu çocuğun paylaşın bakalım isterseniz
Linklere ekledim diski resimlerini
röntgeni cekildiginde söylerdi diye düsünüyorum veteriner bir sey demedi. Lipom için elime alıp muayane ederek anlar mıyım

Linklere ekledim diski resimlerini
röntgeni cekildiginde söylerdi diye düsünüyorum veteriner bir sey demedi. Lipom için elime alıp muayane ederek anlar mıyım
Dışkı çok sorunlu durmuyor. Fakat hacmi küçük gibi. Benim kuşumda da karaciğer yağlanması var ve dışkıları küçük olabiliyor. Entrobac probiyotik kullanılsın haftada 1 kez.
Lipom yani yağ bezeleri gözle görülür, tüyleri üfleyerek bakabilirsiniz. Hatta fotoğrafını çekebilirseniz paylaşın

Dışkı çok sorunlu durmuyor. Fakat hacmi küçük gibi. Benim kuşumda da karaciğer yağlanması var ve dışkıları küçük olabiliyor. Entrobac probiyotik kullanılsın haftada 1 kez.
Lipom yani yağ bezeleri gözle görülür, tüyleri üfleyerek bakabilirsiniz. Hatta fotoğrafını çekebilirseniz paylaşın
Probiyotiğe başlıyorum o zaman. Teşekkürler. Tüylerine bakayim bi madem

Geri