Karadeniz Pet

Kötü kokulu etrafa yeşil iz bırakan dışkı, halsizlik, dışkının yapışması

Ankaradayım malesef :( yarın gezerim eczaneleri şimdilik yemini yemeye devam ediyor sıcak da tutuyorum inşallah ilerlemez :(
Sabah elime kustu sadece su şeklinde ve kötü kokuyodu. Yumurta maması yapıp verdim birazcık yedi geri uykuya döndü :(

Gözlemlemeye devam et. Dışkı resimleri ekle. İlaçları alabildinmi?
Alamadım 6 tane eczaneye sordum bugün ama hepsi de reçetesiz veremem dedi kendim içmeyeceğimi söylesem de ikna edemedim. Dışkısını yapamıyor. sanırım kabız oldu oysa ki kabız yapacak bir şey de vermedim :( saat 5'ten beri sadece 2 kere dışkıladı ne sulu ne de katı başka dışkı yok :( marul vermeye çalıştım yemiyor kafasını çeviriyor. Ne yapıcam bilmiyorum yine de yemliğine koydum marulu belki gece yer :(

Alamadım 6 tane eczaneye sordum bugün ama hepsi de reçetesiz veremem dedi kendim içmeyeceğimi söylesem de ikna edemedim. Dışkısını yapamıyor. sanırım kabız oldu oysa ki kabız yapacak bir şey de vermedim :( saat 5'ten beri sadece 2 kere dışkıladı ne sulu ne de katı başka dışkı yok :( marul vermeye çalıştım yemiyor kafasını çeviriyor. Ne yapıcam bilmiyorum yine de yemliğine koydum marulu belki gece yer :(

Bazı eczaneler hiç sormuyor bile direk veriyor. Hatta burada pek çok kişinin reçetesiz aldığına şahit oldum. Ama işte oda denk gelicek. Pazartesi birde aile hekiminden rica edersin yazar belki. Birde Ankarada iyi bir veteriner varmış, dışkı analizi falanda yapıyormuş ismi sempati veterinermiydi neydi ( @eyunal ) İmkanın varsa oraya götür kuşu.

Hangi marka yem kullanıyordun?

Işık ve ısınma sorunu yaşıyorsanız bunu alabilirsiniz .
150W olanı daha çok tavsiye ediliyor aynı zamanda yapay güneş yerine de geçebiliyor yani güneş ışığında sentezlenen vitamin ve enzimlerin sağlanmasına yardımcı oluyor .
Mutlaka uygun duyla kullanılmalı aksi takdirde duyunuzu eritip istenmeyen şeylere sebep olabilir . Kuşunuza 1.5 2m arası uzaklıktan tutmanız tavsiye edilir

Ürüne baktım şimdi buda güzel bişeye benziyor. Tabi kalitelisini almakta fayda var, bunların çin malı olanıda varmış. Ama gece sürekli ışık verir bu uyurken kuşu rahatsız edebilir.

Birde güneş ışığı gibi olduğunu sanmıyorum. Bu daha çok ufoların içindeki rezidans gibi bişey. Birde şöyle bir video çıktı karşıma onuda ekliyorum;

Bazı eczaneler hiç sormuyor bile direk veriyor. Hatta burada pek çok kişinin reçetesiz aldığına şahit oldum. Ama işte oda denk gelicek. Pazartesi birde aile hekiminden rica edersin yazar belki. Birde Ankarada iyi bir veteriner varmış, dışkı analizi falanda yapıyormuş ismi sempati veterinermiydi neydi ( @eyunal ) İmkanın varsa oraya götür kuşu.

Hangi marka yem kullanıyordun?
Vitakraft premium kullanıyorum ama onun içindekilerin hepsini yemiyor sadece ak ve sarı darıları seçip yiyor gerisini ağzına alıp atıyor. Bunu sadece hasta olduğundan beri yapıyor öncesinde hepsini yiyordu. Gece yapmış biraz çok azcık marul vermiştim iyice yıkayıp şimdi yine yapamıyor. Yine biraz marul vereceğim. Veterinere de şimdilik fakültedeki sonucu bekliyorum orada kuşla ilgilenen bir veteriner varmış sonuçlarını ona göstereceğim. Yine buraya da atarım sonuçlarını. Son dışkısı da bu şekilde. Hiç su yok ama beyaz olması gereken yer sarı. Keşke orası da düzelse. (Kan var gibi çıkmış ama gölgeden öyle iyice baktım kan yok)

Ekli dosyalar

• 20191124_125849.jpg
    20191124_125849.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 92
  • 20191124_125835.jpg
    20191124_125835.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 93
Son düzenleme:
Vitakraft premium kullanıyorum ama onun içindekilerin hepsini yemiyor sadece ak ve sarı darıları seçip yiyor gerisini ağzına alıp atıyor. Bunu sadece hasta olduğundan beri yapıyor öncesinde hepsini yiyordu. Gece yapmış biraz çok azcık marul vermiştim iyice yıkayıp şimdi yine yapamıyor. Yine biraz marul vereceğim. Veterinere de şimdilik fakültedeki sonucu bekliyorum orada kuşla ilgilenen bir veteriner varmış sonuçlarını ona göstereceğim. Yine buraya da atarım sonuçlarını. Son dışkısı da bu şekilde. Hiç su yok ama beyaz olması gereken yer sarı. Keşke orası da düzelse. (Kan var gibi çıkmış ama gölgeden öyle iyice baktım kan yok)

Dostum o yemin içeriği %80 sarı darı ve sarı darının sindirimi diğer darılara göre biraz daha zor.. Ayrıyetten tatlandırıcı aromada var o yemde. Sana ben başka bir yem tavsiye edicem onu kullan. Garden mix pembe paket veya bonnie kullan.

Dışkıları da iyi değil. Fazla gecikmeden tedaviye başlaman gerekiyor.

Dostum o yemin içeriği %80 sarı darı ve sarı darının sindirimi diğer darılara göre biraz daha zor.. Ayrıyetten tatlandırıcı aromada var o yemde. Sana ben başka bir yem tavsiye edicem onu kullan. Garden mix pembe paket veya bonnie kullan.

Dışkıları da iyi değil. Fazla gecikmeden tedaviye başlaman gerekiyor.
Tamam o yemden alacağım yarın. Veterinere de gitmeyi denerim. Dışkıları iyi değil evet. Sabah verdiğim marulu yemedi ama ona rağmen şu an dışkısı cıvık. Ama iştahı bugün daha iyi bol bol yedi yemden.

Geri