Karadeniz Pet

Kötü kokulu ve koyu renkli dışkı

4-5 gün içinde dışkı rengi falan düzelir. Probiyotik kullanımıyla

Diazyme 256 olabilir probizyme olabilir diğer markalar da olabilir. Petshop sitelerinden bakıp birini seçin artık.

Diazyme 256 olabilir probizyme olabilir diğer markalar da olabilir. Petshop sitelerinden bakıp birini seçin artık.
Kusura bakmayın tekrardan rahatsız ediyorum, söylediğiniz gibi Mikostatin, probiyotik ve multivitamin alıp tarif ettiğiniz şekilde kullanmaya başladım. Kuşumun ağır ve kötü olan dışkı kokusu hiç kalmadı kıvamı da toparlanmaya başladı. Tüm bunlar doğru tedaviyi uyguladığımızı gösteriyor değil mi? Sevinmek için erken midir?

Son düzenleme:
Kuşumun görünüşü ve dışkısı bu şekilde

Ekli dosyalar

• 7E13D5A7-A9A5-41AF-959E-EEEECCE37CA6.jpeg
    7E13D5A7-A9A5-41AF-959E-EEEECCE37CA6.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 144
  • F20320E7-A533-44BB-B71C-A35D93321CB5.jpeg
    F20320E7-A533-44BB-B71C-A35D93321CB5.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 162
  • ACC433E9-6E1F-4A3F-BD9D-2BA02CCF3D57.jpeg
    ACC433E9-6E1F-4A3F-BD9D-2BA02CCF3D57.jpeg
    144.8 KB · Görüntüleme: 159
  • 11818E20-42AD-4163-AD08-D316A86F21E5.jpeg
    11818E20-42AD-4163-AD08-D316A86F21E5.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 169
Son düzenleme:
Tedaviye başlayalı daha 2 veya 3 oldu sanırım. Daha tam iyileşme olmadı doğru tedavideyiz kötü koku gittiğine göre. Tedaviye devam edin. 3 gün kadar sonra sindirilmemiş yem de olmaz dışkıda. Tedaviyi her halükarda 7 gün uygulayın.

Evet bugün 3. Gündeyiz. Sindirilmemiş yem daha önce hiç görmemiştim dışkısında o yüzden telaşlandım, oğlumun keyfi yerinde görünüyor. Dediğiniz gibi 7 gün boyunca tedaviyi uygulamaya devam edeceğiz. Allah razı olsun çok teşekkür ederim her şey için, rahatsız ettiysem kusura bakmayın

Tedaviye başlayalı daha 2 veya 3 oldu sanırım. Daha tam iyileşme olmadı doğru tedavideyiz kötü koku gittiğine göre. Tedaviye devam edin. 3 gün kadar sonra sindirilmemiş yem de olmaz dışkıda. Tedaviyi her halükarda 7 gün uygulayın.
Kuruma olma ihtimali yok değil mi? Ömrümden ömür gidiyor internette yazılanları okudukça..

Yok korkmayın. Tedavinin 4. Günü ve son günü temas ettiği her ne varsa dezenfekte edin. Kalamar varsa atın yenisini alın. Yani tekrar nüksetmemesi için her ayrıntıyı düşünün.

Kötü bir hastalık diye okuyorum ve korkuyorum hocam kusura bakmayın, kuşumu kaybetme ihtimalim var hâlâ, sevinmek için erken mi dersiniz?
Kuruma zaten bir sonuçtur, direk hastalık olarak da görmeyin. Kuşlarımız durduk yere kurumaz, muhakkak nedenleri oluyor.
Tedavinizde kolaylıklar dilerim. Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

Yok korkmayın. Tedavinin 4. Günü ve son günü temas ettiği her ne varsa dezenfekte edin. Kalamar varsa atın yenisini alın. Yani tekrar nüksetmemesi için her ayrıntıyı düşünün.
Saldığımda keyfi yerinde, kafesinde genelde uyuyor, aspur verdiğimde dışkısında yem olmuyor fakat aspuru yememeye başladı darı arıyor, darıyı da sindiremiyor ne yapmamı önerirsiniz? Kafesini temas ettiği her yeri dezenfekte ettim, ilacı kullanmaya devam ediyorum bugün 5. Gün

Kuruma zaten bir sonuçtur, direk hastalık olarak da görmeyin. Kuşlarımız durduk yere kurumaz, muhakkak nedenleri oluyor.
Tedavinizde kolaylıklar dilerim. Hayırlı, sağlıklı beslemeler.
Teşekkür ederim sizlere de yardımcı oldunuz

Ben resmi nedense ekleyemedim ama kuşumun dışkısı biraz sulu sanki hasta mı acaba

Ekli dosyalar

• IMG_20171230_173010.jpg
    IMG_20171230_173010.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 155
  • IMG_20171230_173010.jpg
    IMG_20171230_173010.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 136
Sanırım resim yüklenmiş afedersiniz
Önemli değil, dışkı da dediğiniz gibi sululuk var biraz ancak ishal gibi değil. Sarı lekelenme var. Ben megaberiyel olduğunu düşüyorum ancak bu lekelenmelerde farklı şeylerde olabiliyor; parazit gibi. Herhangi bir antibiyotikten ziyade ilk olarak bence 2-3 gün suyuna bir elma sirkesi ekleyin. Gagadan da damlatabilirseniz ilk gün damlatın; durumu gözlemleyin. Tekrar haber verin.

Önemli değil, dışkı da dediğiniz gibi sululuk var biraz ancak ishal gibi değil. Sarı lekelenme var. Ben megaberiyel olduğunu düşüyorum ancak bu lekelenmelerde farklı şeylerde olabiliyor; parazit gibi. Herhangi bir antibiyotikten ziyade ilk olarak bence 2-3 gün suyuna bir elma sirkesi ekleyin. Gagadan da damlatabilirseniz ilk gün damlatın; durumu gözlemleyin. Tekrar haber verin.

Çok teşekkür ederim cok korkmuştum. Vitamin kullanmıyorum acaba ondan mıdır?

Geri