Karadeniz Pet

Kötü kokulu ve koyu renkli dışkı

Çok teşekkür ederim cok korkmuştum. Vitamin kullanmıyorum acaba ondan mıdır?
Hazır vitaminlerden ziyade zaten bir yem takviyesi edinmelisiniz. Bu nekton S olur, VİTALİS olur. Misal: İçinde bulunan A vitamini sayesinde, A vitamini eksikliğine bağlı ishal oluşumuna önlem alırız. Bunun gibi şeyler. Ayrıca belirtmem gerekirse, kuşunuzun dışkısı hakkında net bir yorum yapmadım. Sadece biz gözlemleyelim dedim, direk antibiyotik ile yüklenmekten önce bu şekilde hareket ederim çoğu zaman. Her zaman olmaz bu ancak, çünkü kimi rahatsızlıklar acil tedavi gerektirir ve elma sirkesi çözüm değildir.

Hazır vitaminlerden ziyade zaten bir yem takviyesi edinmelisiniz. Bu nekton S olur, VİTALİS olur. Misal: İçinde bulunan A vitamini sayesinde, A vitamini eksikliğine bağlı ishal oluşumuna önlem alırız. Bunun gibi şeyler. Ayrıca belirtmem gerekirse, kuşunuzun dışkısı hakkında net bir yorum yapmadım. Sadece biz gözlemleyelim dedim, direk antibiyotik ile yüklenmekten önce bu şekilde hareket ederim çoğu zaman. Her zaman olmaz bu ancak, çünkü kimi rahatsızlıklar acil tedavi gerektirir ve elma sirkesi çözüm değildir.

Yani başka bir sorunu gözlemedim hareket ve ötmesi güzel bu ara biraz agresifleşti sadece onun dışında normald çok sulu yapmazdı ama bugün sulu yapınca merak ettim

Yani başka bir sorunu gözlemedim hareket ve ötmesi güzel bu ara biraz agresifleşti sadece onun dışında normald çok sulu yapmazdı ama bugün sulu yapınca merak ettim
Dediğimi bir uygulayı bakalım, yediği bir şeyden de olabilir. Verdiğiniz meyve olur herhangi başka bir şey olur. 2-3 gün elma sirkesi verin, arada probiyotik uygulayın; mama verin. Bu konuya bakabilirsiniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

Dediğimi bir uygulayı bakalım, yediği bir şeyden de olabilir. Verdiğiniz meyve olur herhangi başka bir şey olur. 2-3 gün elma sirkesi verin, arada probiyotik uygulayın; mama verin. Bu konuya bakabilirsiniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Hayırlı, sağlıklı beslemeler.
Çok teşekkür ederim ben ilk defa kuş besliyorum. Bunu yaparım ben ona bir de vitalis alacağım sanırım. Çok teşekkürler iyi akşamlar

B
Çok teşekkür ederim ben ilk defa kuş besliyorum. Bunu yaparım ben ona bir de vitalis alacağım sanırım. Çok teşekkürler iyi akşamlar
Ben teşekkür ederim, gelişmeleri bildirirsiniz. Kolay gelsin, iyi forumlar dilerim.

Saldığımda keyfi yerinde, kafesinde genelde uyuyor, aspur verdiğimde dışkısında yem olmuyor fakat aspuru yememeye başladı darı arıyor, darıyı da sindiremiyor ne yapmamı önerirsiniz? Kafesini temas ettiği her yeri dezenfekte ettim, ilacı kullanmaya devam ediyorum bugün 5. Gün
Her yemden verin. Probiyotik de verin. Tedavi bittikten sonra kum da verirsiniz. Sindirilmemiş yem sorunu geçer.

Her yemden verin. Probiyotik de verin. Tedavi bittikten sonra kum da verirsiniz. Sindirilmemiş yem sorunu geçer.
Bugün tedavinin son günü, tüm problemlerimiz geçti keyfimiz yerinde, meraklı meraklı bakmaya başladık, yavaş yavaş daha da iyi olacağız inşallah. Tüm sorularıma sabırla cevap verdiniz, rahatsız ettiysem kusura bakmayın, kuşumu kaybetmediysem sizin sayenizde çok teşekkür ederim :)

Ekli dosyalar

• 858CB46C-2425-4852-B3F7-824889F4B893.jpeg
    858CB46C-2425-4852-B3F7-824889F4B893.jpeg
    810.4 KB · Görüntüleme: 148
Ne güzel haber gözümüz aydın. Estagfirullah ne demek yavrucak iyileşsin de...
Dezenfekte olayını da usulünce yapmışsanız sorun tam çözülmüş demektir. Geçmiş olsun. Sizden ricam hastalık belirtilerini ve uyguladığınız tedavi şeklini yazarsanız diğer forumdaşlar da faydalanmış olur. Bu arada mikostatinle 7 tam gün tedavi ettiniz değil mi ?

Dezenfekte olayını da usulünce yapmışsanız sorun tam çözülmüş demektir. Geçmiş olsun. Sizden ricam hastalık belirtilerini ve uyguladığınız tedavi şeklini yazarsanız diğer forumdaşlar da faydalanmış olur. Bu arada mikostatinle 7 tam gün tedavi ettiniz değil mi ?
Dezenfekte olayını temas ettiği her şeyi çamaşır suyu ile yıkadıktan sonra, sirkeli su ardından da sıcak su ile çift durulama yaparak gerçekleştirdim.
Biraz sonra son damlasını damlatacağım ve 7 tam gün uygulamış olacağım.

Hastalık belirtileri:
-Halsizlik
-Kabarık durma
-Başını kanatlarının arasına alıp gün içinde sürekli uyuma
-Yem yerken bile uyuklama
-Ötmede ve konuşmada azalma
-Koyu renkli ve kötü kokulu dışkı
-Popoyu sallayarak dışkılama
(İştah problemi yaşamadık)

Tedavi:
-İlk olarak 5 gün boyunca Avidiare kullandık. İlk gün ağzına bir damla damlattık. Sonrasında suluğuna belirtilen ölçüde ekledik. Fakat bu ilaçtan hiçbir fayda göremedik.

Bunun üzerine:
-Mantardan kaynaklı olabileceğini düşünerek Mikostatin kullanmaya başladık. Sabah akşam 1’er damla ağzına damlattık. 12 saat aralıklarla olmasına dikkat ettik. 2. gününden itibaren dışkıdaki koku problemi ortadan kalktı. 3. Günden itibaren kuşumuz kendini toparlamaya başladı. Bu defa da dışkısında sindirilmemiş yem görmeye başladık. İlacı kullanmayı bırakmadık. 6. Güne geldiğimizde bu problem de ortadan kalktı. 7. Günde hastalığın hiçbir belirtisi kalmadı.

-Mikostatin kullanırken aynı zamanda probiyotik ve multivitamini de kullandık. Bu süreçte; yem, ilaç ve vitaminli probiyotikli suyu haricinde hiçbir şey yemesine içmesine izin vermedik.

Dezenfekte olayını temas ettiği her şeyi çamaşır suyu ile yıkadıktan sonra, sirkeli su ardından da sıcak su ile çift durulama yaparak gerçekleştirdim.
Biraz sonra son damlasını damlatacağım ve 7 tam gün uygulamış olacağım.

Hastalık belirtileri:
-Halsizlik
-Kabarık durma
-Başını kanatlarının arasına alıp gün içinde sürekli uyuma
-Yem yerken bile uyuklama
-Ötmede ve konuşmada azalma
-Koyu renkli ve kötü kokulu dışkı
-Popoyu sallayarak dışkılama
(İştah problemi yaşamadık)

Tedavi:
-İlk olarak 5 gün boyunca Avidiare kullandık. İlk gün ağzına bir damla damlattık. Sonrasında suluğuna belirtilen ölçüde ekledik. Fakat bu ilaçtan hiçbir fayda göremedik.

Bunun üzerine:
-Mantardan kaynaklı olabileceğini düşünerek Mikostatin kullanmaya başladık. Sabah akşam 1’er damla ağzına damlattık. 12 saat aralıklarla olmasına dikkat ettik. 2. gününden itibaren dışkıdaki koku problemi ortadan kalktı. 3. Günden itibaren kuşumuz kendini toparlamaya başladı. Bu defa da dışkısında sindirilmemiş yem görmeye başladık. İlacı kullanmayı bırakmadık. 6. Güne geldiğimizde bu problem de ortadan kalktı. 7. Günde hastalığın hiçbir belirtisi kalmadı.

-Mikostatin kullanırken aynı zamanda probiyotik ve multivitamini de kullandık. Bu süreçte; yem, ilaç ve vitaminli probiyotikli suyu haricinde hiçbir şey yemesine içmesine izin vermedik.
Bunun hakkında bir konu açarsanız daha güzel olur. Gerektiği zaman linkine kolay ulaşılırız, dolayısı ile yorumunuz konu olarak kalacağı için daha fazla faydalı olur.

Kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum, kuşumun dışkısında yeniden sindirilmemiş yem görmeye başladım. Yem markasını değiştirmiştim o yüzden midir yoksa hastalık tekrardan mı nüksetti?

Probiyotik vermeye devam edin. Sonuçta sindirim sistemi bir tahribata maruz kaldı. Başkaca hastalık belirtisi yoksa korkmayın. Probiyotiğe ve arada multivitamine devam edin. Suyu en geç her gün yenilenecek ve 3-4 günde bir yıkanacak.

Probiyotik vermeye devam edin. Sonuçta sindirim sistemi bir tahribata maruz kaldı. Başkaca hastalık belirtisi yoksa korkmayın. Probiyotiğe ve arada multivitamine devam edin. Suyu en geç her gün yenilenecek ve 3-4 günde bir yıkanacak.

Başka bir belirti yok, teşekkür ediyorum

Tekrardan rahatsız ediyorum ama kuşumu hastalıklar bir türlü bırakmadı.. Şimdi de karnında poposuna yakın bir yerde şişlik mevcut. Şişlik yumuşak, rengi derisiyle aynı gibi kırmızımsı. Poposunu sallayarak dışkılamaya devam ediyor. Sanıyorum ki sindirim probleminden kaynaklı. Keyfi iştahı yerinde. Arada uçarken yoruluyor ve aniden bir yerlere konmaya çalışıyor. Sizlere danışmak istedim. Şişlik için ne yapabilirim? Yağlanmış olma ihtimali de var mı?

Ekli dosyalar

• 4B58F5F2-A7CF-4708-9242-E2EAFB595EBA.jpeg
    4B58F5F2-A7CF-4708-9242-E2EAFB595EBA.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 132
  • 8AA34ADA-F46B-4A45-B44D-AF277CE5E925.jpeg
    8AA34ADA-F46B-4A45-B44D-AF277CE5E925.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 108
  • 7AAF792C-C14C-46B0-B515-38AD6C2A9E43.jpeg
    7AAF792C-C14C-46B0-B515-38AD6C2A9E43.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 124
Vilmectin veya benzeri bir iç parazit ilacı kullanmış mıydınız ? Kullanmamışsanız vilmectin temin edip ense derisine bir damla damlatın. 10 gün sonra bir doz daha. Şiş yerin resmini çekmelisiniz.

Vilmectin veya benzeri bir iç parazit ilacı kullanmış mıydınız ? Kullanmamışsanız vilmectin temin edip ense derisine bir damla damlatın. 10 gün sonra bir doz daha. Şiş yerin resmini çekmelisiniz.
Şiş yerini bu şekilde çekebildim, akşam olduğu için strese sokmak istemedim. Sabah daha net çekmeye çalışırım. Dokunduğumda canı yanmıyor, tepki vermiyor, yumuşak. Üç dört gün öncesinde daha büyüktü şu an biraz daha küçülmüş görünüyor.
Kırmızı ile yuvarlak içine aldığım bölgede bulunuyor.

Ekli dosyalar

• 61A8AC77-874A-4DEE-9E31-037396DCF6F5.jpeg
    61A8AC77-874A-4DEE-9E31-037396DCF6F5.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 123
  • AD84B9DD-3C18-4CEA-B435-727611DCF218.jpeg
    AD84B9DD-3C18-4CEA-B435-727611DCF218.jpeg
    910.8 KB · Görüntüleme: 120
  • 4C53E1D2-1122-494E-BFCB-850AA3631C2E.jpeg
    4C53E1D2-1122-494E-BFCB-850AA3631C2E.jpeg
    736 KB · Görüntüleme: 119
Poposundaki tüyleri dışkı olduğu için yıkadım şişlik de ortaya çıktı.
İlaç olarak sitraks kullanabilir miyim?

Ekli dosyalar

• 699BF78C-E81D-4D52-9F92-DE1635ADDE6C.jpeg
    699BF78C-E81D-4D52-9F92-DE1635ADDE6C.jpeg
    900.9 KB · Görüntüleme: 111
  • CA2CE9A5-E8E7-48FB-A93F-6DCBD115EC6B.jpeg
    CA2CE9A5-E8E7-48FB-A93F-6DCBD115EC6B.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 96
  • A82E5475-5A99-4E50-9F80-46957EBA7CBF.jpeg
    A82E5475-5A99-4E50-9F80-46957EBA7CBF.jpeg
    68.1 KB · Görüntüleme: 97
Şişlik bu şekilde