Karadeniz Pet

Kötü kokulu ve koyu renkli dışkı

Cocsidiyoz var kuşta. Tetra mezatin başlayın. Avidiare normalde cocsidioza etkilidir ama çözmemiş sorunu. Beni o yanılttı
Bir gün öncesine ait ben bu şekilde ezmiştim

Ekli dosyalar

• 55841524-9A83-4CF0-B826-9DC5FF8E062E.jpeg
    55841524-9A83-4CF0-B826-9DC5FF8E062E.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 89
Aslında başta da cocsidiozdan şüphelenmiştim. Hem siz iyileşti demiştiniz hem de avidiare kullanmış olmanız beni yanılttı. Çünkü avidiare de cocsidioza endikedir. Neden çözmedi hayret. Şimdiden suluğu çekin önünden susasın ve sabah ilacı verdiğinizde hemen içsin.

Aslında başta da cocsidiozdan şüphelenmiştim. Hem siz iyileşti demiştiniz hem de avidiare kullanmış olmanız beni yanılttı. Çünkü avidiare de cocsidioza endikedir. Neden çözmedi hayret. Şimdiden suluğu çekin önünden susasın ve sabah ilacı verdiğinizde hemen içsin.
Hocam çok gariptir ki bu şişlik iki haftadır var, kuşumun keyfi gayet yerindeydi. Hiçbir belirti göstermedi şişlik haricinde. Aspurdan kaynaklı bir renk olabilir mi?

Probiyotik vermeye devam edin. Sonuçta sindirim sistemi bir tahribata maruz kaldı. Başkaca hastalık belirtisi yoksa korkmayın. Probiyotiğe ve arada multivitamine devam edin. Suyu en geç her gün yenilenecek ve 3-4 günde bir yıkanacak.
Merhabalar aynı belirtiler bizim kuşumuzda da var 2-3 haftadır. Aynı tedaviyi mi uygulayım. Başka bi ilaç önerirmisiniz. Mikostatine yarine augmentin yada ceftinex olur mu. Acil cvp yazarsanız çok sevinirim

Merhabalar aynı belirtiler bizim kuşumuzda da var 2-3 haftadır. Aynı tedaviyi mi uygulayım. Başka bi ilaç önerirmisiniz. Mikostatine yarine augmentin yada ceftinex olur mu. Acil cvp yazarsanız çok sevinirim
Selçuk bey forumda epeydir yok cevaplanmayacak sorunuz muhtemelen. Veterinere danışsanız iyi olur.

Geri