Karadeniz Pet

Kuluçkada kavga sorunu

Cesurilezümrüt

Yeni Üye
Merhaba benim kuşum 4 sefer yumurtladı. 1 yavru dün akşam doğdu. Yavru doğana kadar sorunsuz ilerledik. Sonra dişi ve erkek kuş kavga etmeye başladı. Erkek o kadar baskın değildi ama şimdi dişiden hiç korkmuyor dövmeye çalışıyor bağırıyor. Çok üzülüyorum ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Konu başlıklarında Acil, Yardım, Önemli gibi kelimeler kullanmayınız, açıklayıcı konu başlığı giriniz.

Başlık düzenlendi.

Kavga boyutu tüy yolma, kanatma gibi durumda ise kuşları ayırınız.
Dişi kendisi yem yemiyor sürekli erkek dişiyi besliyordu ben de ayırmadım akşam durumları iyiydi barışmış gibiydiler hatta erkek de dişinin yanına girdi çıktı. Sonra bir anda tekrar yuvadayken şiddetli kavga başladı. Şuan erkeğin gözü kanlandı dişinin de gözleri zor açılıyor. Hiç anlamadım ne yapacağımı şaşırdım bi iyi anlaşıyorlar bi kötü. Ayırsam bu sefer dişi yem yemeyip yavruyu beslemez diye düşünüyorum.

Ben de aynı şekilde kuşları ayırma tarafındayım.
Dişi kendisi yem yemiyor sürekli erkek dişiyi besliyordu ben de ayırmadım akşam durumları iyiydi barışmış gibiydiler hatta erkek de dişinin yanına girdi çıktı. Sonra bir anda tekrar yuvadayken şiddetli kavga başladı. Şuan erkeğin gözü kanlandı dişinin de gözleri zor açılıyor. Hiç anlamadım ne yapacağımı şaşırdım bi iyi anlaşıyorlar bi kötü. Ayırsam bu sefer dişi yem yemeyip yavruyu beslemez diye düşünüyorum.

Ayırın siz dişi kendi kendini besler mutlaka