Karadeniz Pet

Kuş ishal mi? Yoksa Nezle mi?

Einsatz

Meraklı Üye
Dişi kuşum yumurtalarını kırıyor diye yeni bir çift aldım, bu çift de hiçbir sorun yokdu ama 2. günü farkettim ki dışkısı anüs bölgesine bulasmıs ve hafif hırıltılar var kuşta. Resimler aşağıdadır, dışkı resmi de en kısa sürede paylasacagım.

Eğer bu şekilde az çok anlayabiliyorsanız, tedavide yardımcı olur musunuz?
XX0k0D.jpg

LnyAZV.jpg

qWbMWq.jpg

BArPAQ.jpg

Hocam ishale benziyor

SM-A800F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam Aviron toz alın ikisine de 7 gün boyunca yarım suluğa mercimek tanesi kadar katıp iyice karıştırarak verin. İlacı almaya gittiğinizde suluğu çekin 2-3 saat kadar susasınlar.

Hocam Aviron toz alın ikisine de 7 gün boyunca yarım suluğa mercimek tanesi kadar katıp iyice karıştırarak verin. İlacı almaya gittiğinizde suluğu çekin 2-3 saat kadar susasınlar.
Selçuk hocam petshoplarda var mıdır? ve Ishal mi olmuş kuş?

Ağır bir ishali yok şuan ama heran başlayabilir. Önlem almak gerek. Petshop ve veterinerlerde bulabilirsiniz.

Ağır bir ishali yok şuan ama heran başlayabilir. Önlem almak gerek. Petshop ve veterinerlerde bulabilirsiniz.
Allah senden defalarca razı olsun hocam valla hiç sıkılmadan hep yardımcı oluyorsun çok ama çok sagol. Her şey gönlünce olur umarım :) Yarın sabah ilacı aldıgım gibi yazarım. Şimdi sularına 4 damla elma sirkesi damlattım, sabaha kadar dursun öyle. Giderken de sulugu cekerim 2-3 saat susuz kalırlar sonra tedaviye başlarız hocam

Rica ederim. Umarım çabucak iyileşir. Tedaviyi diğer kuşlara da yapın 7 gün sürecek.

Aviron bulamadıysanız ona başlayın. 3 gün gelişmeleri yazarsınız. Ona göre ya depişiriz ya devam ederiz ilaca.

Aviron bulamadıysanız ona başlayın. 3 gün gelişmeleri yazarsınız. Ona göre ya depişiriz ya devam ederiz ilaca.
Selçuk hocam, o veteriner bana bir liste aldı bu ilaçları temin et dedi, ancak bulundugum bölgede bulamadıgım için internetten sipariş verdim ve yarın elimde olacaklar, akşam da tedaviye başlayacağım...

Ilaçlar ;
Sera Diropur W Bitkisel Solüsyon 50 ML
Biyoteknik Avidiare Kanatlı Ishal Damlası 20 CC
Biteral 250 MG Tablet (eczaneden aldım hemen)
Diazyme 256 Probiyotik ve Multienzim Takviyesi
Avimec (Bu sizin önerdiğiniz, buda yarın elimde)

Hocam adam beni Pazartesi günü kliniğe cagırıyor tedavi başlangıcı için ama cok geç bence o güne kadar beklemek. Bu ilaçları ben nasıl kullanacağım ?

Biteral ile başlayın. Yarım suluğa hapın 1/10'unu iyice ezip suya iyice karıştırarak verin. Aynı suya 3-4 damla diropur damltın. Ve pirinç tanesi kadar probiyotik katın. 7 gün sürecek tedavi. 4. Gün tüm kafesi dezenfekte edin. Benim önerdiğim aviron aynı tedavi için daha kullanışlı bir üründü ve dozu ayarlamak kolaydı. Biteral suda yeterince eriyecek mi acaba. Bir deneyin bakalım.

veteriner muhtemelen avidiareyi de kattıracaktı suya ama bence gerek yok. Yine de veteriner ne derse yapın.

Biteral ile başlayın. Yarım suluğa hapın 1/10'unu iyice ezip suya iyice karıştırarak verin. Aynı suya 3-4 damla diropur damltın. Ve pirinç tanesi kadar probiyotik katın. 7 gün sürecek tedavi. 4. Gün tüm kafesi dezenfekte edin. Benim önerdiğim aviron aynı tedavi için daha kullanışlı bir üründü ve dozu ayarlamak kolaydı. Biteral suda yeterince eriyecek mi acaba. Bir deneyin bakalım.
Selçuk hocam biteral 1'de10 demişsiniz o zaman çook ama cok kücük bir şey kullanıcam yarım suluga. Hocam Aviron ben aradım hiçbir yerde yok internettede bulamadım yoksa direkt onu alacaktım. Eğer sizin bildiğiniz satan bir site varsa lütfen link verir misiniz? fiyati hiç muhim değil hemen sipariş vereyim ertesi gün gelsin elime

Birde on değil 10 da bir hocam :) Bir bakayım bulursam dönerim size.

Geri