Karadeniz Pet

kuşum başını sallayarak kusuyo

Azraa

Yeni Üye
merhaba muhabbet kuşum başını sallayarak sürekli kusuyo sonra yem yemeye iniyo baya yiyo su içiyo sonra tekrar yem yiyo kanatlarını titretiyo dışkısında herhangi bir değişim yok ne olmuş olabilir? oda değişimi yaptık ve 1 haftadır falan biraz ilgisiz kaldı depresyon falan olabilir mi acaba kötü bir şey olmasından korkuyorum

Merhabalar hizliresim ekle sitesinden kuşunuzun fotoğrafını paylaşır mısınız, ayrıca kuşun son dışkılarına bakalım. Streameble isimli siteden de kuşunuzun videosunu yükleyip buraya link atın videoya bakalım.

Kuşunuz kaç gr? Kilolu mu? Uçma sorunu var mı? Yeminiz ve içtiği su taze mi? Yem harici yabancı şeyler yedi mi? Takviye olarak ne veriyorsunuz? Sebze meyve veriliyor mu veriliyorsa hangileri? Ekmek gibi mayalı şeyler veriliyor mu? Kafeste ayna var mı? Cereyana maruz kaldı mı eviniz kaç derece?
Parfüm, çamaşır suyu kimyasal ürünler veya sigara kullanıldı mı kuşun yanında?

Kusmuğu salyalı ve ekşi kötü kokulu mu? Daha önce geçirdiği hastalık, kullandığı ilaç oldu mu?

Merhabalar hizliresim ekle sitesinden kuşunuzun fotoğrafını paylaşır mısınız, ayrıca kuşun son dışkılarına bakalım. Streameble isimli siteden de kuşunuzun videosunu yükleyip buraya link atın videoya bakalım.

Kuşunuz kaç gr? Kilolu mu? Uçma sorunu var mı? Yeminiz ve içtiği su taze mi? Yem harici yabancı şeyler yedi mi? Takviye olarak ne veriyorsunuz? Sebze meyve veriliyor mu veriliyorsa hangileri? Ekmek gibi mayalı şeyler veriliyor mu? Kafeste ayna var mı? Cereyana maruz kaldı mı eviniz kaç derece?

Kusmuğu salyalı ve ekşi kötü kokulu mu? Daha önce geçirdiği hastalık, kullandığı ilaç oldu mu?
kuşumun kilosu ideal uçma sorunu yok suyunu bugün değiştirdim yemi de her zaman yediği yem şu ana kadar hiç böyle olmamıştı. kafesini bu sabah temizledim dışkılari normal ve az önce kusma sorunu başladı şuan daha iyi gibi enerjisi falan her şeyi yerinde ek olarak meyve veriyorum mandalina portakal muz arada elma falan yiyo başka bir şey vermiyorum evin ısısıno tam olarak bilmiyorum ama soğuk olmuyo üşütmesi imkansız gibi cereyana falan da çok dikkat ediyorum kusmuğu salyasız yem çıkarıyo, sadece 1 hafta önce falan oda değişimi yaptık başka odaya geçtik ve biraz ilgisiz kaldı acaba ondan mi diye düşündüm

Son düzenleme:

Dışkılar güzel görünmüyor. Beyaz peçete koyalım kafes tabanına ve kuş dışkılarını yapsın en az 6-7 adet dışkı olsun sonra buraya fotoğrafını atın yakından bakalım. Kuşunuz bana biraz kilolu geldi,kaç gr olduğunu ölçer misiniz? Ayrıca kafesteki ayna ise lütfen çıkartın,aynaya kusarlar ve bakteri ürer kursak mantarına kadar gider durum. O yüzden tavsiye etmiyorum.Kafesinizde mutlaka grit kuş kumu bulunsun ayrı bir yem kabında. Sindirim için gerekli.
Kafesinizi de Virkon S veyahut muadil profesyonel ürünlerle temizleyin.
Kuşun ağzında kötü koku var mı kusmuğunu inceleyin ve ne sıklıkla kusuyor gözlem yapın.
İçme suyu mutlaka kapalı şişe suyu olsun. Uv filtresiz sular bakteriyel enfeksiyona sebep olabiliyor. Arıtma suyu,çeşme suyu,kaynak suyu vb sular verilmemelidir.
Sebze meyve verirken çok iyi yıkanmalıdır.

Kursak mantarı,
Gıda veya solunum zehirlenmesi,
Karaciğer Hastalıkları,
Fazla Yemek yeme,
Salmonella,
Koksidiyoz
gibi birçok hastalıkta kusma görülebilir. O yüzden kusmanın neden kaynaklandığını bilmemiz gerekiyor. Dışkı fotoğraflarını görelim sabah

Kursak mantarı,
Gıda veya solunum zehirlenmesi,
Karaciğer Hastalıkları,
Fazla Yemek yeme,
Salmonella,
Koksidiyoz
gibi birçok hastalıkta kusma görülebilir. O yüzden kusmanın neden kaynaklandığını bilmemiz gerekiyor. Dışkı fotoğraflarını görelim sabah

kafeste ayna yok oyuncakları var kuşumu ölçemiyorum elimde tartı yok. kuş kumumuz vardı ama asla yemediği için çıkarmıştım. saat 12 gibj falan kusuyodu çok yem yiyip su içiyodu kanatlarino titretiyodu şuan daha iyi o zamandan beri kusmadı enerjisi de güzel gözükuyo. attığım fotoğrafta dışkısı ve kustuğu yemler de var bakabilirsinizz :)))

bakın şuan bu durumda gayet iyi gibi duruyo kusmasini gözlemlemeue devam edicem bir de kum mu koymam gerekiyo

bakın şuan bu durumda gayet iyi gibi duruyo kusmasini gözlemlemeue devam edicem bir de kum mu koymam gerekiyo
Maşaallah neşesi enerjisi hiç eksik olmasın :)
Kuşunuzu kilolu gördüm,sindirimsel ve karaciğer etkenli kusmalar yaşanabilir.Kuşunuzu kontrol eder misinz vücudunda sarı sarı şeyler var mı lipom(yağ bezesi)? Sabahleyin güncel dışkılara bakalım ayrıca

Maşaallah neşesi enerjisi hiç eksik olmasın :)
Kuşunuzu kilolu gördüm,sindirimsel ve karaciğer etkenli kusmalar yaşanabilir.Kuşunuzu kontrol eder misinz vücudunda sarı sarı şeyler var mı lipom(yağ bezesi)? Sabahleyin güncel dışkılara bakalım ayrıca
amin çok teşekkür ederimm. Şuanda uyudu 😂 sabah hepsine bakıp size detaylı bilgi veririm çok teşekkür ederim :)

Geri