Karadeniz Pet

Kuşum boğuluyor gibi oluyor lütfen bakar mısınız

Cnp_20

Yeni Üye
Daha önce de aynı problemi yaşadık. Veteriner antibiyotikli karışımlar hazırlamıştı ve vitamin ve astvet ilacıyla desteklemişti sonrasında. Şimdi (2 ay sonra) yeniden aynı durum :( vitamin verdim. Veteriner üşütmüştür, sıcak tut vitamin ver dedi. Bir kaç oldu geçmiyor günde çok kez tekrarlıyor. Artık hayvana gereksiz ilaç yüklemesi de yapmıyorum. Kuşumla ilgili bütün sıkıntılarım öylesine kontrol için götürdüğüm bir kanatlı veterinerin gereksiz ilaç yüklemesinden sonra başladı. O zamandan beri sürekli farklı farklı problemlerimiz oluyor.
Keyfi, iştahı, dışkısı yerinde. Bu arada geçen defa böyle olduğunda da tüy dökme dönemindeydi şimdi de öyle.

Video

Üşütme gibi bir duruma benzemiyor. Bu yavrucağın başka kanatlı hekimlerine görünmesi lazım. Tekrarlayan bir kursak hareketi var.

valla ne geldiyse kanatlı veterinerden geldi :( eğer geçmezse götüreceğim

Yani size şöyle söyleyeyim. Mesela çok meşhur bir kanatlı veterineri var ama hakkında birçok olumsuz şeyler duyduk. Kendisine kuşumu götürmem ben mesela.Tabiiki sadece kanatlı veterineri diye gitmemek lazım,başarılı da olması lazım. Kanatlı alanında iyi hekimler var. İmkanınız varsa bu konuda kendini kanıtlamış kanatlı veterinerine götürmenizi öneririm. Kuşunuz sağlığına geri kavuşabilir. Doğru hekimi bulmak gerek bunun için.

Yani size şöyle söyleyeyim. Mesela çok meşhur bir kanatlı veterineri var ama hakkında birçok olumsuz şeyler duyduk. Kendisine kuşumu götürmem ben mesela.Tabiiki sadece kanatlı veterineri diye gitmemek lazım,başarılı da olması lazım. Kanatlı alanında iyi hekimler var. İmkanınız varsa bu konuda kendini kanıtlamış kanatlı veterinerine götürmenizi öneririm. Kuşunuz sağlığına geri kavuşabilir. Doğru hekimi bulmak gerek bunun için.
İşte o çok meşhur kanatlı veterinere götürdüm sağlıklı kuşumu ve bir sürü ilaç dayadı. Kuşla eylülden(oraya gittiğim tarih) beri uğraşıyorum. Kuzenimden almıştım kuşumu o hiiiiç ilgilenmezdi yine de bir kere hasta olmayan kuş o adamın ilaçlarından sonra sürekli sürekli hasta. 6 aydır 6 kere farklı farklı veterinerlere gittim. Açıkçası veteriner güvenimi kaybettim. Kendi tecrübeme dayanarak söylüyorum büyük kanatlı hayvanlardan anlıyor olabilirler ama muhabbet kuşlarında gerçekten ezbere konuşuyorlar ve tutarsa…
En son bu tedaviyi uygulayan veteriner bir nebze daha güven veriyor. O kuşta mantar olsaydı gaga kenarlarında beyazlıklar olacağını söyledi ve başından beri mantar seçeneği eledi. İnternete baktığımda mantar belirtileri iştahsızlık, ishal, kusma, dışkıda siyahlık. Biz de çok şükür hiçbiri yok. Biraz probiyotik desteği yapıp tüy dökme döneminde gözlemleyeceğim bakalım. Umarım yine iyileşir çünkü artık bebeğime ilaç vermek istemiyorum :(

Geri