Karadeniz Pet

Kuşum gece gündüz ciyaklıyor

fıstıksu

Yeni Üye
Yaklaşık 2 ay öncede aynı durumu yaşamıştım. O zaman solunum yollarında enfeksiyon olabileceği şüphesiyle monodox 100mg ilacını kullanmıştım. Ne kadar etkisi oldu bilemiyorum ancak ciyaklaması geçmişti. Şimdi tekrar başladı. Dışkısında falan herhangi bir sıkıntı yok. Geceleri karanlıkta bile çıkarıyor bu sesi durmadan, ışığı açtığımda ise daha da şiddetleniyor. Korktuğu bir şey mi var yoksa bir hastalığı mı anlayamadım. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar.
Video linki:

Ciddi bir kuyruk atması görünmüyor, yüksek ihtimalle hava kesesi paraziti olabilir. İvermektin içeren ense damlası kullanmanızı öneririm vilmectin, blotec, avromec olabilir. Bir iki damla yeterlidir sizler için 1 şişe almanıza gerek yok, çevrenizde üretim yapan kişiler mevcutsa rica ederseniz şırınga ile bir kaç damla vereceklerdir. Temin edebilirseniz yazın kullanımını yazarım.

Kullanımını şimdiden yazarsanız aldığımda vakit kaybetmeden uygularım. Teşekkürler..

Kullanımını şimdiden yazarsanız aldığımda vakit kaybetmeden uygularım. Teşekkürler..
Kuşun ense kısmına üfürün eti görününce 1 damla ensesine damlatın ( fazla damlatmayın ciltte kızarma yanma yapabilir), damlatmada sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız kulak çubuğu yardımı ile ense kısmına sürebilirsiniz, ensede tenine temas etmesi lazım deri yolu ile kana karışacaktır. Uyguladıktan sonraki bir kaç gün kuşu yıkamayın ve spreyleme yapmayın.

Geri