Karadeniz Pet

Kuşumun anormal dışkıları ve yanlış ilaç

VanilyaRoll

Yeni Üye
Merhaba dostlar, kuşumda kanat tutulması iştahsızlık, ayaklarda garip yürüme ve ishal vardı. Dışkıları yeşil iz yapıyordu bir arkadaşım Caremycin isimli ilacı al 5 gün kullan dedi kullandım ama kuşum hala halsiz ve hasta.

İlacı kullanmadan önceki ve şuanki dışkıları atıyorum, çok sulu dışkılıyor lütfen yardım edin ölmesin oluşum :(

Ekli dosyalar

• IMG_20230304_194649.jpg
    IMG_20230304_194649.jpg
    765.7 KB · Görüntüleme: 54
Dediğinizi yaptım Adrian bey ama kusumda bi duzelme olmadı lutfen yardım 😭

Evet bi gün boyunca verdim daha sonrasinda probiyotik verdim dıskiları bu sekilde cok halsiz ve kanatlari titriyor

Ekli dosyalar

• IMG_20230314_212817.jpg
    IMG_20230314_212817.jpg
    940.6 KB · Görüntüleme: 42
Evet bi gün boyunca verdim daha sonrasinda probiyotik verdim dıskiları bu sekilde cok halsiz ve kanatlari titriyor
Ge oral'a devam ediniz 8 saate bir yenileyin ilacı, yarım suluğa (50ml) bir pirinç tanesi kadar olacak şekilde verin bir kaç gün içerisinde sıvı kaybı düzelir.

Şuanda da aşırı bir sıvı kaybı yok he oral ile düzelecektir sonrasında dışkıların durumuna bakarız

Peki kanatlardaki titreme ve kusun asırı dorgunlugu neden oluyor olabilir hasta gibi diskilarida yesil iz yapiyor. Cok cok tesekkur ederim bide cevaplariniz icin :)

Peki kanatlardaki titreme ve kusun asırı dorgunlugu neden oluyor olabilir hasta gibi diskilarida yesil iz yapiyor. Cok cok tesekkur ederim bide cevaplariniz icin :)
Attığınız fotoğraftaki lekeler normal lekelenme aşırı bir leke yok dışkının doğal izi diyebiliriz bu sebeple leke sorunu yok dışkıda.

Kanat titremesini görmediğim için net yorum yapamıyorum mümkünse video yaplaşırsanız daha net yorum yapabiliriz.

Rica ederim ne demek 🍀

Kuşun videosu buraya yuklenmuye ozel mesajdan attim. Ve diskilarda da degisme oldu Adrian bey sanki siyah ve sekilsiz gibi bazen daha yesil ama siyah noktalar var uzerinde ve mukuslu gibi 😓 cok korkuyorum veterineri aradim en erken randevu pazartesiye randevuyla calisiyoruz dedi umarım bisey olmaz ya

Ekli dosyalar

• IMG_20230315_184920.jpg
    IMG_20230315_184920.jpg
    913.5 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20230315_185001.jpg
    IMG_20230315_185001.jpg
    951 KB · Görüntüleme: 29
Kuşun videosu buraya yuklenmuye ozel mesajdan attim. Ve diskilarda da degisme oldu Adrian bey sanki siyah ve sekilsiz gibi bazen daha yesil ama siyah noktalar var uzerinde ve mukuslu gibi 😓 cok korkuyorum veterineri aradim en erken randevu pazartesiye randevuyla calisiyoruz dedi umarım bisey olmaz ya
Kuşta kusma, ağzında akıntı gibi problemler var mı?

Kanat tutulması dışında başın istemsiz hareketleri, denge bozukluğu, nöbet geçirir gibi durumları mevcut mu?

Güncel dışkı yaparsa atmaya devam edin bakalım

Kuşta kusma yok, istemsiz bas hareketleri de yok. Akıntıda farketmedim hic ama burun delikleri tikali icleri dolu gibi ve nefes alirken kuyrugu asagi yukarı hareket ediyor. Son diskisi iyi ama kafesin dibine coktu bir yere dayadi kafasini duruyor oylece oluyor galiba 😭

Kusun cigerinde hirilti var gibi sanki

Ekli dosyalar

• IMG_20230316_012801.jpg
    IMG_20230316_012801.jpg
    631.4 KB · Görüntüleme: 31
Siyaha dondu muhabbet kuşumun dışkıları nolur yardım edin veterineri aradim randevu pazartesi uzaktan yardim edemeyiz dedi

Ekli dosyalar

• IMG_20230316_171437.jpg
    IMG_20230316_171437.jpg
    616.7 KB · Görüntüleme: 33
Buyuk ihtimal istah kaybi olabilir. Mama takviyesi yapmanizi hatta mumkunse kursak kontrolu yapıp gerekli durumlarda sırınga ile beslemenizi önerebilirim. Biraz soguk algınlığı gibi geldi. Bagirsak enfeksiyonuda olabilir. Sıcak tutmaya çalışın vücut isısı düşmesin. Kızıl dal darıda verebilirsiniz. Benzer bir durumda İmmun surup önermisti doktorumuz. 1 ay boyunca hergun suyuna koymustum. Cok faydasini gordum. Yemini mumkunse paketli kullanmaya calısıp sunuyu duzenli olarak gunluk değiştirip kafesinide elma sirkesi ile temizlerseniz Allah'ın izni ile hic birsey olmaz. İnanin benim kuşlarimın durumu daha kotuydu. Cok sükur 3 yildir benimleler. Hepsinin Tuyleri kadar ömurlerii olsun ins.

Buyuk ihtimal istah kaybi olabilir. Mama takviyesi yapmanizi hatta mumkunse kursak kontrolu yapıp gerekli durumlarda sırınga ile beslemenizi önerebilirim. Biraz soguk algınlığı gibi geldi. Bagirsak enfeksiyonuda olabilir. Sıcak tutmaya çalışın vücut isısı düşmesin. Kızıl dal darıda verebilirsiniz. Benzer bir durumda İmmun surup önermisti doktorumuz. 1 ay boyunca hergun suyuna koymustum. Cok faydasini gordum. Yemini mumkunse paketli kullanmaya calısıp sunuyu duzenli olarak gunluk değiştirip kafesinide elma sirkesi ile temizlerseniz Allah'ın izni ile hic birsey olmaz. İnanin benim kuşlarimın durumu daha kotuydu. Cok sükur 3 yildir benimleler. Hepsinin Tuyleri kadar ömurlerii olsun ins.
Hamfendi kuşu sabote etmeye mi çalışıyorsunuz? Hayvanda koksidiyoz var, sirkeyle duayla olacak iş değil bu. Acilen antikoksidyol bir ilaç kullanması gerekiyor arkadaşın.

Hamfendi kuşu sabote etmeye mi çalışıyorsunuz? Hayvanda koksidiyoz var, sirkeyle duayla olacak iş değil bu. Acilen antikoksidyol bir ilaç kullanması gerekiyor arkadaşın.
Farkındaysanız ben doktor degilim. Kafama gore su ilaca başlayinda diyemem. Naçizane üretim yerimizde kuşlarimiza uyguladiğimiz ilk mudahalelerden bahsettim. Elma Sirkesinin parazitlerde ne kadar etkili olduğunu bir araştirin isterseniz. Biz bütün üretim haneyi max 15 gunde elma sirekisi ile dezenfekte edip 1-1.5 aydada sularina birer damla emla sirkesi damlatıyorduk. Babamdan gordügum kadarı ile yazıyorum. Bizmi yıllardık yanliş yaptik ? Doktorumuzun tavsiyesi uzerine evdeki kuşlarımıda bu şekilde iyileştirdim. Ben kesin sunu yapin demiyorum. Naçizane fikrimi sunuyorum . Aklina yatmazsa zaten uygulamaz. Uslubunuz biraz kırıcı gibi heldi Bu aralar bendemi bir problem var? Cokmu alınganım Yoksa ulke olarakmi cok gerginiz inanın anlayamıyorum.

Kandidiyazis gibi duruyor, şuan tedaviden önce bebişi hayatta tutmak gerek. İlk önce @paytağın annesi hanımefendinin önerilerinin aynısını uygulamak lazım

@VanilyaRoll umarım son durumu aktarır, siyah dışkı yetersiz beslenme göstergesidir

Bir moderatorun vasilasiyla sulphamezatin buldum diskilar iyi suan ama solunum yolunda problemimim var busefer de galiba konu acicam simdi Adrian bey 😭

Geri