Karadeniz Pet

Burakagaga

Yeni Üye
Kusum son 4 gündür bu sekilde mantar olduğunu söylediler ve krem ile damla verdiler günlük veriyorum fakat pek guvenemedim neden bu sekilde nefes alıyor bidr gagasinin yanındaki siyah kanlı şey nedir acaba
Acil cevap verin lütfen.

Kuşunda hem mantar hem de solunum yolu sıkıntısı var veterinerden vmd-doxy isimli ilacı edin mantarı kremle halledip dediğim ilacı solunum yolu için 5-6 gün kullanın yem yemiyorsa mama yapıp şırıngayla verin kuşu ayırın ve iki kafeside dezenfekte edin hastalığı diğer kuşa zaten bulaşmıştır ancak size dahi bulaşma ihtimali var ufak belirtilerle de olsa

Kuşunda hem mantar hem de solunum yolu sıkıntısı var veterinerden vmd-doxy isimli ilacı edin mantarı kremle halledip dediğim ilacı solunum yolu için 5-6 gün kullanın yem yemiyorsa mama yapıp şırıngayla verin kuşu ayırın ve iki kafeside dezenfekte edin hastalığı diğer kuşa zaten bulaşmıştır ancak size dahi bulaşma ihtimali var ufak belirtilerle de olsa
Tamamdır

Diğer kusta hiçbir belirti yok kus arada bir kendi yemek yiyor ama genelde eşi besliyor zaten ilacli sudan eşi de iciyor eşi aşırı derecede sağlıklı hicbir sorunu yok bence bulasmamisdir

Veteriner bana petshoplarin verdikleri ilaclarin zararli olucagini söyledi ve bana ismini hatirlamadigim antibiyotikli bir ilaç verdi

Teşekkürler yine fakat kuşu bu akşam kaybettik

Diger kusumda hicbir belirti yok kakalari gayet normal enerjik tüyleri düzenli çok sağlıklı bir kus suanlik a vitamini vermeyi düşünüyorum mantar olmamasi icin
Farmatom gibi multivitaminler bulundurun elinizde e vitamini hariç kuşun her türlü vitaminini fazlası ile karşılar. Mantar olmaması için hijyene özen gösterin enerjik haline ise kanmayın önleminizi alın

Farmatom gibi multivitaminler bulundurun elinizde e vitamini hariç kuşun her türlü vitaminini fazlası ile karşılar.
Teşekkürler fakat veteriner bana petshoplarda bulunan vitamin tarzı şeylerin merdiven altı ürünler olduğunu söyledi yan etkisi olabilecegini söyledi en son multivitaminleri petshop da görmüştum

Teşekkürler fakat veteriner bana petshoplarda bulunan vitamin tarzı şeylerin merdiven altı ürünler olduğunu söyledi yan etkisi olabilecegini söyledi en son multivitaminleri petshop da görmüştum
Piyasada saçmasapan markalar ufak tefek şekilsiz biçimsiz kutular var, doğrudur bunları geçmişte kullandık hiçbir faydası yok. Farmatom veya pantonic bizzat kendim ve üretici arkadaşlarımız kullanıyor farkını gösteren vitaminler eğer bölünmüş şekilde bulursanız ufak bir şişe alınız başka bilindik markalarda var ancak litre şeklinde ve yüksek fiyatlardalar bunlar evde besleyenler için israf olur

Piyasada saçmasapan markalar ufak tefek şekilsiz biçimsiz kutular var, doğrudur bunları geçmişte kullandık hiçbir faydası yok. Farmatom veya pantonic bizzat kendim ve üretici arkadaşlarımız kullanıyor farkını gösteren vitaminler eğer bölünmüş şekilde bulursanız ufak bir şişe alınız başka bilindik markalarda var ancak litre şeklinde ve yüksek fiyatlardalar bunlar evde besleyenler için israf olur
Tamamdır cok teşekkür ederim iyi geceler

Geri