Karadeniz Pet

Kuşumun kakası çok sulu ve kötü kokuyor napıcam

Ceydanbb

Yeni Üye
Merhaba herkese tekrardan,
Sürekli burada kuşumla ilgili konular acıyorum. Her seferinde de baska bir problem yasıyoruz. Bu sefer kusumun kakası fotoğrafta ki gibi. Perşembe veterinerde yumurtası alındı, yumurta cidara mı ne yapısmıstı yanlış hatırlamıyorsam. Alındı aksamında kan gelmisti hatta, sonrasında kanlı kaka sonrasında düzeldi derken simdi de böyle dıskılıyor. Perşembeden bu gün sabaha kadar yumurta beyazı yedirdim takviye olarak. Ve doktorun dediği gibi aminosol ve aviminerali 10 ar damla ondan 10 ar damla diğerinden olmak üzere koyuyordum. Normal mamasında da probiyotik vardı.
suyuna bugün konustugumuzda probiyotik koy dedi veterinerde ki asistan. Ama kaka böyle gelmeye devam etti. bunun üzerine burda iletişimde oldugum birinden aldıgım fikirle duyu normal içme suyu olarak değiştirdim. Sıcak tutmam söylendiği için peteğin yanında duruyor kafesi. Su içerken çokça kez de gördüm. Su kaybediyor ama içiyor da en azından diyorum. Evde ishal ilacı vs yok. Sabah doktora götürene kadar bir şey olucak diye cok korkuyorum. Açıkca söylemem gerekirse ölcek diye aklım çıkıyor: İshalden ölmesini istemiyorum bir şey olmasını istemiyorum. Ne yapabilirim? Doktor randevusunu 5.30 a alabildim. Bilmediğim yere gidip bir şey olursa diye de tedirginim. Mama yiyor su an. Yumurta beyazı yüzünden oldu sanıp vermeyi kesmiştim. Sizce su an ne yapabilirim kuşuma bir şey olmasın lütfen. Yardımlarınıza fikirlerinize cok ihtiyacım var.

İlaç ismi veremem ben o konuda bilgili değilim ama en azından ilaç alıp tedaviye başlayana kadar şunları yapın isterseniz
Patetes haşlaması verin
Pirinçi haşlayıp suyunu süzüp Suluğuna koyun
Probiyotik varsa evde Suluğuna onu koyun
Elma sirkesi az da olsa işe yarar
Elma da yedirebilirsiniz.
Kuşu sıcak tutun.
Benim önerilerim bunlar ile sınırlı.

Geri