Karadeniz Pet

Kuşumun kakasi ve karnındaki çizgi

Şengül kaya

Yeni Üye
Merhaba kuşumun kakasi bu şekilde problem mi var yem olarak kanarya yemi ve garden mix yem karışımı kullanıyorum kızil daldari ve yulafta veriyorum birde karnında çizgi var 5 aylık erkek kendini çok kasıyor 2 haftadır tüy patlağı girmedim ama baktım çok minicik minicik yeni tüyleri çıkıyor bı sorunu var ki acaba baya korkuyorum psikolojik olarak her hastalık varmış gibi hissetmeye başladım b vitamini veriyorum normal vitamini var bağırsak güçlendirici bı yem pleksi var çokta aktif ama sürekli hastalıkları araştırıyorum bişey olmasından korkuyorum ara ara ishal olunca özellikle banyo sonrası avidiar diye bı bağırsak güçlendirici var onu verince geçiyor hemen

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-08-29-20-47-51-711_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-08-29-20-47-51-711_com.android.chrome.jpg
    407.9 KB · Görüntüleme: 9
Diski normal görünüyor. Kendini kasiyorsa ve tüyler dökülüyorsa bana dış parazit ihtimali geldi.

Yani baktım bitlenme vs yok ama tüyleri minik minik dökülüyor ve minik minik beyaz patlak gibi değil ama ufak ufak çıkıyor gibi

Tuyde de olabilir kuşu görmeden yorum yapmak zor oluyor. Gerekli takviyeleri de veriyormussunuz. Probiyotik entrobac tavsiye ederim. Gözlemleyin bakalım kaşıntı devam edecek mi

Vitamin kullanıyorum zaten 5 aylık birkaç yere baktım tüy değişimi yavruluktan yetişkinliğe geçiyor falan demişler

Geri