Karadeniz Pet

Kuşumun son hali

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunus kılınç

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar sevgili muhabbet kuşu ailesi. Geçtiğimiz hafta muhabbet kuşum kursak mantarı hastalığına yakalanmıştı. Burada birçok konu okudum, birçok ilaç isimleri gördüm ama en garantili olanı hastaneye götürmek olduğunu anladım her önüne gelen bir şeyler söylüyor. Muhabbet kuşumu buradaki hayvan hastanesine götürdüm. Doktor kuşumu inceledi ve kursak mantarı hastalığının teşhisini koydu. Bizlere bir antibiyotik bir de vitamin verdi. Bu süreçte @radyomevlana gerçekten bizlere çok destek oldu. Nasıl destek oldu gerek şifa dilekleriyle gerekse tavsiyeleriyle her daim yanımızda oldu herkesin huzurunda kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kardeşimiz sanırım veterinerlik okuyor. Muhabbet kuşumu veterinere götürmeden önce https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/kursak-mantari-diye-bilinen-hastalik.90814/ @radyomevlana hekimimizin açmış olduğu konuyu okudum. Doktorda hemen hemen aynı tedavi yöntemini söyleyip, konuda belirtilen ilaçları verdi bizlere. 1 haftalık süreç geride kaldı ve muhabbet kuşum şükürler olsun çok iyi. Hastalık sürecinde uçamaz olmuştu artık uçmaya da başladı. O kusma tamamen bitti. Hocam her şey için teşekkür ediyorum, umarım hayatınız boyunca birçok canlıya yararınız dokunur ve tedavi edip sağlığına kavuşturursunuz. Muhabbet kuşu ailesi sizlere de teşekkür ediyorum. Mesajlarınızla yorumlarınızla da sizler de yalnız bırakmadınız. Sağ olun.

İşte en son ki halimiz :)

sdfsdf.jpg

Hocam ilk başta minik dostumuzun sağlığına kavuşması gerçekten beni çok mutlu etti. Bizim tek amacımız var, o minik dostlarımızın sağlığına kavuşması ve siz minik dostlarımızın ailesinin mutlulukla gülümseyen yüzü. Evet tek önemli olan bunlardır bizler için. Estağfurullah hekim demişsiniz fakat okuyorum daha, evet veterinerlik okuyorum. O konuda da belirttiğim gibi muhabbet kuşlarında yaşanan bu hastalık maalesef hızla ilerlemekte ve minik dostumuzun sağlığını çok kötü etkilemekte. Sonu ise maalesef ki ölüm oluyor. Birçok tedavi yöntemi var, birçok ilaçlar var fakat bu süreçte en etkili ilaç kullanılmak zorunda çünkü karşımızda hızla hastamızı ölüme götüren bir illet var. Önüne gelen evet maalesef bir şeyler söylüyor ama siz siz olun muhakkak hasta dostlarımızın tedavisini buradan aramayın. En ufak bi hastalık şüphesinde olursanız direkt olarak pet hayvanlarından anlayan ya veteriner hekime ya da hayvan hastanesindeki hekime götürüp muayene ettiriniz. Burada söylenenler sadece tahmini yöntemlerdir. Minik dostlarımızın hastalığı deneme yanılma ya da tahmini yöntemlere bırakılmamalı. Burada @misafir123 bu arkadaşa ve @BLESS bu arkadaşa da yazmak istiyorum çünkü beni bir nevi yalancılıkla suçlarcasına yazı yazdılar. Hangisiydi bilmiyorum bir tanesi okuduğum veterinerlik bölümü ile ilgili yıllarınız boşa gidiyor tarzında bir şey söylemişti. Ben o yazıda da söyledim burada da söylüyorum; Yıllarımın boşa gitmediğini o minik dostlarımızın sağlığına kavuşmasıyla, o minik dostlarımızın ailesinin mutlulukla gülümseyen yüzüyle anlıyorum. Ve bir kez daha hep beraber gördük ki, uzman hekimlerimizin de verdiği ilaç benim önerdiğim ve tedavi yönteminde uygulanması gerekenler de benim tavsiyelerim doğrultusunda. Burada önemli olan ben haklıyım değil; önemli olan o minik dostlarımızın iyileşmesi. Ama beni yalancılıkla suçlayıp okuduğum bölüm için eğer veterinerlik okuyorsanız yıllarınız boşa gidiyor derseniz ben de sizlere bunu derim efendim. Üslup insanın kimliğidir. Elbet bizlerin de yanlışı olabilir fakat saldırırcasına, yalancılıkla itham edercesine yazarsanız maalesef ki ben de yazımda sizlere de açıklama yapmak durumunda kalırım. Çok uzattım hakkınızı helal ediniz. Siz de ben de minik dostlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çabalayacağız. Allah'a emanetsiniz.

Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin ne kadar nazikçe yaklaşıyorsunuz. Siz çok iyi birisisiniz Allah yar ve yardımcınız olsun. illaki birşeyler söyleyenler olur onları takmayın. Tekrardan teşekkür eder ii geceler dilerim

Hocam ilk başta minik dostumuzun sağlığına kavuşması gerçekten beni çok mutlu etti. Bizim tek amacımız var, o minik dostlarımızın sağlığına kavuşması ve siz minik dostlarımızın ailesinin mutlulukla gülümseyen yüzü. Evet tek önemli olan bunlardır bizler için. Estağfurullah hekim demişsiniz fakat okuyorum daha, evet veterinerlik okuyorum. O konuda da belirttiğim gibi muhabbet kuşlarında yaşanan bu hastalık maalesef hızla ilerlemekte ve minik dostumuzun sağlığını çok kötü etkilemekte. Sonu ise maalesef ki ölüm oluyor. Birçok tedavi yöntemi var, birçok ilaçlar var fakat bu süreçte en etkili ilaç kullanılmak zorunda çünkü karşımızda hızla hastamızı ölüme götüren bir illet var. Önüne gelen evet maalesef bir şeyler söylüyor ama siz siz olun muhakkak hasta dostlarımızın tedavisini buradan aramayın. En ufak bi hastalık şüphesinde olursanız direkt olarak pet hayvanlarından anlayan ya veteriner hekime ya da hayvan hastanesindeki hekime götürüp muayene ettiriniz. Burada söylenenler sadece tahmini yöntemlerdir. Minik dostlarımızın hastalığı deneme yanılma ya da tahmini yöntemlere bırakılmamalı. Burada @misafir123 bu arkadaşa ve @BLESS bu arkadaşa da yazmak istiyorum çünkü beni bir nevi yalancılıkla suçlarcasına yazı yazdılar. Hangisiydi bilmiyorum bir tanesi okuduğum veterinerlik bölümü ile ilgili yıllarınız boşa gidiyor tarzında bir şey söylemişti. Ben o yazıda da söyledim burada da söylüyorum; Yıllarımın boşa gitmediğini o minik dostlarımızın sağlığına kavuşmasıyla, o minik dostlarımızın ailesinin mutlulukla gülümseyen yüzüyle anlıyorum. Ve bir kez daha hep beraber gördük ki, uzman hekimlerimizin de verdiği ilaç benim önerdiğim ve tedavi yönteminde uygulanması gerekenler de benim tavsiyelerim doğrultusunda. Burada önemli olan ben haklıyım değil; önemli olan o minik dostlarımızın iyileşmesi. Ama beni yalancılıkla suçlayıp okuduğum bölüm için eğer veterinerlik okuyorsanız yıllarınız boşa gidiyor derseniz ben de sizlere bunu derim efendim. Üslup insanın kimliğidir. Elbet bizlerin de yanlışı olabilir fakat saldırırcasına, yalancılıkla itham edercesine yazarsanız maalesef ki ben de yazımda sizlere de açıklama yapmak durumunda kalırım. Çok uzattım hakkınızı helal ediniz. Siz de ben de minik dostlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çabalayacağız. Allah'a emanetsiniz.
işte gerçek hekim dediğin böyle olur kardeşim umarım çok güzel bir yerlere gelirsin. ülkece senin gibi anlayışlı bir nevi taş atana gül atan kişilere ihtiyacımız var. ülke olarak malesef saldırmayı bir şey sanıyoruz ve önümüze gelene saldırıyoruz. yolunuzda devam edin umarım çok daha güzel yerlerde olursunuz

Aman ALLAH uzak etsin o kursak mantarı mıdır nedir tedavizi zor ve çok can sıkan bir rahatsızlık

işte gerçek hekim dediğin böyle olur kardeşim umarım çok güzel bir yerlere gelirsin. ülkece senin gibi anlayışlı bir nevi taş atana gül atan kişilere ihtiyacımız var. ülke olarak malesef saldırmayı bir şey sanıyoruz ve önümüze gelene saldırıyoruz. yolunuzda devam edin umarım çok daha güzel yerlerde olursunuz
Estağfurullah efendim sağ olun.

@radyomevlana @yunus kılınç @ahmet çağ @zaferuras bu üyelikler eğer aynı kişiye ait değilse ben hiç birşey bilmiyorum :) Diğer konudaki tartışmadan sonra açılmış bütün üyelikler ;) Muhtemelen ergen bir çocuk ve veterinerlikle alakası bile yok. Sırf kendini haklı çıkarmak için fake konular açıp fake mesajlar yazıyor.

Forum yetkililerine duyrulur bu şahsın ip adresine baksınlar ;)

@ADRIAN @Recai SULAMİS

Ayrıca linkini attığın konuda @BLESS ve @misafir123 isimli üyelerin senden çok daha bilgili olduğu çok açık. Veterinercilik oynamayı bırak. Burada söz konusu ufacık kuşların canı.

Yetkililer ilgilensin lütfen...

@radyomevlana @yunus kılınç @ahmet çağ @zaferuras bu üyelikler eğer aynı kişiye ait değilse ben hiç birşey bilmiyorum :) Diğer konudaki tartışmadan sonra açılmış bütün üyelikler ;) Muhtemelen ergen bir çocuk ve veterinerlikle alakası bile yok. Sırf kendini haklı çıkarmak için fake konular açıp fake mesajlar yazıyor.

@ADRIAN @Recai SULAMİS

Ayrıca linkini attığın konuda @BLESS ve @misafir123 isimli üyelerin senden çok daha bilgili olduğu çok açık. Veterinercilik oynamayı bırak. Burada söz konusu ufacık kuşların canı.

Senin de üyeliğin yeni hocam :) Hocam ergen mi dediniz? Gelin Mersin'e buyurun sizi ağırlayalım. Ergen olup olmadığımı görürsünüz. Herkes birbirine saldırır olmuş, ben gerekeni söyledim. @misafir123 isimli üye daha o konu tartışılırken üye olmuş nereden birliyorsunuz bilgili olduğunu? Uzun yazı yazmakla olmuyor. Veterinercilik oynamayı bırakalım öyle mi? Buyurun Şehrimize davet ediyorum sizi. Adresimize varana kadar her şey açık ve net buyurun hocam. :)

Sen ne konuşuyorsun? İp'den bakılacaksa bakılsın senin keyfinle iş yapılacaksa yapılsın kimseyi inandırmak zorunda değilim. Ergen demişsin, Konuşmana dikkat et ergen mergen hakarete giriyor dikkat et konuşmana. Adminler gereğini yapmasını istiyorum. Eğer bu şahsın dedikleriyle iş yapılacaksa iyi forumlar size. İp'den de bakın hiç korkum yok.

@ADRIAN @Recai SULAMİS

Yöneticilerin gereğini yapması evet doğru olur. İp adresine bakılacaksa bakılsın ama senin ergen lafı senin yaşın kaç ki herkesi itham edercesine böyle konuşma curretinde bulunuyorsun? Gereğinin yapılmasını evet ben de istiyorum sayın yöneticiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri