Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun dışkısı son zamanlarda sıvılaşmaya,cıvıklaşmaya başladı..

raelity

Yeni Üye
Suyunu,yemini,kumunu eksik etmem Halsiz oldugunda da vitamin eklerim suyuna.Anlamadığım bir şekilde böyle dışkısı oldu? Lütfen yardım edin

başta daha kötüydü,bu daha iyi hali ve kendisi biraz durgun.. ama parmağıma alıp masaya koyduğumda koşuyor vs. aspur tohumu almıştım çoğunu yemişti

başta daha kötüydü,bu daha iyi hali ve kendisi biraz durgun.. ama parmağıma alıp masaya koyduğumda koşuyor vs. aspur tohumu almıştım çoğunu yemişti
şöyle diyeyim benim kuşumun en başından beri hep yavaştı vs hep saldığımda dolap üstü masa fln ne varsa oralarda dururdu yani durgunluk pek sorun değil diye düşünüyorum burda (uçmasında vs sorun yok) tünek gibi yerleri seviyor yani

şöyle diyeyim benim kuşumun en başından beri hep yavaştı vs hep saldığımda dolap üstü masa fln ne varsa oralarda dururdu yani durgunluk pek sorun değil diye düşünüyorum burda (uçmasında vs sorun yok) tünek gibi yerleri seviyor yani
bir de diğer küçük sorun da (paragrafı bölmek istemedim) boğazına bir şey takılmış gibi kafasını sallıyor,dün yaptığında yem çıkartıyordu (ilk defa yaptı anlayamadım..) ama şimdi yem çıkartmadan yapıyor bunu..

Yeni yapılmış dışkılarını yine ekler misiniz? Ve kuşun videosunu da. Streamable.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz. Kuşta ağız kokusu var mı,çıkarttığı yem salyalı mıydı, kokulu muydu? Kur kusması ayırt edebiliyorsunuz diye tahmin ediyorum?? Kuşunuza probiyotik ve grit kum veriyor musunuz? Yem markası ne ve suyunu günlük tazeliyor musunuz?

soruları cevaplayayım önce:
ağız kokusu yok,çıkarttığı yem salyalı değil.vitamin olarak betisol var ve quik marka kumu var.Yem markası vitakraft ve evet günlük tazeliyorum

Yeni yapılmış dışkılarını yine ekler misiniz? Ve kuşun videosunu da. Streamable.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz. Kuşta ağız kokusu var mı,çıkarttığı yem salyalı mıydı, kokulu muydu? Kur kusması ayırt edebiliyorsunuz diye tahmin ediyorum?? Kuşunuza probiyotik ve grit kum veriyor musunuz? Yem markası ne ve suyunu günlük tazeliyor musunuz?

Videoda kuşun bir tık kabarık durması dışında haliyle bir sorun göremedim. Bu durumda neyi var anlayamayız. Kekik çayı yapıp verebilirsiniz. Bunun dışında vitamin ve probiyotik takviyeleri adına gervit ve entrobac almanızı tavsiye edebilirim. Kaliteli ürünlerdir, diğerlerinden daha çok faydasını görürsünüz. Ayrıca kumu da beyaz, ince yapılı, kristal kumlardan değildir umarım. Ve kumu yediğine emin olunuz. Probiyotik özellikle sindirime ve dolayısıyla dışkısına, sindirim kaynaklı kusmaya iyi gelecektir. Dal darı vermiyorsanız onu da verin dışkısını toparlar. Bu durumda sadece bunları yapabilirsiniz. Net teşhis için veteriner görmeli ama normal bir veteriner bu belirtilerle anlamaz. Kanatlı uzmanı olmalı.

Videoda kuşun bir tık kabarık durması dışında haliyle bir sorun göremedim. Bu durumda neyi var anlayamayız. Kekik çayı yapıp verebilirsiniz. Bunun dışında vitamin ve probiyotik takviyeleri adına gervit ve entrobac almanızı tavsiye edebilirim. Kaliteli ürünlerdir, diğerlerinden daha çok faydasını görürsünüz. Ayrıca kumu da beyaz, ince yapılı, kristal kumlardan değildir umarım. Ve kumu yediğine emin olunuz. Probiyotik özellikle sindirime ve dolayısıyla dışkısına, sindirim kaynaklı kusmaya iyi gelecektir. Dal darı vermiyorsanız onu da verin dışkısını toparlar. Bu durumda sadece bunları yapabilirsiniz. Net teşhis için veteriner görmeli ama normal bir veteriner bu belirtilerle anlamaz. Kanatlı uzmanı

Videoda kuşun bir tık kabarık durması dışında haliyle bir sorun göremedim. Bu durumda neyi var anlayamayız. Kekik çayı yapıp verebilirsiniz. Bunun dışında vitamin ve probiyotik takviyeleri adına gervit ve entrobac almanızı tavsiye edebilirim. Kaliteli ürünlerdir, diğerlerinden daha çok faydasını görürsünüz. Ayrıca kumu da beyaz, ince yapılı, kristal kumlardan değildir umarım. Ve kumu yediğine emin olunuz. Probiyotik özellikle sindirime ve dolayısıyla dışkısına, sindirim kaynaklı kusmaya iyi gelecektir. Dal darı vermiyorsanız onu da verin dışkısını toparlar. Bu durumda sadece bunları yapabilirsiniz. Net teşhis için veteriner görmeli ama normal bir veteriner bu belirtilerle anlamaz. Kanatlı uzmanı olma

Videoda kuşun bir tık kabarık durması dışında haliyle bir sorun göremedim. Bu durumda neyi var anlayamayız. Kekik çayı yapıp verebilirsiniz. Bunun dışında vitamin ve probiyotik takviyeleri adına gervit ve entrobac almanızı tavsiye edebilirim. Kaliteli ürünlerdir, diğerlerinden daha çok faydasını görürsünüz. Ayrıca kumu da beyaz, ince yapılı, kristal kumlardan değildir umarım. Ve kumu yediğine emin olunuz. Probiyotik özellikle sindirime ve dolayısıyla dışkısına, sindirim kaynaklı kusmaya iyi gelecektir. Dal darı vermiyorsanız onu da verin dışkısını toparlar. Bu durumda sadece bunları yapabilirsiniz. Net teşhis için veteriner görmeli ama normal bir veteriner bu belirtilerle anlamaz. Kanatlı uzmanı olmalı.
ballı dal darısı var ve asırı bayılıyor yerken vs. güncel olarak bugün ishal ilacı almıştım pet shoptan ondan içti vs. biraz daha toparladı iştahı açıldı ve uzun sure sonra gece öttü (normalde geceleri hep uykulu olur vs.) Bir de hastalık eşinden de geçmiş olabilir.. eski kuşumun da bu şekil davranışları vardı ve ishalden dolayı (sanırım) 1 hafta önce vefat etti belki ordan bulaşmış olabilir diyorum. şehrimde de kanatlı uzman sanırım yok diye biliyorum.. evde yapabileceklerimi yapmalıyım,ilginiz icin tesekkurler 👋 iyi kötü bir gelişme olursa yazmayı unutmayacağım

ballı dal darısı var ve asırı bayılıyor yerken vs. güncel olarak bugün ishal ilacı almıştım pet shoptan ondan içti vs. biraz daha toparladı iştahı açıldı ve uzun sure sonra gece öttü (normalde geceleri hep uykulu olur vs.) Bir de hastalık eşinden de geçmiş olabilir.. eski kuşumun da bu şekil davranışları vardı ve ishalden dolayı (sanırım) 1 hafta önce vefat etti belki ordan bulaşmış olabilir diyorum. şehrimde de kanatlı uzman sanırım yok diye biliyorum.. evde yapabileceklerimi yapmalıyım,ilginiz icin tesekkurler 👋 iyi kötü bir gelişme olursa yazmayı unutmayacağım
Ballı krakeri hiç vermeyin, kursak mantarına davetiye çıkartır. Dal darı hem sağlıklı hem daha çok sevecektir. Genelde petshoptan alınan vitaminler vs faydalı olmaz ama toparlamasına sevindim. Tablo ekliyorum mümkünse onlar daha faydalı olur.
Kekik çayı, probiyotik ve gervit de toparyacaktır ama hastalığı tedavi etmez sadece baskılarlar.
İnşallah güzel haberlerinizi bekliyorum
Polish_20230814_211925118.jpg

Ballı krakeri hiç vermeyin, kursak mantarına davetiye çıkartır. Dal darı hem sağlıklı hem daha çok sevecektir. Genelde petshoptan alınan vitaminler vs faydalı olmaz ama toparlamasına sevindim. Tablo ekliyorum mümkünse onlar daha faydalı olur.
Kekik çayı, probiyotik ve gervit de toparyacaktır ama hastalığı tedavi etmez sadece baskılarlar.
İnşallah güzel haberlerinizi bekliyorum Ekli dosyayı görüntüle 69579
güncel olarak,dışkısını yaparken ufak bir ses çıkıyor ama sıvılığı azaldı diyebilirim.İyi olarak ise iştahı açıldı,enerjisi daha çok (yere koyduğumda koşuyor 😁 vs.) umarım daha iyi olur

Siz yinede takviyeleri temin edip kullanınız.
Güncel olarak,kuşum dışkı yaparken çok zorlanıyor ve çıkmıyor bazen fln zar zor cımbız yardımı ile almak zorunda kalıyorum.Bunun için de evde yapılabilecek veya bir ilaç öneriniz var mı?? (fotoğraf ekleyeceğim)

neden dediginiz takviyeleri almadim?
ishal ilacı almıstım sonuc vermez ise alırım diye dusundum

Güncel olarak,kuşum dışkı yaparken çok zorlanıyor ve çıkmıyor bazen fln zar zor cımbız yardımı ile almak zorunda kalıyorum,muhtemelen kabız olmuş.Bunun için de evde yapılabilecek veya bir ilaç öneriniz var mı?? (fotoğraf ekleyeceğim)

neden dediginiz takviyeleri almadim?
ishal ilacı almıstım sonuc vermez ise alırım diye dusundu

Geri