Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu için bit spreyine gerek var mı?

Berat Taşlı

Yeni Üye
ÖNCELİKLE MERHABA ARKADAŞLAR
BEN KUŞUMU ALDIĞIMDA 3 HAFTALIKTI. ŞU ANDA 2 AYLIK. KUŞÇU BİZE KUŞ KUMUNA, BİT VE PARAZİT SPREYİNE GEREK OLMADIĞINI SÖYLEMİŞTI . AMA BENİM KAFAMA TAKILDI SİZCE BİT PARAZİT SPREYİ VE KUŞ YEMİ ALMALI MIYIM ALIRSAM NASIL KULLANMALIYIM CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM

bit ve parazit spreyleri kuşlar icin zararli. sprey gozune yuzune geldiginde körlük, felc vb seylere yol acabiliyormus. tavsiye etmiyorum.
kuş kumu, kaliteli bir yem ve kalamar kemigi kullanin. bit ve parazit icin kuşta bit olduguna emin olmadan bir sey kullanmaniza gerek yok. kafes temizliğini duzenli yaparsaniz sorun olmaz

cevaplarınız için çok teşekkür ederim .peki kuş kumu alırsam nasıl kullanacağım .yemliğin birine normal yem diğerine kuş kumu mu koymalıyım? bir de son olarak bit spreyi ve parazit spreyinin yaşı var mıdır bu yaşta kullanılır bu yaşta gerek yok gibi. cevap verirseniz sevinirim

Parazit ya da bit sorunu olmadan neden kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz ki kafesini temiz tutun zaten öyle dertleriniz olmaz misal bizim hiç olmadı kullanmadımda.Kuş kumu bence çok kullanmayın çünkü direkt onu yiyip yemi bırakabiliyorlar ben Haydara çok ender verdim kuş kumu..Bizim olmazsa olmazlarımız tahta tüneklerimiz,taze yemimiz ki versele laga tercih ediyoruz ve temiz kafes :)

CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER VERDİĞİNİZ CEVAPLARI DİKKATE ALACAĞIM

Kuş kumu almanıza gerek yok,yarardan çok zararı var.Parazit ve bit spreyinede gerek yok.Olası bit durumunda damlalar var onlarda kullanabilirsiniz.

Bit spreyini kesinliklie kullanmanı önermem. Tamamen kimyasal. Bi kuşum bu yğzden öldü fazla sıkmamıştımda durduk yere tüyleri döküldü ve öldü belkide alerji yaptı kuşa.

Ben o andan beri şöyle yapıyorum.
bir sprey şişesini suyla doldurup,
2 çay kaşığı elma sirkesini içine koyuyorum.

Günde 2 kere fıslarıyorum kuşlara.

Hem tüyleri canlı gözüküyo hemde kimyasal bişey yok.

Kullandığımdan beri bitlenme be mantar yaşamadım maşallah.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri