Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumda ishal var.

damnatiomemoriae

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşumun dışkısı gayet normaldi, bugün bozulduğunu fark ettim.
İlk başta dışkı dağınıktı ve suluydu. Arada bir böyle olup düzeldiği için pek umursamadım, sonra tamamen sıvı oldu.
Yumurta maması yaptım, patates haşladım. Şu an yine biraz dağınık ve sulu.
Cereyanda kalmamasına dikkat ediyorum ama yaz günü pencereler açık olduğu için mi etkilendi acaba?
Hâlsizliği ya da iştahsızlığı yok sadece dışkı sorunu var şu an.
Fotoğraflardan maalesef daha kötü duranı önceydi, diğer ise şimdiki.
4ED5BA7A-E9C5-4449-9EDA-D4C9D892B82B.jpegA3087742-FAA4-424D-9F17-B634BAEE2E51.jpeg

Fotoğrafta işaretlediğiniz dışkı ishal belirtisi değil, daha sıvı olması durumunda konuya güncel dışkı fotoğraflarını yükleyiniz.
Kuşumun dışkısı ilk başta dağınık ve etrafı suluydu, sonra tamamen su olmuştu hiç katı yoktu. Patates haşlaması, yumurta maması verdim ve biraz toparladı. O yüzden atmıştım ama şimdi ishal olmasa bile görseldeki gibi garip bir dışkısı var, rengi farklı. Kuşum katı ve yeşil renkte dışkılıyordu normalde, birkaç gündür dışkısında farklılık var. Sebebi ne olabilir?

Bir de evde şu an gerçekten fazla ishali olan bir kuş var, çok su dışkılıyor. Kuş benim değil, kısa süreliğine burada, onun için ne yapabilirim?

Muhabbet kuşum birkaç gündür tüy döküyordu, halsizliği yoktu. Dışkısına da çok bakmadım ama normaldi. Bugün de neşesi yerindeydi, konuşuyordu. Biraz önce baktım ki ishal olmuş, su şeklinde yapıyor dışkısını. Genelde odamda duruyor, pencerem açık oluyor ama çok estiğinde ona rüzgâr gelmesini engelliyorum. Bugün bir süre balkonda oturdu, balkon camı kapalıydı, sonra odama getirdim.
Şu an halsiz görünüyor. Kafesinde yem, kum, kırmızı darı ve kalamar kemiği var. Kırmızı darıyı birkaç gün önce de yedi, kalamarı da dün ve bugün yedi biraz. Bunların böyle bir etkisi olmaz değil mi? Tüy döktüğü için de ishal olmuş olabilir mi?
Dışkısı:

Geri