Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun neyi var ?

Göğüs kafesi keskinse çok zayıflamıştır iki tarafında hafif yağ tabakası var oradaki yağ ve kas dokusu azalmış olabilir bol bol yedirin proteinli besinler verin yumurta beyazı olabilir ceviz verebilirsiniz besleyicidir yemiyorsa hiç besleme maması temin edebilirsiniz versela laganın a21 olması gerek kodu
Bir ara çekip buraya atarım. Mesela elime alıyorum yumurta maması almıştım ona bugün az verdim. Bir de sirkeli su veriyorum , ilk hastalandığı gün ölecek gibiydi şimdi öyle değil en azından sirkeli su zararlı mı yoksa vermeye devam edeyim mi

Bir ara çekip buraya atarım. Mesela elime alıyorum yumurta maması almıştım ona bugün az verdim. Bir de sirkeli su veriyorum , ilk hastalandığı gün ölecek gibiydi şimdi öyle değil en azından sirkeli su zararlı mı yoksa vermeye devam edeyim mi
Bir suluğa 3 4 damla haftada bir iki kere koyabilirsiniz ama doğal elma sirkesi

Aynı anda vermeyin
Tamam teşekkür ederim , bir de aklıma takılan bir şey var. Biz dişinin yanına erkek kuş almıştık erkeğin dışkısı siyah ve üzerinde beyazlık var urates dedikleri kısım. Dişi kuş bir kaç gündür halsiz, uyukluyor ama erkek rahat bırakmıyor sürekli öpmeye çalışıyor bazen sinirlenip gagalıyor. Erkekten hastalık bulaşmış olabilir mi ?

bunu bugün çektim. Bir kaç gündür bana çok alıştı elimle ilaç falan veriyorum ama uyku hali devam ediyor , şuan elimde uyuyor mesela.

Triflucan mantar ilacı iyi geldiyse kullan ama ben koksidiyoz olduğunu düşünüyorum.
Şu videoya bakabilir misiniz?

Bu arada triflucan kullandığımdan beri göğüs bölgesi baya kapandı. Video yeni çekildi uyuyor sürekli şuan hâlâ elimde uyuyor

Şu videoya bakabilir misiniz?

Bu arada triflucan kullandığımdan beri göğüs bölgesi baya kapandı. Video yeni çekildi uyuyor sürekli şuan hâlâ elimde uyuyor

Kardeşim göğüs bölgesiyle senin işin yok. Kuşa boş yere triflucan verip durma o uyutuyor hayvanı. Birde kuşun ağzına damlatıyorsun muhtemelen yapma kuşa fayda yerine zarar verir.

Kuşun güncel dışkılarını ekle tekrar bakıcam. O triflucanı fazla kullanınca kör olan kuşlar var biliyormusun? İyi bişey değil yani...

Kardeşim göğüs bölgesiyle senin işin yok. Kuşa boş yere triflucan verip durma o uyutuyor hayvanı. Birde kuşun ağzına damlatıyorsun muhtemelen yapma kuşa fayda yerine zarar verir.

Kuşun güncel dışkılarını ekle tekrar bakıcam. O triflucanı fazla kullanınca kör olan kuşlar var biliyormusun? İyi bişey değil yani...
Kuruma var demişlerdi ondan kullanıyodum , doktor reçeteyi yazana kadar onları kullanıyordum ( koksidiyoz icin antibiyotik almak icin bir doktordan rica etmistik) bir kaç gün önce youtube da gördüğüm doğal sarımsak antibiyotiğinden yapmıştım dün sabah ve bu sabah verdim , kuş şuan iyi hareketleri falan bir de gözü kapalı duruyordu artık normal duruyor. O zaman triflucan daha kullanmam kuruma için kullanıyodum. Kafesini temizleyip dışkısını ekliycem

Kuruma var demişlerdi ondan kullanıyodum , doktor reçeteyi yazana kadar onları kullanıyordum ( koksidiyoz icin antibiyotik almak icin bir doktordan rica etmistik) bir kaç gün önce youtube da gördüğüm doğal sarımsak antibiyotiğinden yapmıştım dün sabah ve bu sabah verdim , kuş şuan iyi hareketleri falan bir de gözü kapalı duruyordu artık normal duruyor. O zaman triflucan daha kullanmam kuruma için kullanıyodum. Kafesini temizleyip dışkısını ekliycem
Dışkı genelde hep böyle. @umitFB

Ekli dosyalar

• IMG_20191216_185429_952.jpg
    IMG_20191216_185429_952.jpg
    426.2 KB · Görüntüleme: 33

Doktor Piyeloseptyl yazmış, ilaç şuan elimde yarın vermeye başlayacağım

Merhaba, ben daha antibiyotiğe başlamadım kuşum büyük oranda düzeldi iştahı falan da iyi şuan. Bu ilaci nasıl kullanacağım , kullanım şeklini ve ne kadar süre vermem gerektiğini yazabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG-20191218-WA0009.jpg
    IMG-20191218-WA0009.jpg
    107 KB · Görüntüleme: 27
İlaç tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar eklenip kullanılır. Duruma göre 5 veya 7 gün kullanılır. Kuşun güncel dışkılarını ekle bir bakalım.
Beyaz yuvarlakla işaretlediğim hasta olanın dışkısı genelde hep böyle oluyor. Diğer pembeyle işaretlediğim erkek olanın dışkısı , onunki siyah küçük solucan gibi oluyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20191222_063011_709.jpg
    IMG_20191222_063011_709.jpg
    331.9 KB · Görüntüleme: 28
Tamam çok teşekkür ederim
Merhaba 5 gün boyunca kullandım , bugün son kez verdim ikisine de. Az önce dışkılarına baktım, dişi olanın yine aynı ama erkeğin dışkısı siyahken yeşil olmuş. Görsel ekliyorum , büyük yeşil olan dişinin, küçük olan erkeğin. Ne yapmam gerekiyor sonrasında

Ekli dosyalar

• IMG_20191226_180320_842.jpg
    IMG_20191226_180320_842.jpg
    329.5 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20191226_180355_933.jpg
    IMG_20191226_180355_933.jpg
    411.3 KB · Görüntüleme: 14
Merhaba 5 gün boyunca kullandım , bugün son kez verdim ikisine de. Az önce dışkılarına baktım, dişi olanın yine aynı ama erkeğin dışkısı siyahken yeşil olmuş. Görsel ekliyorum , büyük yeşil olan dişinin, küçük olan erkeğin. Ne yapmam gerekiyor sonrasında

Dostum erkek kuşun dışkısı iyi. Dişinin dışkısıda öncekilerden çok daha iyi. Ancak dişiye daha sonra duruma göre protozoon tedaviside yapabiliriz.

Şuan için bir gün multivitamin bir günde probiyotik kullanalım. Daha sonra 2-3 günde dinlensin, ondan sonra dişinin dışkılarına tekrar bakıcam. Dediğim gibi protozoon tedavisi gerekebilir. Yani biteral yada flagyl kullanabiliriz. Ama kafana göre kullanma önce dediğim gibi kontrol edicem daha sonra gerekirse kullanıcaz.

Ve elinde yedek kafes olsun. Çünkü erkeğe ilaca gerek yok. Sadece dişiye kullanırsak kullanıcaz ;)

Dostum erkek kuşun dışkısı iyi. Dişinin dışkısıda öncekilerden çok daha iyi. Ancak dişiye daha sonra duruma göre protozoon tedaviside yapabiliriz.

Şuan için bir gün multivitamin bir günde probiyotik kullanalım. Daha sonra 2-3 günde dinlensin, ondan sonra dişinin dışkılarına tekrar bakıcam. Dediğim gibi protozoon tedavisi gerekebilir. Yani biteral yada flagyl kullanabiliriz. Ama kafana göre kullanma önce dediğim gibi kontrol edicem daha sonra gerekirse kullanıcaz.

Ve elinde yedek kafes olsun. Çünkü erkeğe ilaca gerek yok. Sadece dişiye kullanırsak kullanıcaz ;)
Bir dahaki ay kafes alıcam zaten çünkü erkek kuş bazen saldırıyor dişiye. Ben çok anlamıyorum da vitamini vardı bir süredir vermiyorum. Şimdilik ne vermem gerekiyor , probiyotik dediginiz ne oluyor :)

Bir dahaki ay kafes alıcam zaten çünkü erkek kuş bazen saldırıyor dişiye. Ben çok anlamıyorum da vitamini vardı bir süredir vermiyorum. Şimdilik ne vermem gerekiyor , probiyotik dediginiz ne oluyor :)

Vitamin olarak polivit vitamin şurubu kullanabilirsin. Tam dolu suluğa 4-5 damla damlatıp ver kuşa.

Probiyotikte yoğurt suyu kullanabilirsin en basit. Tam dolu suluğa bir tatlı kaşığı yoğurdun suyundan ekle karıştırıp ver.

Geri