Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum beyaz tüy döküyor

efekaracam

Yeni Üye
EFbrQte.jpeg
kbnt1vy.jpeg
iHdliIN.jpeg

Herkese merhaba,
Yaklaşık 5-6 yaşında dişi muhabbet kuşum var eşi yok ve genellikle kafeste duruyor gayet sağlıklı bir şekilde yaşıyordu lakin son 5-6 ay içerisinde içerisinde fotoğraflarda da belirttiğim gibi beyaz tüyler çıktı ve bu tüyler elime aldığımda dökülüyor, 1-2 ay bu tüy sorunu düzelmişti şimdi tekrardan oldu. Artı olarak kuşum kusuyor (sadece yem ıslaklık yok ve koku yok) ve dışkısı poposunda kalıyor (elimle her gün düzenli olarak temizliyorum) ve kuşum çok az uçuyor bu sorunları nasıl çözerim? Hangi vitaminleri almalıyım ve iyileşmesi için nasıl ilgilenmeliyim?

Merhaba ✨
Beyaz tüylerin dökülmesi gayet normal kusması eş istediğini gösterebilir..

EFbrQte.jpeg

Herkese merhaba,
Yaklaşık 5-6 yaşında dişi muhabbet kuşum var eşi yok ve genellikle kafeste duruyor gayet sağlıklı bir şekilde yaşıyordu lakin son 5-6 ay içerisinde içerisinde fotoğraflarda da belirttiğim gibi beyaz tüyler çıktı ve bu tüyler elime aldığımda dökülüyor, 1-2 ay bu tüy sorunu düzelmişti şimdi tekrardan oldu. Web sitesinde birçok bilgi okudum. Artı olarak kuşum kusuyor (sadece yem ıslaklık yok ve koku yok) ve dışkısı poposunda kalıyor (elimle her gün düzenli olarak temizliyorum) ve kuşum çok az uçuyor bu sorunları nasıl çözerim? Hangi vitaminleri almalıyım ve iyileşmesi için nasıl ilgilenmeliyim?
Vitamin eksikliğine benziyor. Diyetinize A vitamini, B12 vitamini ve D3 vitamini ekleyin.

Geri