Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun dışkısı beyaz

BademÇ

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun dışkısı yaklaşık 2 haftadır böyle halsizliği yok ve iştahı yerinde

Ekli dosyalar

• 20230427_191828.jpg
    20230427_191828.jpg
    468.4 KB · Görüntüleme: 27
Kuşunuzda pankreas problemi var. İmkanınız varsa mutlaka veterinere gidin. Şayet veteriner imkanınız hiç yok ise pankreoflat temin ediniz. Daha fazla vakit kaybetmeyin
Bugün 2.gün oldu pankreoflat kullanıyoruz ama düzelmedi henüz

Hangi ölçüde kullanıyorsunuz? Heme

Hangi ölçüde kullanıyorsunuz? Hemen düzelmez.
Dıştaki beyaz kısmını soydum içini toz haline getirdim pirinç tanesinin 1/4 ü kadar hergün ağzına veriyorum siz nasıl tavsiye edersiniz
Toz haline getirip tam dolu suluğa 2 pirinç tanesi kadar eklemelisiniz.
Siz direkt tozu ağzına mı verdiniz ?
Evet ben direk tozu ağzına verdim umarım bir zararı olmamıştır.Veterinere danıştım kuşlara bakmıyoruz dedi bende pankreoflattan bahsettim veterinerde direk ağızdan verirseniz daha faydalı olur ama kuştan anlamıyorum dedi bilemedim bende dediğiniz gibi yapayım o zaman suluğa ekleyim

Dıştaki beyaz kısmını soydum içini toz haline getirdim pirinç tanesinin 1/4 ü kadar hergün ağzına veriyorum siz nasıl tavsiye edersiniz

Evet ben direk tozu ağzına verdim umarım bir zararı olmamıştır.Veterinere danıştım kuşlara bakmıyoruz dedi bende pankreoflattan bahsettim veterinerde direk ağızdan verirseniz daha faydalı olur ama kuştan anlamıyorum dedi bilemedim bende dediğiniz gibi yapayım o zaman suluğa ekleyim
Faydası olmaz o şekilde. Veteriner muhtemelen ilacı toz değilde sıvı zannettiği için ağızdan verin demiştir. Zaten toz olarak yutması kuşa işkence olur.
Bundan sonra dediğim şekilde uygulayın 1 hafta kullanın. İlaçlı suyu günde 7-8 saatte bir yenileyin.

Faydası olmaz o şekilde. Veteriner muhtemelen ilacı toz değilde sıvı zannettiği için ağızdan verin demiştir. Zaten toz olarak yutması kuşa işkence olur.
Bundan sonra dediğim şekilde uygulayın 1 hafta kullanın. İlaçlı suyu günde 7-8 saatte bir yenileyin.
Çok teşekkür ederim hemen suluğuna ekliyorum

Suyu şimdi kafesten çıkartın. Sabah erkenden kuşla beraber uyanıp 8 gibi ilaçlı suyu verin. Direkt içer sabah saatlerinde.
Akşam suluğa ekledim sabah 7.30 gibi yeniden suluğu değiştirdim temizledim tekrar ilaç ekledim

1 hafta oldu pankreoflat kullanıyoruz 2 pirinç tanesi kadar suya koydum her gün sabah 7.00 gibi suyu değiştiriyorum ama bi düzelme yok

Ekli dosyalar

• 20230504_154757.jpg
    20230504_154757.jpg
    769.6 KB · Görüntüleme: 22
Veteriner imkanlarınızı zorlamanız gerekecek. İlaç hiç etki etmemiş. Ayrıca bir haftadan fazla kullanmayın
İştahı ve neşesi yerinde bu arkadaşın ama dışkılar beyaz yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri