Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Hasta

Yosun

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 1 haftadır hiç konuşmuyor, ses dahi çıkarmıyor. Bir kenara geçmiş tüylerini kabartmış (aşırı kabartıyor) şekilde uyuyor hem de aşırı. Uyanık olduğu an sadece yemek yediği an oluyor. İstediğin yerden direkt alabiliyorsun, uçmaya mecali yok. Bu yüzden sorduğumuz yerbize ishal olduğunu söyleyip ishal ilacı verdi. Kullanalı iki gün oluyor ama bi değişiklik yok acaba sorun başka bir şey mi? Dışkısı da koyu yeşil ve ayakları hep soğuk.

Kuşun kendisinin ve dışkısının resimlerini ekleyin

Kuşun kendisinin ve dışkısının resimlerini ekleyin

@Recai SULAMİS hoca bakınca yorum yapar ben ne desem yalan olur anlayamadım
Kuşu yakından kokladığımızda kötü bir kokusu oluyor böyle sanki gaz gibi. Yerinde duramayan, hep ısıran kuşu şimdi kolaylıkla olduğu yerden alabiliyoruz ve ısırmayı bırak ağzını açamıyor bile. Kafeste uyuduğu zaman şunu fark ettim; tüyleri baya kabarık uyukluyor ve kuyruğu titriyor acaba bu bir soruna mı işaret? Her şeyi yazmak istedim ki doğru ve hemen çözüm bulunabilsin diye.

Mantar ola bilir gibi geliyor bana ama @Recai SULAMİS hoca net cevap verir şimdi yanlış bişey diye bilirim pek anlamadım bende

Kuşta istemsiz kasılmalar, anormal boyun hareketleri mevcut mu?
Kasılma gözlemlemedik hiç. Sadece yattığı yerden kalkınca gerilme hareketini yapıyor. Ama boyun eğme hareketini durup durduk yerde yapabiliyor. Sanki bir şey olmuş gibi kafası aşağı düşüyor ve uyuyor o sırada.

Kasılma gözlemlemedik hiç. Sadece yattığı yerden kalkınca gerilme hareketini yapıyor. Ama boyun eğme hareketini durup durduk yerde yapabiliyor. Sanki bir şey olmuş gibi kafası aşağı düşüyor ve uyuyor o sırada.
Bu kafasını eğme hareketini halsizleştiğinden beri daha sık yapar hale geldi. Önceden sadece uykusu varken yapıyordu.

Geri