Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ishal tüneğinde duramıyor birden halsizleşti

alişş

Yeni Üye
Dişi kuşum ishal olmuştu yaklaşık 1haftaya yakın iyiydi 3 4 gündür ama yine ishal oldu birden ve bu sefer çok halsiz ayakları bembeyaz oldu tüneğinde zor duruyor sürekli uyuyor ve hızlı hızlı nefes alıyor. Dışkısı da çok koyu siyah geliyor. Bugün veterinere gittim ilaç verdi suyuna damlattım fakat ben suluğunu ağzına götürmedikçe suyunu da içmiyor. Kuşu kaybetmekten korkuyorum napabilirim şu durumda lütfen yardımcı olur musunuz?

Bu şekilde sabahtan değiştirmiştim yeni koydum yeniden yaptığında tekrar atarım

Koksidiyoz var. Veterinerden sulphamezathine alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 7 gün boyunca kullanın. İlaç kullanımı sırasında kafeste, gaga taşı, kalamar kemiği, kum varsa kaldırın.

Koksidiyoz var. Veterinerden sulphamezathine alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 7 gün boyunca kullanın. İlaç kullanımı sırasında kafeste, gaga taşı, kalamar kemiği, kum varsa kaldırın.
Veteriner şırıngaya bi kaç ilacı birleştirip verdi suluğuna damlat her gün diye ama o şırıngadaki ilacı gagasından bi damla şeklinde falan vermeli miyim kuşun su içmeye bile dermanı yok

Veteriner şırıngaya bi kaç ilacı birleştirip verdi suluğuna damlat her gün diye ama o şırıngadaki ilacı gagasından bi damla şeklinde falan vermeli miyim kuşun su içmeye bile dermanı yok
Verdiği ilacın ismini ya da etken maddesini sorar mısınız?

Damlalık yok ve şuan veterinere ulaşamıyorum kuş kucağımda halsiz duruyor
İlaçlı suyu çay kaşığı ya da şırınga ile yavaşça içirin. Yarın sabahta veterinerden ilaçların isimlerini ya da etken maddelerini sorun.

Geri