Karadeniz Pet

Muhabbet Kusum sol bacagini hep yukarda tutuyor

Tugsad96

Yeni Üye
Son 1 haftadir kusum tunedigi her yerde sag ayagini kaldirarak duruyo ve sag ayagini kaldirmasa bile hep butun agirligini soluna vererek duruyor. Kardesim ben evde yokken kafese koymak icin eline aldiginda kacmasin diye bacagini tutmus belki o zaman sag ayagini incitmis olabiliriz ama sag ayaginda her hangi bi kizariklik, morarma veya sisme gibi bi durum yok ve sag ayagi ile kavrayabiliyo fakat yururken sag ayagini kullanmaktan cekiniyo gibi gozukuyor. Elime alip bacagina dokundugumda caninin yandigini belli edicek her hangi bi tepki vermiyor genel olarak morali de oldukca iyi hic aci icindeymis gibi davranmiyor. Neden oldugunu bir turlu anlayamadim acaba sag ayagi mi gucsuzlesiyor bilemiyorum. Bazi arkadaslar B vitamini takviyesi yapin demisler hakli olabilirler, veterinere goturmeyi dusundum fakat su siralar hava cok soguk oldugundan ve yuruyerek goturmekten baska bi secenegim olmadigi icin riske atmak istemiyorum. Kusumun fotograflarini cektim isterseniz siz de bi bakin, akil ve yon verirseniz cok ama cok sevinirim. Son iki uc gundur cok bakindim ama bi turlu adam akilli kusumun problemini net yasayan her hangi birine rastlayamadim. O yuzden yeni konu actim affola. Iyi gunler.
20220204_133618.jpg
20220204_153142.jpg
20220203_135949.jpg

Maşallah ne kadar tatlı. O ayacığını yerim ben :) muhabbet kuşları genelde bir yeri acısa veya ağrısa belli etmezler acılarını. hep neşeli görünürler o yüzden aldanmayın neşeli görünmesine. Belki kardeşiniz yakalarken dediğiniz gibi incitmiş olabilir. Biraz bekleyin bir kaç gün hala devam ediyorsa sorun veteriner hekime götürün.

Maşallah ne kadar tatlı. O ayacığını yerim ben :) muhabbet kuşları genelde bir yeri acısa veya ağrısa belli etmezler acılarını. hep neşeli görünürler o yüzden aldanmayın neşeli görünmesine. Belki kardeşiniz yakalarken dediğiniz gibi incitmiş olabilir. Biraz bekleyin bir kaç gün hala devam ediyorsa sorun veteriner hekime götürün.
Ilginiz ve cevabiniz icin cok tesekkurler. Evet haklisiniz hic keyfinden odun vermiyor masallahi var. Bu aksam salincagina cikarken dustu :( Buyuk ihtimal ayagini pek kullanamadigini icin oldu, bu durumun bi kac kez ben odada degilken olmus olabilecegi de aklima geldi bu yuzden salincagini da iyilesene kadar kafesinden cikarmaya karar verdim ve ek olarak bi kac gun krem surup sakince masaj yapicam ayagina. Hala devam ederse dediginiz gibi goturucem.

Geri