Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun sol ayağının üstü şişti

mevlut61

Yeni Üye
Merhaba herkese. Benim dişi muhabbet kuşum varda dün birden sol ayağının üstü şişti (galiba karnı) de birde ayaklarının üstünde pek durmuyor artık kafasını öne eğip göğsünün üstünde durmaya çalışıyor. Bugünde sanki daha fazla şişmiş gibi lütfen yardım edermisiniz burdaki veterinerler bakmıyor.

Ekli dosyalar

• b6997fc8-d7bd-4b64-ba53-54d41df92fa7.jpg
    b6997fc8-d7bd-4b64-ba53-54d41df92fa7.jpg
    163.2 KB · Görüntüleme: 30
292ba7f1-7e6f-46a4-8a94-38fc0cef8123.jpg

Ekli dosyalar

• d778ea62-3086-44dd-a66e-40cf4f61a31f.jpg
    d778ea62-3086-44dd-a66e-40cf4f61a31f.jpg
    164.6 KB · Görüntüleme: 26
Fotoğraflar eğer net gözükmüyorsa bir siteye upload edebilirim. Elimizde tutamıyoruz pek korkuyor birde böyle şişince hepten zarar veririz diye zorlamak istemiyoruz

Ele alındığında yalandan cıyaklarlar ancak siz sorunlu yere dokununca ekstra bağırdı. Bu tarz kitle ya da şişlik durumlarına buradan çözüm bulamazsınız ne yazık ki. Veteriner kontrolünden geçmesi gerekir. Röntgende belli olabilir. İmkanınız varsa götürmeniz en doğrusu olacaktır.
Bacağında bir çıkma olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı ayağını kullanamazdı. Yani ayağı havada vs durmuyorsa öyle bir sorun değildir.

Veterinerler bakmıyor burda hiçbiri ya bildiğiniz tedavi yöntemi yada vitamin varsa söylermisiniz. Aniden oldu dün öğleden sonra

Veterinerler bakmıyor burda hiçbiri ya bildiğiniz tedavi yöntemi yada vitamin varsa söylermisiniz. Aniden oldu dün öğleden sonra
Fiziksel bir yarası varsa ancak öyle öneri yapabilirim. Ancak fiziksel değil yani içten bir kitle şişlik varsa maalesef bir şey öneremem.
Tüylerini üfleyin iyice bir kontrol edin gerekirse.
Röntgeni çoğu veteriner çeker. Kuşlardan anlaması gerekmez röntgen için.
Vitamin, probiyotik olarak bu sorun için değil ama genel olarak kullanılması gereken ürünleri ekliyorum. Tablodaki vitamin ve probiyotik yine de iyi gelir. Bağışıklığını arttırır, stresini alır kuşun. Ancak tekrar ediyorum kitle tarzı bir şeyi varsa veteriner şart.

muhabbetkusu.com.tr.jpg

Tamamdır çok sağolun ben denicem hepsini röntgen çekiyorlarsa veterinerede getiricem yarın inşallah.

Tamamdır çok sağolun ben denicem hepsini röntgen çekiyorlarsa veterinerede getiricem yarın inşallah.
Evet daha iyi olur. Çünkü fark ettiyseniz videoda özellikle oraya dokununca daha çok bağırdı, ağrısı olduğu belli. Son durumdan haberdar ederseniz çok memnun olurum. Geçmiş olsun

inşallah çekerlerse yarın son durumu tekrardan yazarım teşekkürler

Geri