Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum 2 saniyede bir kafasını sağa sola titretiyor

kadir gencarslan

Yeni Üye
muhabbet kuşumun agzının yanında yara var oraya krem sürdüm ve hasta oldugu için agzına vitamin verdim şırıngayla. bunları yaptıktan sonra kuşum kafasını 2 saniyede bir kafasını sağa sola titretmeye başladı. vitamini belki yanlışıkla burnuna sıkmış olabilirim acaba ondan dolayımı böyle oluyor ondan degilse sebebi nedir cevaplarsanız sevinirim

Veterineriniz, kanatlı veterineri miydi?

evet veteriner verdi

peki kafeste 2 kuş daha var aynı vitaminli suyu içseler sıkıntı olurmu?
Mutlaka diğer kuşlardan ayırın hasta kuşu. Hiç iyi durmuyor. Sağlıklı kuşlarada bulaştırabilir.
Ve sizin yerinizde olsam veterineri arar durumu söylerdim. Verdiği vitaminin kullanımı da siz sormamış olabilirsiniz ama söylemesi gerekirdi. Veteriner mi ağızdan damlatın dedi? Vitaminden dolayı olmuşsa geçici bir durumdur. Ancak kuşun yarası dışında başka ne problemi var? Dışkıları nasıl?

Mutlaka diğer kuşlardan ayırın hasta kuşu. Hiç iyi durmuyor. Sağlıklı kuşlarada bulaştırabilir.
Ve sizin yerinizde olsam veterineri arar durumu söylerdim. Verdiği vitaminin kullanımı da siz sormamış olabilirsiniz ama söylemesi gerekirdi. Veteriner mi ağızdan damlatın dedi? Vitaminden dolayı olmuşsa geçici bir durumdur. Ancak kuşun yarası dışında başka ne problemi var? Dışkıları nasıl?
veteriner dedi agzına damlatın diye hatta şırınga bile verdi.
yarası dışında kendini sürekli kabartıyor kafasını arkasına gömüp sürekli uyuyor ama yem yiyor.
dışkısını anlayamıyorum diger kuşlarla birlikte oldugu için ama kafeste farklı dışkı göremedim.
şuan biraz daha azaldı kafasını sallaması hatta durdu gibi.

veteriner dedi agzına damlatın diye hatta şırınga bile verdi.
yarası dışında kendini sürekli kabartıyor kafasını arkasına gömüp sürekli uyuyor ama yem yiyor.
dışkısını anlayamıyorum diger kuşlarla birlikte oldugu için ama kafeste farklı dışkı göremedim.
şuan biraz daha azaldı kafasını sallaması hatta durdu gibi.
Ağızdan vermeyin suluktan ekleyin. Hatta başka bir vitamine geçebilirsiniz. Bölünmüş olarak gerwit alabilirsiniz.
Dediğim gibi oral yolla aldığından reaksiyon göstermiştir. Eğer devamlılık arz ederse başka bir sorun vardır. Geçmiş olsun.

Hiçbir şekilde ağızdan vitamin verildiğini görmedim, bazı antibiyotikler dozaj ayarlanması için (kanatlılarda çok zordur) şırıngayla ölçülür ya da iğneyle yapılır. Gramaj ölçümü yapılıp şırıngayla ölçü verildi mi yani şuraya kadar doldurun dendi mi? Merve hanımın dediği gibi acil ayırılması lazım, o kafes zaten 3 kuş için küçük duruyor ve kirli. Elma sirkesiyle kafesi dezenfekte edin lütfen, hastalığın ne olduğunu bilmiyoruz bulaşıcı olabilir.

Geri