Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Ayağı Kanadı

IbrahimAlkan

Yeni Üye
Selamlar değerli arkadaşlar. Kuşumun bir parmağı kafesin teline sıkışmıştı az önce. Kafes telini ayırdım onunda yardımıyla parmağını kurtardık. Yalniz parmağı şuan kanıyor. Damlama veya durmayan bir kan yok. Sanki insanların derisi yüzülür de altından kırmızı kanlı dolu çıkar ya onun gibi. Arada ayağının ucunu tüneğe deyiriyor ama şuan içine çekmiş durumda ayağını. Ne yapmam gerekiyor ayağına tertürdiyot süreyim mi? Vitamin vereyim mi? Mamasını yemini suyunu zahmetsiz yere alayım mı?

Öncelikle geçmiş olsun,

Kuşunuzun ayağını temiz tutmaya çalışın kafes içerisini sürekli temizleyin ki enfeksiyon riski olmasın. Eczanelerden Teramicyn krem alınız (Deri merhemi) 2 çeşidi bulunur biri göz için biri deri için sizin deri için olanı almanız lazım. Gün içerisinde 2 kez incitmeden ayağına uygulayın. Tekrar geçmiş olsun.

Avipom veya teramicyn fark etmez ben kuşuma avipom sürdüm ve faydasını gördüm ama teramicyn faydalı diyenlerde var.

Değerleri yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Kuşum şuanda yere basabiliyor. Yasaktan dolayı iki kremi de bulamadım. Fakat batikon ile temizliyorum.

Aynısı benim kuşa oldu iki parmağı birden üniversitenin veteriner fakültesine götürdüm kırık sandım ilk ama parmağını oynatıoduu sıkabiliyodu parmaklarını. Bana terramicyn yazdı reçete yanlış hatırlamılorsam terramicyn recetesiz verilmiyordu belkide yanlış hatırlıyorumdur neyse ondan verdi bide madecasol verdi bide vitaform toz ilaç verdi. Ben her sabah terramicyn sürdüm kulak çubuğuyla ve tüneğine temiz beyaz penye yapıştırdım slikonla geceleri kanayıp kanamadığını kontrol ettim ve kremden dolayı ayağı kaymasın diye. Akşama doğru madecasol sürdüm yatırırkende yeniden terramicyn sürdüm ızdırabımı anlatamam sürdürmüyordu cok uğraşıyordum ama iyileşti hep sevdiği şeyleri verdim yumurta beyazı havuç arada portakal elma filan toparladı. Şuan iyi yani

15881743383158005753246845071935

Tünek bu şekildeydi her sabah kontrol ediodum rengine kan iltihap varmı diye ..

Çok geçmiş olsun umarım kısa sürede düzelir.. eğer bu kremler yoksa fito hametanda olur sanırım onlardü merhem tentürdiyot yaraya direk sürmeyin bence o çevresine sürülür diye biliyorum yaranın iyileştirici özelliği olan bi krem daha işe yarar galiba

Yanlış hatırlamışım demek teşekkürler

Geri