Karadeniz Pet

muhabet kuşu

cenk civelek

Yeni Üye
kuşumu 3-4 gün önce aldım ve biraz aceleci davranıp serbest bıraktım odamda dolabın üstüne konuyo ama salonda heryere (odam biraz küçük)artı olarak bazen elime geliyo kefeste ve dışarıda ama bazen gelmiyo sebebi ne

3-4 günde kuş alışmaz zaman tanıyın zamanla alışacaktır.
Evet onu biliyorum fakat saldığımda bazen omsuma geliyo ve uzun süre gitmiyo
Bide dolapta en arkaya kadar gidiyordu dolabın arkasındaki araya düşcek diye korktuk artık daha bize yakın duruyo dolabın üstüne kaçma sıkıntısı zamanla geçermi?

Zamanla uçmakta o kadar ustalaşır ki cirit atar evde hocam:)Evinizi odanizi iyice taniyinca hic bir yere düşmez meral etmeyin.3 4 günluk kusun omzunuza konmasida artı bir davranis bence.Hayırli olsun kuşunuz tüyu kadar ömrü olsun

Zamanla uçmakta o kadar ustalaşır ki cirit atar evde hocam:)Evinizi odanizi iyice taniyinca hic bir yere düşmez meral etmeyin.3 4 günluk kusun omzunuza konmasida artı bir davranis bence.Hayırli olsun kuşunuz tüyu kadar ömrü olsun
yani zamanla dolabı bırakır diyorsun doğru anladım dimi

kuşa zaman ver( bendeki kuş 1 yıldır bende ama elime gelirken yine yemkinli )

Aynen öyle hocam.O şuan kendine güvenli yüksek kuytu köşeleri mesken tutar.Senin zarar vermeyeceğini zamanla öğrenecek kovsanda gitmeyecek ilerde.Çerez yerken tabağina salça olacak:)
teşekürler zaten arkadaşımda var canlı derste fln masayı işagal ediyomuş bide şu anda kanatarı titriyo hep normal mi?

teşekürler zaten arkadaşımda var canlı derste fln masayı işagal ediyomuş bide şu anda kanatarı titriyo hep normal mi?
Hocam kuştan kuşa karakter farkı vardır.Benim eski kuşum kovsamda geri gelirdi omzuma konardı.Şuan ki kuşumu parmagima ilk aldigimda kanatta hafif bi titreme oluyor sonra geçiyor.Yani sürekli titreyip duruyorsa kuşunuzuj kanadı anormal bir durum bence.

kuşumu 3-4 gün önce aldım ve biraz aceleci davranıp serbest bıraktım odamda dolabın üstüne konuyo ama salonda heryere (odam biraz küçük)artı olarak bazen elime geliyo kefeste ve dışarıda ama bazen gelmiyo sebebi ne
Öncelikle mutlu seneler😊 kuşlar hemen alışmaz ve davranışları gayet normal bi sıkıntı yok. Endişelenme aksine bazen sana gelmesi çabuk alışacağını gösterir😊

Hocam kuştan kuşa karakter farkı vardır.Benim eski kuşum kovsamda geri gelirdi omzuma konardı.Şuan ki kuşumu parmagima ilk aldigimda kanatta hafif bi titreme oluyor sonra geçiyor.Yani sürekli titreyip duruyorsa kuşunuzuj kanadı anormal bir durum bence.
titremesigeçti bitek dün oldu o kadar

bi sorum daha olcak az önce kuşu kafese koyarken kanadı kapının köşesine takıldı ve biraz bağırdı benden soğmaz dimi? kafese koyarken mecbur olarak avcuma aldım

bi sorum daha olcak az önce kuşu kafese koyarken kanadı kapının köşesine takıldı ve biraz bağırdı benden soğmaz dimi? kafese koyarken mecbur olarak avcuma aldım

Anladığım kadarıyla siz kuştan daha çabuk strese giriyorsunuz :D Ufak tefek kazalar muhakkak olacaktır kuşunuz sizden ilginizi keserseniz soğur. Siz aynı ilgi ile devam ederseniz o sizi bırakmaz.

Hocam bir sorun olmaz:)Keşke herkes sizin gibi ince düşünse.İllaki kuşu avcumuza almamiz gereken durumlar oluyor.Mesela omzumuza konduğunda tırnaği takilabilir avuclayip çikarabilir.Bu gibi durumlarda sizden soğumasina engel değildir

evet sanırım çabuk stres oluyorum😅
eğer kuşunuz dolabın arkasına veya masa altına girmesini istemiyorsanız nevresim ile örtebilirsiniz o zaman giremez ve zamanı gelincede çekebilirsiniz benimkiler artık girmiyor oralara ve çok çabuk alıştıramazsınız arkadaşların dediği gibi kuşunuza zaman lazım.

Geri