Karadeniz Pet

paşam hasta ne yapmam lazım anlamıyorum

unalmeydan

Yeni Üye
iyi günler arkadaşlar ;

1 tane muhabbet kuşum var üşüttü veterinere götürdüm fakat hastalığı hala devam etmekte 2 adet enjektör ilaç verdi +vintonic diye birde vitamin verdi gönderdi ama sonuç değişmedi araştırdığım kadarıyla aspur ve limon verdim 4-5 gündür ama hala sonuç aynı uçarken çok çabuk yoruluyor çok halsiz sanki popo kırmıda şişik gibi az bile uçsa hayvan hemen yoruluyor ve halsiz neyi var tam çözemedim lütfen bana yardımcı olun veterinerler muhabbetten anlamıyor ancak para alıp gönderiyorlar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20180605_184549.jpg
    20180605_184549.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 46
  • 20180606_235427.jpg
    20180606_235427.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 47
inşallah düzelir çok üzülüyorum anlamıyorumda hayvancağızın neyi var veterinere götürsem sonuç aynı göz göre ölmesini istemiyorum lütfen acil yardım edin sirkeli suda verdim ilginiz için teşekkürler

Kuşun durumu ciddi.. basit bir soğuk algınlığı değil. Veterinerin verdiği antibiyotik hangisiydi ? Kuşun suyuna 10 damla kadar sirke katın. Hangisi varsa evde.. ağzına da 2-3 damla limon damlatın. Dışkısını da net çekip paylaşın.

15283874717161708088812.jpg
15283874717161708088812.jpg
@Selçuk YÜKSEL lütfen acil cevap verebilirmi
Kuşun durumu ciddi.. basit bir soğuk algınlığı değil. Veterinerin verdiği antibiyotik hangisiydi ? Kuşun suyuna 10 damla kadar sirke katın. Hangisi varsa evde.. ağzına da 2-3 damla limon damlatın. Dışkısını da net çekip paylaşın.
Selçuk bey cevap verdiğiniz için önce teşekkür ederim ağzına 2-3 damla limon sıktım kuş kusmaya başladı şu an suluğuna sirke koydum veterinerin verdiği antibiyotiği bilmiyorum 2 adet şırıngaya ilaç çekti verdi 1 tanesi 3 gün kullan dedi 1taneside 10 gün dedi ama kuş iyileşmedi hala 20 gündür bu şekilde hayvan nerdeyse yapmadığım şey kalmadı

Eczaneden biteral tablet veya flagyle ve mikostatin veya trifuculan alın. ( reçetesiz vermiyorlar ) veya petshoptan cocsigeel veya ronidazole alıp tedavi başlayın. İlaç edinene kafar apzına 3 saatte bir 2 damla limon damlatın. Suyunda da sirke olsun. Suyuna probiyotik ve vitamin de katın. Şimdi de tedavi sırasında da katın suyuna.
Kusması korkutmasın sizi bilakis iyidir. atsın içindeki enfeksiyonu. Tedavide geç kalınmış ama kurtulma ihtimali yok değil. Elinizi çabuk tutun be dediklerimi yapın.

Eczaneden biteral tablet veya flagyle ve mikostatin veya trifuculan alın. ( reçetesiz vermiyorlar ) veya petshoptan cocsigeel veya ronidazole alıp tedavi başlayın. İlaç edinene kafar apzına 3 saatte bir 2 damla limon damlatın. Suyunda da sirke olsun. Suyuna probiyotik ve vitamin de katın. Şimdi de tedavi sırasında da katın suyuna.
Kusması korkutmasın sizi atsın içindeki mantar lezyonunu.
Bağlaçlara dikkat edin. Eczaneden toplamda 2 ilaç alacaksınız petshoptan 1.

Ekli dosyayı görüntüle 25190 Ekli dosyayı görüntüle 25190 @Selçuk YÜKSEL lütfen acil cevap verebilirmi

Selçuk bey cevap verdiğiniz için önce teşekkür ederim ağzına 2-3 damla limon sıktım kuş kusmaya başladı şu an suluğuna sirke koydum veterinerin verdiği antibiyotiği bilmiyorum 2 adet şırıngaya ilaç çekti verdi 1 tanesi 3 gün kullan dedi 1taneside 10 gün dedi ama kuş iyileşmedi hala 20 gündür bu şekilde hayvan nerdeyse yapmadığım şey kalmadı
Ben de sirke damlattım, kustu çok. Çok korkmuştum ama ondan sonra iyi olmaya başladı. Selçuk Bey in dediği gibi içindeki zehri kusunca rahatladı.

yüksel bey cevabınız için teşekkür ederim akşama flagyle ve mikostatin alıcam fakat bunları kaçar damla vereyim birde elimde vintonic var ondan vereyim mi ? (suluğuna )bundan ağzına damlatınca çok fena oluyor birde şimdi resim atmışlar bana hayvanın kakası sarımsı gibi olmuş akşama her 2 ilacıda vereceğim enjektöremi çekip vereyim yoksa suluğa mı ? koyalım

Ventonicten kastınız ventolin sanırım. Nefes güçlüğü yaladıkça ağzına bir damla ventolin damlatın. Diğerlerini çeyrek suluğa 5’er damla şeklinde suyuna katın. Aynı suya probiyotik de katın. 5 gün devam edin sonrasında flagyle’i kesip mükostatine 2 gün daha devam edin. 4. Gün kuşun tüyleri de dahil kafesin her yerini dezenfekte edin.

Ventonicten kastınız ventolin sanırım. Nefes güçlüğü yaladıkça ağzına bir damla ventolin damlatın. Diğerlerini çeyrek suluğa 5’er damla şeklinde suyuna katın. Aynı suya probiyotik de katın. 5 gün devam edin sonrasında flagyle’i kesip mükostatine 2 gün daha devam edin. 4. Gün kuşun tüyleri de dahil kafesin her yerini dezenfekte edin.
Yüksel bey ilaçları aldım resimleri yüklüyorum şimdi
bu ilaçları aldım suluğuna tüm hepsinden 5 er damla veriyorum yem normal yem veriyorum su kaynattım şimdi kafesini komple sıcak suyla dezenfekte yapıcam yaptıklarım doğrudur sanırım bunlar yeterli gelir inşallah

Ekli dosyalar

• 1528481388378-152230744.jpg
    1528481388378-152230744.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 31

Yüksel bey ilaçları aldım flagyl ve mikostatin ve evde vamtonic diye ilaç vardı hepsini karıştırdım suyuna 5 er damla ama hiç içmiyor bu su ağzına damlatsak olurmu 2 şer damla yoksa suluğunda bu şekilde dursun mu ? Kendi içsin mi suyu ?

Ekli dosyalar

• 20180608_194408.jpg
    20180608_194408.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 22
Yüksel bey ilaçları aldım flagyl ve mikostatin ve evde vamtonic diye ilaç vardı hepsini karıştırdım suyuna 5 er damla ama hiç içmiyor bu su ağzına damlatsak olurmu 2 şer damla yoksa suluğunda bu şekilde dursun mu ? Kendi içsin mi suyu ?
Bir damlalık edinin ve ağzına damlatın. Ben öyle yaptım, sıkıntı olmuyor. Ama tabi dikkatlice.

İlk 2-3 gün ağzına her bir ilaçtan birer damla sabah akşam. Günlük doz toplamda 2 damla olacak yani. Sonra suyundan vermeye devam edersiniz. Muhtemelen Su içmeye başlamış olur..

Yüksel bey merhaba kuşum üşütme problemi hemen hemen geçti gibi ancak kuşun arka tarafı şişti ne yapmam lazım tüyler döküldü kıç tarafının olduğu yer şişmiş orası ve tüyler dökülüyor orta tarafından

Geri