Karadeniz Pet

Tüy döneminde kafeste mi kalmalı ?

Zeusthebird

Yeni Üye
Muhabbet kuşum tüy döneminde yaklasik 3,5 - 4 aylik. Normalde hergun 3-4 saat kafesin disinda durup gezinir, bu donemde kafesten hergun cikarmali miyim ? Ona bir zarari olur mu? sanki disari ciktikca daha cok tuyleri dokuluyor gibi, son zamanlarda dokulmesi cok artti. Haftada 2-3 kez bt amin forte ve gerwit kullaniyorum tuy dokumu yaklasik 2 haftadir suruyor.

B vitamini kullanıyorsanız süreci sağlıklı bir şekilde atlatacaktır.Bu dönemde daha stresli oluyorlar elinizden geldiğince onunla keyifli zaman geçirin bnce ne kadar mutlu olursa o kadar çabuk atlatır.

B vitamini kullanıyorsanız süreci sağlıklı bir şekilde atlatacaktır.Bu dönemde daha stresli oluyorlar elinizden geldiğince onunla keyifli zaman geçirin bnce ne kadar mutlu olursa o kadar çabuk atlatır.
Evet haklisiniz, ben de elimden geleni yapmaya calisiyorum. Sizce kafesten cikmasinin bi zarari olur mu ?

Evet haklisiniz, ben de elimden geleni yapmaya calisiyorum. Sizce kafesten cikmasinin bi zarari olur mu ?
Bence normal hayatına devam etmesinde sakınca yok :) Önemli ve büyük kanatlarını dökerse şayet o zaman denge kaybı yaşıyabiliyorlar siz süreci takip edin derim.

Bir zararı olmaz. Zaten süreç 3-5 hafta kadar sürer ve tüm tüyler bir anda dökülmeyeceği için uçmasında da dengede durmasında da bir sorun yaşamaz.

Bence normal hayatına devam etmesinde sakınca yok :) Önemli ve büyük kanatlarını dökerse şayet o zaman denge kaybı yaşıyabiliyorlar siz süreci takip edin derim.
benim kuşlar uzun kuyruk tüyünü döktüler. bir problem olur mu uçmalarinda

Geri