Karadeniz Pet

Tüy dönemindeki kuşun kuyruğu çekilir mi?

Lokum0609

Yeni Üye
Kuşumun tüylerini atamadığı düşünülerek çekmem söylendi. Bu ne kadar doğru? Atamadığı kuyruk tüyü kuşa çok ağrı yapıyormuş. Zaten iki tane kötü görünen tüyü çektik. Şimdi ben sağlıklı görünen tüyü nasıl çekeyim?

6182FE78-3765-40F5-B845-1E860A3EA83E.jpeg

Bu fikirleri kim veriyor çok merak ediyorum?

Bir gruba sormuştum. Tüylerin iltihap yapacağı vs söylendi. Bu çekilen tüylerinin dibinde biriken kanın zararlı olduğu diğer sağlıklı görünen tüylerin de çekilmesi gerektiği vs

Ekli dosyalar

• 5D00462A-0230-4E5F-8481-7A313B142091.jpeg
    5D00462A-0230-4E5F-8481-7A313B142091.jpeg
    477.3 KB · Görüntüleme: 81
Sağlam tüyleri çekmenin bir mantığı yok, sağlıklı tüylere karışmayınız. Mutlaka B bitamini takviyesi yapınız.

Tavsiye aldığınızda teyit etmeden uygulamaya geçmeyiniz, ağzı olan fikir verir olmuş, artık çoğu insanın aklı yok ama fikri var. Güvenilir tecrübeli kişilerin fikirlerine kulak veriniz.

Evet o yüzden sordum zaten. Hiç mantıklı gelmedi ama ısrarla tüyleri çek diyen biri olunca acaba böyle bir şey olabilir mi dedim. Mantığını sorguladığımda ise kuyruk tüyleri sert olduğu için kuşumun atamadığı ve dibinde kan iltihap biriktiği söylendi

Evet o yüzden sordum zaten. Hiç mantıklı gelmedi ama ısrarla tüyleri çek diyen biri olunca acaba böyle bir şey olabilir mi dedim. Mantığını sorguladığımda ise kuyruk tüyleri sert olduğu için kuşumun atamadığı ve dibinde kan iltihap biriktiği söylendi
Bu mantığa kuşların bütün tüylerini tavuk yolur gibi yolmak lazım 🤔 Bu fikri verenlerin saçlarını tek tek yolmak lazım.

Bu mantığa kuşların bütün tüylerini tavuk yolur gibi yolmak lazım 🤔 Bu fikri verenlerin saçlarını tek tek yolmak lazım.

Diyorlar ki tımarlama yapılmadığında kuş kanser hastalarının çektiği gibi ağrı çekermiş. Dünden beri kıvranıyorum çeksem mi çekmesem ki ikisi de vicdan azabı diye.

Hah şimdi aklıma geldi tüy çekilmezse kuş kurumaya kadar gidermiş valla nasıl korktum size anlatamam. Bunu da söyleyeyim dedim. Çok sağolun tekrar
Sorduğunuz grup büyük ihtimalle Facebook grupları değil mi? Facebook ta ki gruplara danışacaksanız, gruptaki tecrübeli, güvenilir kişilere danışın. Facebook ta ki gruplar fenaa.

Arkadaşlar benim kuşunda kuyruk tüylerinden uzun olanların iki tanesinin uç kısımları bu şekilde bozuk çekilmesimi gerekiyor bu tüylerin konuyu tam olarak anlamadım kuşa zararı varmı bu şekli bozuk tüylerin

Kuşların kuyrukları , kanatları çekilmez evet dökülmeyen tüy kuşta ağrı yapar bu doğru fakat bu kanat , kuyruk için geçerli değil. İyi okuyun kuşunuz tüyde ve 1 ayı geçmesine rağmen kuş tüyden çıkamıyor ufak ufak döküyor hala diyelim.
Kuşu avucunuzun içine alın baş parmağınızı hafif yalayın kuşun kuyruk dibi yani iki kanatın bittiği yer poponun üst kısmını ısladığınız baş parmağınızla bastırmadan para sayar gibi aşağı doğru inidirin inatla dökülmeyen tüylerin rahatça elinize geldiğini göreceksiniz..

Sağlıkla..

Mesajlarınızı yeni gördüm hepinize çok teşekkür ederim

Geri