Karadeniz Pet

Tüy sorunu

Mavista

Yeni Üye
Merhaba 3 gundur bende ve 1 aylik dişi oldugunu soylediler kafası bu şekilde ama yavru oldugu icin mi yoksa baska bir sorunu mu var?

Ben erkeğe benzettim ama net değil fotoğraf. Yuvalıkta anne veya baba yolmuş olabilir yavruyu.

Nasil cikicak tüyleri? Ve kac aylik ve erkek mi kesin?

bence baska bir sorunu var ama çözemedim yazik yavrucaga

Kuşunuz erkek. 4 aylık kadar var: Bu durumda tüylerinde anormal bir durum olmuş demektir. Bitlendiğinde bu tip dökülmeler görülür. Bit tedavisi konusunda sitede bir yazı mevcut. Enseden uygulayın ve gelişmeleri yazın. Takip edelim. Kafesini suluğunu her şeyi sirkeli su ile yıkayarak dezenfekte edin.

Bana 1 aylik denmisti o yuzden tuyleri cikmadi sanmistim

Bana 1 aylik denmisti o yuzden tuyleri cikmadi sanmistim
Bu tedavi işe yaramazsa eğer, başka ihtimalleri düşüneceğiz. Ama çok bölgesel bir dökülme olduğu için ve görünürde mantar benzeri oluşumlar göremediğim için aklıma ilk gelen bu. Vitamin takviyeleri de yapmayı ihmal etmeyin.

Bu tedavi işe yaramazsa eğer, başka ihtimalleri düşüneceğiz. Ama çok bölgesel bir dökülme olduğu için ve görünürde mantar benzeri oluşumlar göremediğim için aklıma ilk gelen bu. Vitamin takviyeleri de yapmayı ihmal etmeyin.
Bit ilacimi almam gerek

Ve hep kafesin boyalarini yiyor kemiriyor gaga tasi var ama hep boyle?

Geri