Karadeniz Pet

Tüy sorunu

meleeek

Yeni Üye
Tekrardan merhabalar, öncelikle çok soru sorduğumun farkındayım kusura bakmayın 🙏
Daha oncesinden de belirttigim gibi yaklaşık 3 ay önce iki tane muhabbet kuşu sahiplendim. Kuşları aldıktan yaklaşık bir hafta sonra kuşlar tüye girmeye başladı ve çok tüy döktüler iyilesmeleri baya zaman aldı, fakat bir kaç gun önce erkek kuşum tekrardan bu sefer haddinden fazla tüy dökmeye başladı. erkek kuşumun ilk tüye girdiginde çıkan yanaklarında ki o beyaz tupcukler bir türlü patlamadı hâlâ beyaz ve Cook tüy döküyor b vitaminide kullanıyorum ama nedenini hâlâ anlamıs değilim. Enerjiside yerinde sizce neden olmuş olabilir ve ne yapabilirim? Önerilere açığım ( fotoğraftaki tüyler daha yarısı, bile değil kafesinin içinde de aynı bu şekilde tüyler var hastalık olabilir mi?.):(

Ekli dosyalar

• IMG_20230622_163939.jpg
    IMG_20230622_163939.jpg
    863 KB · Görüntüleme: 14
İçlik tüylerini dökmeleri normal. Yine de kuşun videosunu atar mısınız?
Ama çok fazla döküyor ben ilk defa bu kadar döktüğünu görüyorum. Beyaz tuyun yanında bi kaç tanede uzun tüy döküyor uçuş tüyü oluyor galiba bir türlü çıkamadı tüyden

İlgili konuyu bırakıyorum. Konuda uygulamalar yazıyor. Özellikle kaliteli bir b vitamini verin

Kuşunuz muhtemelen tüy döküm döneminde ve biraz bu süreci ağır atlatıyor, ondan dolayı böyle fazla tüy dökmesi normal. Kuşunuzu bu süreçte desteklemek adına, Röhnfried markasına ait BT Amin Forte isimli b vitaminini haftada 2-3 gün, suluğa 6-7 damla damlatarak kullanabilirsiniz. (Benim de kuşlarımdan Limon tüy döküm döneminde ve bu süreci ağır atlatıyor. Ben de bu b vitaminini kullanıyorum.) Size de tavsiye ederim.

İlgili konuyu bırakıyorum. Konuda uygulamalar yazıyor. Özellikle kaliteli bir b vitamini verin
Tamamdır Teşekkür ederim

Kuşunuz muhtemelen tüy döküm döneminde ve biraz bu süreci ağır atlatıyor, ondan dolayı böyle fazla tüy dökmesi normal. Kuşunuzu bu süreçte desteklemek adına, Röhnfried markasına ait BT Amin Forte isimli b vitaminini haftada 2-3 gün, suluğa 6-7 damla damlatarak kullanabilirsiniz. (Benim de kuşlarımdan Limon tüy döküm döneminde ve bu süreci ağır atlatıyor. Ben de bu b vitaminini kullanıyorum.) Size de tavsiye ederim.
:( Peki bu vitamini nerden temin edebilirim.trendyolda Guvenilir bir site var mı? Siz hangi siteden aldınız.

:( Peki bu vitamini nerden temin edebilirim.trendyolda Guvenilir bir site var mı? Siz hangi siteden aldınız.
Buradan b vitaminini temin edebilirsiniz. Ben de bunu almıştım.

Geri