Karadeniz Pet

Tüyden çıkıp tüye giriyor

Oykubulunur

Meraklı Üye
10 aylık kuşum mayıs ayında tüye girmişti epey uzun sürdü neredeyse tüm tüylerini baş kuyruk va değiştirdi. Haziran ayında bitmişti değişim. Şimdi yeniden birden tüy dökmeye başladı neden olabilir mevsimden mi bazen soğuk oluyor bazen sıcak diye mi ne yapmalıyım önerebileceğiniz bisey var mı

10 aylık kuşum mayıs ayında tüye girmişti epey uzun sürdü neredeyse tüm tüylerini baş kuyruk va değiştirdi. Haziran ayında bitmişti değişim. Şimdi yeniden birden tüy dökmeye başladı neden olabilir mevsimden mi bazen soğuk oluyor bazen sıcak diye mi ne yapmalıyım önerebileceğiniz bisey var mı
Yem,mama bunda bir etkendir...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tüyden hızlı ve rahat çıkması için;

Haftada 2 ya da 3 kez fısıfısla banyo yaptırın.
Hergün az miktar yulaf verin.
Haftada 1ya da 2 kez b vitamini takviyesi yapın.

Gerçekten mi :( yem olarak hangi markaya geçeyim o zaman
Vitaktraft alın...1 kus zaten,Mamayıda evde kendi imkanlarınızla yapın...Heryerde basit yumurta maması tarifleri var...Haftada 1 2 kere verseniz yeter...Kusunuz cok sağlıklı olur.

Vitaktraft alın...1 kus zaten,Mamayıda evde kendi imkanlarınızla yapın...Heryerde basit yumurta maması tarifleri var...Haftada 1 2 kere verseniz yeter...Kusunuz cok sağlıklı olur.

Vitakraft kullanıyordum daha sonra garden mixe geçmiştim yine dönerim o zaman eskiye, kendi yaptığım mamada sadece yumurtayi yiyor maalesef o yüzden ben de sadece yumurta haşlayıp vermeye başlamıştım ama çok teşekkür ederim .

Vitakraft kullanıyordum daha sonra garden mixe geçmiştim yine dönerim o zaman eskiye, kendi yaptığım mamada sadece yumurtayi yiyor maalesef o yüzden ben de sadece yumurta haşlayıp vermeye başlamıştım ama çok teşekkür ederim .
Gardenmix’te yulaf miktarının partiye göre çok olabildiğini duymuştum. Bu bir etken olabilir. Vitakraft’a geri dönmeyin. Komple ziyan.. ithal diye satıyorlar utanmadan. Versele Laga deneyebilirsiniz. Mama olarak daha kaliteli hazır mama markalarını araştırın.

Kesinlikle eski ithal Vitakraftla alakası yok,burda üretiliyor artık.Versele Laga öneririm ben de.Mamayı da hazır olarak Cede ya da Versele Laga harici hiç vermedim.Bulamadığım için artık kendim yapıyorum.Aynı olay bizde de vardı extra bir vitaminle çözdüm ben şimdi iyi şükür yağmur gibi tüy dökmüyor hayvan.

Evet açıkçası kuşum vitakrafttansa gardenmixi daha iştahla yiyordu ama tuyler avuc avuc gidiyro versele laga deneyeyim çok teşekkür ederim ilginize

Evet açıkçası kuşum vitakrafttansa gardenmixi daha iştahla yiyordu ama tuyler avuc avuc gidiyro versele laga deneyeyim çok teşekkür ederim ilginize
Garden mix güzel bir yem ama yulaf bazen fazla oluyor içinde o da sürekli tüye sokuyor bence hayvanı,ya ayıklayıp vereceksiniz ya da Versele Laga’yı severek yerse devam edersiniz.Rica ederim.

Geri