Karadeniz Pet

Uyku saati, uyumadan önce yemek yeme ve covid19

DOVA

Yeni Üye
Selam herkese yeni katıldım foruma.
1. Muhabbet kuşlarının uyuması için saat kaçta karanlık ve sessiz ortam hazırlanmalı?
2. Kuşların uyumadan önce yemek yemesinde sakınca var mıdır? (bir gazetede ve internette bunun kanser ve hastalıklara neden olduğu ile ilgili yazılar var)
3. Kuşlar koronadan etkilenir mi?
Bildiklerinize cevap verirseniz...
Teşekkürler şimdiden.

Selam herkese yeni katıldım foruma.
1. Muhabbet kuşlarının uyuması için saat kaçta karanlık ve sessiz ortam hazırlanmalı?
2. Kuşların uyumadan önce yemek yemesinde sakınca var mıdır? (bir gazetede ve internette bunun kanser ve hastalıklara neden olduğu ile ilgili yazılar var)
3. Kuşlar koronadan etkilenir mi?
Bildiklerinize cevap verirseniz...
Teşekkürler şimdiden.
İyi forumlar kuşların 10-12 saat uyuması sağlıkları için iyidir ben
Benn sanmıyorum sorun olucağını tek sorun olursa sindirim sorunu olur onu da pek sanmıyorum
Şuanda insandan hayvana korona geçtiğine dair bir veri yok yani geçmez

1- Hava karardığında kuşların uyuması gerekir. Buna göre ışığı ayarlarsınız.
2- Sadece kuşlar değil insanlar içinde uyku saatine yakınken yemek yememesi istenir. Öyle ciddi bir sıkıntıya sebep olmaz ama merak etme.
3- Bildiğim kadarıyla Covid olan kuş görmedim.

Kuşlar için ortalama dinlenme süresi 10-12 saat olmalıdır.

1- Hava karardığında kuşların uyuması gerekir. Buna göre ışığı ayarlarsınız.
2- Sadece kuşlar değil insanlar içinde uyku saatine yakınken yemek yememesi istenir. Öyle ciddi bir sıkıntıya sebep olmaz ama merak etme.
3- Bildiğim kadarıyla Covid olan kuş görmedim.
Ya ben hep uyumadan önce yediriyorum yemek sonra uyumaya götürüyorum sizce uyumaya gitmeden kaç saat önce vermeliyim yemini yarım saat önce uygun mu uyurken acıkır diye korkuyorum hep o yüzden iyi ki bunu öğrendim

Ya ben hep uyumadan önce yediriyorum yemek sonra uyumaya götürüyorum sizce uyumaya gitmeden kaç saat önce vermeliyim yemini yarım saat önce uygun mu uyurken acıkır diye korkuyorum hep o yüzden iyi ki bunu öğrendim
Yemlik hep kafeste değil mi?

Sağlıklı bir kuş uyku saatinden önce yem yemez merak etmeyin.
Kuşlara covid bulaşmıyor bizzat şahidim.

Çok önemli bir şey değil. Kuşlar uyurken çok rahatsız etmeyin yine de.

Çok önemli bir şey değil. Kuşlar uyurken çok rahatsız etmeyin yine de.
Ben uyurken rahatsız etmiyorum asla uyumadan önce yemini kendim yediriyorum içime sinmiyor çünkü sonra arka odaya götürüyorum bunu yapmayayım bundan sonra o zaman yani en azından bir yarım saat geçsin öyle götüreyim

Ben uyurken rahatsız etmiyorum asla uyumadan önce yemini kendim yediriyorum içime sinmiyor çünkü sonra arka odaya götürüyorum bunu yapmayayım bundan sonra o zaman yani en azından bir yarım saat geçsin öyle götüreyim
Kafeste yemlik takılı ise kuş kendisi yer, sizin yedirmenize gerek yok.

Size kendi haline bırakın yeme içme işini kuş kendi halletsin 🙂
Kuşum genelde hep dışarda kafesinde değil tabi kafesinde olunca kendisi hallediyor yem işini ama dışarda olduğu zaman ben veriyorum yemlerini uyumadan öncede içime sinmediği için bir de ben uzatıyordum yemliğini bundan sonra öyle yapmayayım😊

Geri