Karadeniz Pet

Uzun süren kızışıklık

huseyinacikoz066

Paylaşımcı Üye
1,5 aydır kızışık durumda dişi, yumurta gelmedi. Bu kızışıklığın hayvan üzerinde bir yan etkisi olur mu ? Daha ne kadar süre kalır ?

Nijer felan vermiyorum. Sadece fertivit veriyorum. Ne yapmalıyım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hüseyin senin kuşlar en son çiftleşmiyor muydu 1 aydır?

Çiftleşiyor hocada yumurta gelmiyor. Yani sorum şu müdahale etmem gerekiyormu. Kızışıklığın uzun sürmesi hayvana zarar verirmi ?

2 aydır kızışıktı ama son 2 hafta ceresi daha çok kızardı ve kabuklandı. Hala çiftleşiyorlar sabırla bekliyorum.
Sorunum o değil. Sadece uzun süren kızışıklık hayvana zarar verir mi bilgi edinmek istiyorum.

Çiftleşiyor hocada yumurta gelmiyor. Yani sorum şu müdahale etmem gerekiyormu. Kızışıklığın uzun sürmesi hayvana zarar verirmi ?

2 aydır kızışıktı ama son 2 hafta ceresi daha çok kızardı ve kabuklandı. Hala çiftleşiyorlar sabırla bekliyorum.
Sorunum o değil. Sadece uzun süren kızışıklık hayvana zarar verir mi bilgi edinmek istiyorum.

Bişey olmaz...

Sağol kardeşim.
1fdff9b1b0455cb84cb20282e7fa6783.jpg

37051f85307451bbb0ffe1db7fb41e9d.jpg

Arka kısmındaki tüyler böyle ikiye ayrılmış gibi duruyor ama kanatlarda tam düşüklük yok. Yumurta olabilir mi ? 2 haftadır sık çiftleşiyorlar gelmedi yumurta. Arka Tüyleri kesiyim mi bekleyim mi ?

Sağol kardeşim.
1fdff9b1b0455cb84cb20282e7fa6783.jpg

37051f85307451bbb0ffe1db7fb41e9d.jpg

Arka kısmındaki tüyler böyle ikiye ayrılmış gibi duruyor ama kanatlarda tam düşüklük yok. Yumurta olabilir mi ? 2 haftadır sık çiftleşiyorlar gelmedi yumurta. Arka Tüyleri kesiyim mi bekleyim mi ?

Tüy kesme, çekme gibi işlere girmeyin yumrta indirip indirmemesi ile tüylerin bir ilgilisi yok.

Kuşların net çekilmiş fotoğraflarını at bakalalım durumlarına...

Erkek yaş olarak daha küçük mü ? İrisleri daha siyah gibi sanki.

Yok hocam sağlam bastırıp çiftleşiypr. Cremiao cinsi olduğundan iris halkaları oluşmuyor hiç öyle diyorlar bayafır bendeler zaten 1 yaşından büyükler

Dişi kızgın ve yuvaya ilgili görünüyor. Erkek baskın mı bilemiyorum.

Hocam 1 aydır çiftleşiyorlar.
Erkek 2 haftadır nerdeyse günde 2-3 kere çiftleştiğini görüyorum.
Sıklaştı. Tüm gün içinde odakları yuvaya girip kazma süpürme sesi çıkarıp. Dışarı çıkıp çiftleşme kurları ve çiftleşme.

Başka bi odakları hiç yok 2 haftadır. Erkek sürekli turuyo ayak atıp çekiyo kuyruğunu ısırıyor sırtıme vuruyor her zaman kuyeuğunh kovalıyor dişiyi hiç rahat bırakmıyor. Yem bile yedirmiyor dişiye. Sadece dişi erkeğin kusmasından besleniyor.
Yemliğe indiği anda erkek sırtıne buruyor arkasını dönmeye gelmiyor dişi.

Cinsle alakalı kısırlık durumu olurmu bilemedim

Hocam 1 aydır çiftleşiyorlar.
Erkek 2 haftadır nerdeyse günde 2-3 kere çiftleştiğini görüyorum.
Sıklaştı. Tüm gün içinde odakları yuvaya girip kazma süpürme sesi çıkarıp. Dışarı çıkıp çiftleşme kurları ve çiftleşme.

Başka bi odakları hiç yok 2 haftadır. Erkek sürekli turuyo ayak atıp çekiyo kuyruğunu ısırıyor sırtıme vuruyor her zaman kuyeuğunh kovalıyor dişiyi hiç rahat bırakmıyor. Yem bile yedirmiyor dişiye. Sadece dişi erkeğin kusmasından besleniyor.
Yemliğe indiği anda erkek sırtıne buruyor arkasını dönmeye gelmiyor dişi.

Cinsle alakalı kısırlık durumu olurmu bilemedim

Yumurtalar çiftleşmeden 15-16 gün sonra geliyor diye biliyorum. Sabret dediğine göre ikisi de iyi anlaşıyorlar. Bildiğim kadarıyla 1 yıldır uğraşıyormuşsun zaten yakında bir sonuç alırsın umarım. Kuşları rahatsız etme öyle tüy çekme kesme durumlarına girme.

Hüseyin cim ciftlesir 3 ay sonrada yumurta gelir hemen ciftlesme olunca yumurta beklemek yanlıs olur bırak kızıssın kuslar elleme disi zamanini biliodur
Bendeki takımın teki 1 aydır disi yuvadan cok nadir cıkıyor her cıkmasındada erkek ile ciftlesiyor daha yumurta yok kafaya takma bunlar güzel seyler bekle biraz daha

Bide su disin kusun poposunu tam bi cek at harici olarak disi kusun popo tüylerinde ayrilma var ise yumurta olma ihtimali yüksek

Bide su disin kusun poposunu tam bi cek at harici olarak disi kusun popo tüylerinde ayrilma var ise yumurta olma ihtimali yüksek

8887974f3229b6e5d1155d3f3ec0ffc7.jpg

Hocam bendeb tarafa pek dönmüyor çekemiyorum. Anca bu kadar çekebildim ama çekersem buraya atarım. Kafesin etrafıda kapalı anca bu kadar oluyor ama ayrılma var.
kanatlar düşük değil. Yağlanma olmasın diye kızıştırıcı yemleride kestim zaten.

Yinede yumurta yok heralde.

8887974f3229b6e5d1155d3f3ec0ffc7.jpg

Hocam bendeb tarafa pek dönmüyor çekemiyorum. Anca bu kadar çekebildim ama çekersem buraya atarım. Kafesin etrafıda kapalı anca bu kadar oluyor ama ayrılma var.
kanatlar düşük değil. Yağlanma olmasın diye kızıştırıcı yemleride kestim zaten.

Yinede yumurta yok heralde.

Sen popoyu cek at bi bakayim ben var yada yok derim ozaman kesin bir sey derim sana

Sen popoyu cek at bi bakayim ben var yada yok derim ozaman kesin bir sey derim sana

Bugün baktığımda kabarıkken göğüs dışarda kanatlar düşük ve sırt şişkin şekilde duruyordu. Ben yaklaşınca kendini toparladı. Eskiden kabarıkken tünerken böyle durmazdı ve 2 gündür kalamar kemiğini deli gibi yedi.
Hocam çekme fırsatım olmadı. Ama benzer bi foto paylaşıyım.
c01693c018527b6e6310df90789e0f41.jpg

Tünerken böyle duruyor ama ben yaklaşınca düzeltiyor kanatları felan. Yuvalık ilgisi çiftleşme kemirme kazıma tüm belirtiler olumlu yönde. Bugün tünerken göğüs kısmının aynıbunun gibi şiş sırtınını çıktığını farkettim. Elimi yaklaştırınca düzeltiyor kanatlaı hemen. Olma ihtimali varmıdır ?

Hüseyin sana 1 hafta veriom 1 hafta icinde hedefine ulascaksın aha bunuda buraya yazdım

[emoji1] banada yakın gibi gelmeye başladı günde en az 2 kere çiftleşiyorlar. Tek sıkıntım kalamar yemiyordu 2 gündür yiyor. Yuvayı kazıya kazıya hergün yuvada uğraşıyorlar öyle.

Kalamar yemedi beni umutlandırdı biraz. Ama hareket halindeyken kanadı topluyor normal mi yumurta varken bu durum. Yani sırtının tüyü dışarı çıkmazdı tünerken şimdi bayağı kanarıyor dışarı doğru orası. Bide aşırı kızgın. Erkek kuru kestiğinde kanat çırpıyor. Erkek kura başlayınca sakınleşiyor izin veriyor. Çiftleşme gerçekleşiyor.

İnşallah yumurta olursa dolu olur inşallah ve bakarlar.

Bir sorun olacak her yumurta için çiftleşmelerimi gerekiyor yoksa bi çiftleşme 5 yumurtayı dölleyebiliyor mu ?

[emoji1] banada yakın gibi gelmeye başladı günde en az 2 kere çiftleşiyorlar. Tek sıkıntım kalamar yemiyordu 2 gündür yiyor. Yuvayı kazıya kazıya hergün yuvada uğraşıyorlar öyle.

Kalamar yemedi beni umutlandırdı biraz. Ama hareket halindeyken kanadı topluyor normal mi yumurta varken bu durum. Yani sırtının tüyü dışarı çıkmazdı tünerken şimdi bayağı kanarıyor dışarı doğru orası. Bide aşırı kızgın. Erkek kuru kestiğinde kanat çırpıyor. Erkek kura başlayınca sakınleşiyor izin veriyor. Çiftleşme gerçekleşiyor.

İnşallah yumurta olursa dolu olur inşallah ve bakarlar.

Bir sorun olacak her yumurta için çiftleşmelerimi gerekiyor yoksa bi çiftleşme 5 yumurtayı dölleyebiliyor mu ?

Hadi İnşallah :)

Uzun süredir uğraşıyorsun, umarım emeklerinin karşılığını alırsın :)

Geri