Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet kuşu gaga sorunu

SQMHT

Paylaşımcı Üye
Beyler yavru bir muabbet kuşum var, gagasının sağı ve solu kabuklandı pürüzlü gibi birşey ve gagası çok az uzadı neden acaba

Önemli bir sorun olmamakla beraber gagasında şekil bozukluğu var. Kafesinde kalamar kemiği yoksa takın ve tahta tünek kullanın mutlaka. Gagasını törpülemek için tahta tüneği kullanırlar.

Hayır bir zararı olmaz bunlar zaten olması gereken şeyler.
Peki birşey soracam sizlere kuşumun gagası kırılması söz konusu olursa kalamar taşı ve tahta tünek gagasının tekrar onarılmasına yardımcı olur mu çünkü ben dün gittim petshopa korana virüs nedeniyle kapalı bugün bir daha gidecem ama gagası daha da artmaya başlamış o attığım fotoğraftaki yer

Peki birşey soracam sizlere kuşumun gagası kırılması söz konusu olursa kalamar taşı ve tahta tünek gagasının tekrar onarılmasına yardımcı olur mu çünkü ben dün gittim petshopa korana virüs nedeniyle kapalı bugün bir daha gidecem ama gagası daha da artmaya başlamış o attığım fotoğraftaki yer
Beyler kalamar kemiği yok her yer kapalı mineral blok alsam olur mu onunda yararı olur mu lütfen cvp yazın acill

gagası normal. olabilir böyle soyulmalar. gaga taşındaki amaç sert olduğu için kuşun kemirdikçe gagayı törpülemesi. benim kuşlar gaga taşı kullanmaz pek. oyun alanındaki ağaç dallarını kemirirler. önemli olan sert bişeyler kemirsin. mineral blok da olur. gagası kırılmaz merak etmeyin. bol bol uçsun. beslenmesine dikkat edin. insanlarda vitamin eksikliğinde tırnaklarda soyulmalar görülüyor ya belki gagadaki soyulmaların nedeni de vitamin eksikliği olabilir. yemine ek olarak mutlaka meyve özellikle de sebze verin düzenli.

Geri