Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet Kuşum Hasta mı ?

Canpolat

Yeni Üye
Merhabalar 3 gün önce yavru erkek bir muhabbet kuşu aldım. Açıkçası endişeliyim. Çünkü nefes alıp verirken kuyruğu biraz oynuyor. İlgili video linkini bırakacağım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Merhabalar, evet kuyruk sekmesi var. Üşütmüş olabilir. Kekik çayı yapın şimdilik ve vitamin probiyotik tablosu ekliyorum. Ürünleri bir an önce temin edin. Sıcak tutmaya özen gösterin. İlaç kullanılması gerekebilir çünkü ilk videoda sesli bir hareket de yapıyor.
Tablodaki ürünleri normal zamanlarında da kullanırsa çok faydalı olur. Ayrıca kuşu kaç aylık diye aldınız? Yavru değil gibi geldi bana önden fotoğrafını atar mısınız?
IMG_20231125_112109.jpg

Kuyruk sekmesi var ama çok şiddetli değil. Heyecan durumunda da kuyruğu hızlı harejet edebilir. Kuşunuz size alışkın mı yoksa korkuyor mu? Video çekerken korktuysa kuyruğu ondan sebep de hareket etmiş olabilir. Gece yatarken kontrol edin uzaktan kuşa belli etmeden,kuyruk sekmesi var mı yok mu? Şöyle 2 gün boyunca gözlemleyin.
Kuşun son dışkılarını da buraya atın beyaz peçete üzerine yapılmış birikmiş dışkı

https://hizliresim.com/a64inay dışkı resmi

Uzaktan baktığım zaman çok hafif kuyruk sekmesi gözlemliyorum. 5 gün önce aldık kuşumuzu.
Dışkıların forumu iyi. Rengide kurumuş diye siyahsa sorun yok. Yeni yapılmışı siyahsa belirtin. Ama dışkıları temiz görünüyor.
Kekik çayı yapın ger ihtimale karşı forumda tarifi var. Tabloyuda ihmal etmeyin. Karadeniz petten alabilirsiniz. Bağışıklığını toparlar bu şekilde. Gözleme devam edin iştahtan kesilmesin

Geri