Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet Kuşum Hasta Mı?

Şakir.s

Yeni Üye
Dün aldığımız yavru muhabbet kuşunun kanatları ve kuyruğu normal değilmiş gibi geldi.Özellikle kanadının bir tanesinde uzun tüyler var ama diğerinde yok.Eşim aldığı için ne kadarlık bir yavru onuda bilmiyorum.Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.Şimdiden teşekkürler.

Kuşumun fotoğrafı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220924-143209_Gallery.jpg
    Screenshot_20220924-143209_Gallery.jpg
    541.1 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20220924-143206_Gallery.jpg
    Screenshot_20220924-143206_Gallery.jpg
    536.8 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20220924-143135_Gallery.jpg
    Screenshot_20220924-143135_Gallery.jpg
    563.6 KB · Görüntüleme: 24
mmuhtemelen tüysel bir sorunu var ya tüye girmiştir ya da farklı bir rahatsızlığı vardır

mmuhtemelen tüysel bir sorunu var ya tüye girmiştir ya da farklı bir rahatsızlığı vardır
Yem yemesinde,dışkısında bir sorunu yok hatta dün almamıza rağmen elimde yem yedirdim.şuan eve alışma sürecinde olduğu için çok sessiz hareketsiz.kaç aylık olduğu hakkında bir fikriniz var mı kuş beslemede yeniyim de.Belki ay olarak normal mi hasta olup olmadığı oradan anlaşılabilir belki.Cevabınız için teşekkür ederim😊

muhtemelen tüy dökümüne girmiştir. ondan kaynaklı olarak ölü tüylerini dökmeye çalışıyordur. yaş olarak bir fikrim yok üzgünüm

Kus yavru daha yem kirmasini biliyordur umarim

Uçmaya çalışıyor fakat uçamıyor kanatları fotoğrafta gördüğünüz gibi tam değil yemede dışkısında da bir sorunu yok
benim kuşum da hala devam eden bir sorun. stres kaynaklı olması muhtemeldir. aynı zamanda kuşun ilk sahibi siz misiniz alındığı ortam önemli b vitamini takviyesini 2 gün kulanıp 1 gün ara verin tüyleri daha sağlıklı çıkacaktır inşallah kursak mantarı nedeni ile ara vermek zorunda kaldım yoksa fazlası ile tüylendi kuşum

Insallah uzar bnmde kanat tuyusorunlu olan kusum var onu oyle kabulleniyorum diger kuslarin yaninda gelip geciyor.

benim kuşum stres kaynaklı döktü tüm tüylerini. ancak b vitamini ile kendine gelmeye başladı kursak mantarı bittikten sonra inşallah tedaviye devam edeceğim :)

Kusun kanadinin birinde sanki ucma tuyu tamamen yok gordum birinde varda

Geri