Karadeniz Pet

Yeni alınan muhabbet kuşunda bagırsak sorunu

Hoodell

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu alalı daha 2 gün oldu dişi bir kuş aldım aldıgım yerde poposunda dışkı oldugunu görmedim eve geldigimde fark ettim ama daha önce hiç yaşamadıgım için bilemedim 2 gündür hayvan ne yemek ne su içiyor elle şırınga maması yapıp kursagına basıyorum mamanın içine 1 tane bebe bisküvisi 2 3 damla sarmısak suyu 2 damla kadar sirke bide bagırsak sorunu çözülsün diye biraz yogurt suyu koyuyorum ilk geldiginde dışkısı tüylere yapışıyordu ve baya katı siyah renkliydi ama son 1 gündür iyice sıvılaştı ve yeşilimsi cıvık olmaya başladı acaba yaptıgım tedavi iyyiye mi gidiyor yoksa kötüye mi gidiyor ne zaman iyileşir ve yanlış yaptıgım bir şey varmı ve ne zaman yem yemeye başlar kuş 1 yaşında

İnşallah bilen biri yardımcı olur

Kaş yaparken göz çıkarmışsınız...

1. Bebe bisküvisi kesinlikle zararlıdır içerdiği şeker, süt ve süt ürünleri sebebi ile...

2.Sarımsak dikkatli kullanılmalı sadece yüksek orandaki suda bekletip seyreltilip öyle verilmeli aksi takdirde toksit etkisi yapıp zehirlenmeye sebep olur.

3. Yoğurt, yoğurt suyu, süt ve süt ürünleri laktoz içermeleri sebebi ile kuşlar için zararlıdır, kuşlar laktozu sindiremezler.

Elle beslemenize gerek yok yeni ortama giren kuşlarda ilk günler az yem tüketimi görülebilir zamanla tüketim artar. Elle besleme yapmak zorunda kalırsanız şayet yumurta haşlayıp sarısını ılık su ile seyreltip muhallebi kıvamına gelince çay kaşığı yada şırınga yardımı ile yedirebilirsiniz.

Şimdi kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını atın dışkı durumuna bakalım.

Kaş yaparken göz çıkarmışsınız...

1. Bebe bisküvisi kesinlikle zararlıdır içerdiği şeker, süt ve süt ürünleri sebebi ile...

2.Sarımsak dikkatli kullanılmalı sadece yüksek orandaki suda bekletip seyreltilip öyle verilmeli aksi takdirde toksit etkisi yapıp zehirlenmeye sebep olur.

3. Yoğurt, yoğurt suyu, süt ve süt ürünleri laktoz içermeleri sebebi ile kuşlar için zararlıdır, kuşlar laktozu sindiremezler.

Elle beslemenize gerek yok yeni ortama giren kuşlarda ilk günler az yem tüketimi görülebilir zamanla tüketim artar. Elle besleme yapmak zorunda kalırsanız şayet yumurta haşlayıp sarısını ılık su ile seyreltip muhallebi kıvamına gelince çay kaşığı yada şırınga yardımı ile yedirebilirsiniz.

Şimdi kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını atın dışkı durumuna bakalım.

Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201221-221416.png
    Screenshot_20201221-221416.png
    560.4 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_20201221-221418.png
    Screenshot_20201221-221418.png
    516.2 KB · Görüntüleme: 24
Dışkılar iyi görünmüyor...

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşın, dışkıyı kağıt havlu yada tuvalet kağıdı üzerine yapsın ki dışkının dağılımını rengini leke boyutunu net görelim.
Tamam

Dışkılar iyi görünmüyor...

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşın, dışkıyı kağıt havlu yada tuvalet kağıdı üzerine yapsın ki dışkının dağılımını rengini leke boyutunu net görelim.
Sizce elle besleme aparatıyla kendi yiyene kadar besliyeyim mi yoksa kendinin yemesini mi bekliyim

Yeni dşkı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201221-225047.png
    Screenshot_20201221-225047.png
    487.5 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_20201221-225044.png
    Screenshot_20201221-225044.png
    546 KB · Görüntüleme: 21
İlk geldigindw poposuna yapışık ve siyah bir dışkıydı şimdi böyle ve çokta sulu

Yem ve su dışında ekstra bişey vermeyin gözlemleyin yem yemez ise şayet size dediğim yumurta mamasını hazırlar yedirirsiniz.

Yeni alınan kuşlarda ilk günler yem yememe su içmeme yada az tüketim, dışkı anormalisi görülebilir.

İlk dışkılar kötü duruyordu son dışkılar daha iyi büyük ihtimalle yaptığınız takviyeler sebebi ile dışkı anormalisi arttı yarın tekrar dışkıları atarsanız bakarız şuan dışkı sürekli değiştiği için yorum yapmak güç.

Yem ve su dışında ekstra bişey vermeyin gözlemleyin yem yemez ise şayet size dediğim yumurta mamasını hazırlar yedirirsiniz.

Yeni alınan kuşlarda ilk günler yem yememe su içmeme yada az tüketim, dışkı anormalisi görülebilir.

İlk dışkılar kötü duruyordu son dışkılar daha iyi büyük ihtimalle yaptığınız takviyeler sebebi ile dışkı anormalisi arttı yarın tekrar dışkıları atarsanız bakarız şuan dışkı sürekli değiştiği için yorum yapmak güç.
Teşekkür ederim yarın ben tekrar fotograf atarım yem ve su vericem sadece

Kendisi yiyecektir şayet çok uzun süre yemez ise elle besleme yaparsınız.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201222-140929.png
    Screenshot_20201222-140929.png
    719.9 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20201222-140919.png
    Screenshot_20201222-140919.png
    939.1 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_20201222-140847.png
    Screenshot_20201222-140847.png
    899 KB · Görüntüleme: 21
Geri