Karadeniz Pet

2 erkek muhabbet kuşu ilgilerini bizden kesti

uncothebird

Yeni Üye
İyi günler, muhabbetkuşlarımı 1 ay önce almaya karar verdiğimde yalnızlık çekmesinler diye 2 erkek kuşu aynı anda aldım ve büyük bir kafese hoşlarına gidecek oyuncakları da ekleyip eve getirdim. Kuşları ilk hafta fazla darlamadım sadece kısık sesle onlarla konuştum ve elimi kafesin dışında sabit şekilde tuttum. Sonra 2.haftada kafeste elime gelmeye başladılar(ellerimi göğüsten ayağa doğru yavaşca kaydırınca). Ama 3.haftdan itibaren uçmaları için salmaya başlayınca 2 si belirli bir yere konuyor ne yanıma geliyorlar ne de başka bir şey sadece beraber uçuyorlar hep beraberler 1 salmamdan beri nerdeyse 3 hafta olmasına rağmen bir türlü yanıma gelmiyorlar( ortalama 2 3 saat salıyorum günlük). Aklıma kuşları ayırmak geldi ama ayırınca da direkt ötüp odalar arasından birbirlerine sesleniyorlar sonra kıyamıyorum ve yine yan yana durup kendi aralrında oynuyorlar. Bu durumu nasıl düzeltirim, bir kuşumu evden ayırıp başkasına vermek dışında bir seçenek var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

İki kuşu ilk etapta eğitmek zor olabilir. Üstte anlattığınız problemler kaçınılmaz oluyor.
Ayrı ayrı odalarda eğitim verin, tek tek kendinize alıştırın sonrasında isterseniz beraber oynasınlar ama sizinle mutlaka, tek vakit geçirmeleri önemli.

Ayrı odalarda olunca ötüşüp haberleşiyorlar bu sorun oluşturur mu, teşekkürler bu arada.

Geri