Karadeniz Pet

Atlayan Yavru

Ferdi NAMLI

Paylaşımcı Üye
Ortalama olarak bir aylık olan yavru yuvadan atladı. Kafesin tabanına yem serptim ve dal darı koyacağım akşama doğru. Daha yem kıramıyor. Bunların dışında yapılacak birşey yok diye biliyorum ama içim rahat olsun diye sormak istiyorum farklı birşey yapmaya gerek varmı ? Bir aylık kuşun atlaması süre bakımından normal sanırım ve ne kadar sürede kırmayı öğrenir ?

Bir aylık yavru yem kırabilecek durumda dır normalde sadece ona yardımcı olmak için kolay kırılan yemlerin (aspur,dal darı vs.) kafeste kolay ulaşabileceği (kafes tabanı) yerde olması yeterli olacaktır.

Anne babasından yem kırmayı öğrenir zaten. Dal darı ve sade kanarya yemi verirsen daha çabuk alışır. Benim yavrulardan bir kısmı kalamar yemeye bile başladı 35 günde :)

Bir aylık yavru yem kırabilecek durumda dır normalde sadece ona yardımcı olmak için kolay kırılan yemlerin (aspur,dal darı vs.) kafeste kolay ulaşabileceği (kafes tabanı) yerde olması yeterli olacaktır.

Anne babasından yem kırmayı öğrenir zaten. Dal darı ve sade kanarya yemi verirsen daha çabuk alışır. Benim yavrulardan bir kısmı kalamar yemeye bile başladı 35 günde :)

Kırmaya başladı bile arada bir kabuklarıyla yiyiyor ama olsun kısa sürede karnını doyuracak gibi :) Annesi de besliyor arada bir tabandayken kafesin.

şuan yem olarak aspur öneriyorum. 2 ay civarı olunca normal yeme dönebilirsin.gelişim açısından içeceği suya tüylerinin parlak ve güzel çıkması için my best pet shoptan temin edebileceğiniz quiko vitacombex v multivitamin öneriyorum.2 aylık olduktan sonrada yine aynı yerden my best excellent tam karışık muhabbet kuşu yemi kullanmanızı tavsiye ediyorum.kendim bizzat kullanıyorum ve çok memnunum.tüyleri kadar ömrü olsun inşaallah...

[MENTION=14859]Ferdi NAMLI[/MENTION] o zaman sıkıntı yok. Anne baba zarar vermiyorsa kalsın 5-10 gün daha yanlarında. Zaten iyice toparlamış olur o zamana kadar kendisini.

Aynı konudan bir soru soracağım için başlık açıp gereksiz kirlilik yamak istemiyorum Ferdi kardeşimin de konusunun altında soru sormama müsaade edeceğini düşünerek burda benzer bir soru sorayım.

Benim baba 1 gün önce kaçtı 2 yavru var hafta sonunda daha doğrusu cumartesi günü birisi tam 30 diğeri 28 günlük olacaklar. Bunlar yuvadan atladığında anne bakarmı bunlara bir süre daha.
Ben ikisini de ayrı bir kafese almak istiyorum aslında yuvadan atlayınca kafes dibine dal darı aspur normal yem karışımı dökeyim biri 28 diğer 30 günlük olmuş olacak yem yiyebilirlermi, ayrı kafese almak istememin sebebi anne bunlara zarar vermesin diye.

Yuvadan atlayınca ilgilenirmii yem kırmayı öğretirmi bilmem baba kaçmasa 3 ünü bir alacaktım da anne yabani yetişkin ve hırpalanmış aldım ben onu insanlarla arası hiç iyi değil o yüzden endişelerim var bakarmı yavrulara atladıklarında yuvadan diye.

Geri