Karadeniz Pet

Yuvadan atlayan yavru ve yem kırma hak

• Konbuyu başlatan emrebakk1981
  • Başlangıç tarihi
E

emrebakk1981

Guest
Arkadaşlar merhaba.3 yavrumda yuvalıktan atlamış 3 gün falan oldu ama gördüğüm bi yem kırma olayı yok ancak ilk doğan yavru sulu kaka yapıyor ve yem yemiyor kursağı boş.uyuklama durumları var.kafesin her yerine yemlik taktım yerlerede aspur diye yem serptim.yuvalığıda çıkardım.anne kul yine hamile kaldı heralde.kuşlar ishalmi yem kırmayı nasıl öğrenecekler.diğerlerini baba bazen besliyor ama birinci kuş tüneğe çıkmasına rağmen yem yemiyor bazen annesine kusup yem veriyor ne yapmalıyım yardım edin llütfen.

Arkadaşlar merhaba.3 yavrumda yuvalıktan atlamış 3 gün falan oldu ama gördüğüm bi yem kırma olayı yok ancak ilk doğan yavru sulu kaka yapıyor ve yem yemiyor kursağı boş.uyuklama durumları var.kafesin her yerine yemlik taktım yerlerede aspur diye yem serptim.yuvalığıda çıkardım.anne kul yine hamile kaldı heralde.kuşlar ishalmi yem kırmayı nasıl öğrenecekler.diğerlerini baba bazen besliyor ama birinci kuş tüneğe çıkmasına rağmen yem yemiyor bazen annesine kusup yem veriyor ne yapmalıyım yardım edin llütfen.

yavru kuşlar için özel yemler var dostum kırılmış yem biraz daha buyuğene kadar ondan verebilirsin.

Yavrular icin soyulmus yemler var ondan kullanabilirsin

Aynı sorun bende de oldu anneden ayırın baba ile aynı kafese koyun anne tekrar yumurtlıcak demişsiniz kıskanıp öldürüyorlar sonra çok dikkat edin

Mama hazırlayıp elinizle besleyin derim zamanla zaten öğrenicektir. Babayı taklit edip öğrenirler genelde kırmayı yavrular yuvadan atladıysa yuvalığı kaldırsaydınız keşke tekrar yumurtlama ihtimaline karşı. Hem dişi de dinlenmiş olurdu

Geri