Karadeniz Pet

Avize

elifdalbudak

Yeni Üye
İyi akşamlar herkese. Benim bi sorum olucak. Benim kuşum yavru, 1-2 haftadır bizimle. Kafesten çıkardığımız zaman da hemen avizeye konuyor 2-3 saat hatta daha fazla orada kalıyor. Kafese koymak için elimi önüne götürünce de kafese koyacağımı anlayıp kaçıyor elimden. Normalde elime geliyor. Şu avize huyundan vazgeçirmem için neler önerirsiniz ?

kafesini yeterince benimsememiş öyleyse. 10-15 gün kadar çıkarmayın etrafını iyice gözlemlesin konulacak başka yerler olduğunuda görsün fakat kafeste biraz büyük olsun. küçük kafeste stres yaşadığı için aç kalıp susasa bile girmek istemeyebilir

AVİZEYE KONMAMASI İÇİN KUŞU SALMADAN ÖNCE AVİZENİN USTUNE BİR ÖRTÜ GİBİ BİRŞEY KOYARSANIZ KONAMAYACAKTIR BİR SÜRE SONRADA UNUTACAKTIR BENİM DÜŞÜNCEM..
bide yeni üye oldum kuşumda bi sorun var nasil konu acabilirim yardımcı olurmusunuz

Vay arkadaş her konunun altına yazmışsın bak bir kontrol et acaba yazdığım diğer konularda biri yardımcı olmuş mu diye :)

Saolun kusum için endişeleniyorum ve baktigimde cevap veren olmamıştı ondn başka konularada yazmak zorunda kaldım yardımcı olan arkadaşlar saolun

Tamam Adem Bey ben silerim yorumlarınızı tek tek lütfen dikkat edin bundan sonra

Geri