Karadeniz Pet

Ayakta şişlik ve kizariklik

limonlimonlimon

Meraklı Üye
Merhaba bu kuş arkadasimin kuslarinin yavrularindan 1 tanesi. Dünden beri ayagi bu sekildeymis kantaron sürmüsler ben de simdi terramycn getirdim sürdük fakat nedir nasil bir tedavi uygulamaliyiz yardimci olursaniz sevinirjz. Tesekkurler

Kuşun tüy gelişimi bitmiş gibi duruyor muhtemelen uçtu ve sert bir zemine düştü daha bebek olduğu için kemik yapısı fazla narin, kırılmış olabilir. üzerine basabiliyorsa incinmiştir krem ve kalsiyum ile iyileşmeyi hızlandırabilirsiniz ama kırık ise veteriner şart o da sadece kanatlılardan anlayan bir veteriner olmalı

Neden bu hale geldiğine dair veya çözümüne dair bir fikrim yok. Bence veteriner bakmalı. İlerleyen durumda kangrene dönüşüp ayağını kaybedebilir. Buradan çözüm bulabileceğinizi sanmıyorum ne yazık ki.
Merhaba arkadasim dün kafesin dibinde mineral blogun takili oldugu plastigi bulmus bunun ayagina dolanmis olabilecegini dusunuyoruz. Krem sürerken hic fark etmedik bilemiyorum nasil olduysa kendisi cikarmis. Suan sisligi inmis az da olsa 🙏
IMG-20230328-WA0013.jpg

Merhaba arkadasim dün kafesin dibinde mineral blogun takili oldugu plastigi bulmus bunun ayagina dolanmis olabilecegini dusunuyoruz. Krem sürerken hic fark etmedik bilemiyorum nasil olduysa kendisi cikarmis. Suan sisligi inmis az da olsa 🙏Ekli dosyayı görüntüle 66718
Kafes tülüne veya taban tellerine de takılmış olabilir eğer ayağının üzerine basabiliyorsa sıkıntı etmeyin aynı şekilde tedaviye devam

Kafes tülüne veya taban tellerine de takılmış olabilir eğer ayağının üzerine basabiliyorsa sıkıntı etmeyin aynı şekilde tedaviye devam
En azından dış etkenlerden kaynaklı olma ihtimali yükseldi. Teramisin ile ince tabaka halinde masaj yapabilirsiniz. Akşam ışığı kapatmadan hemen önce sürün ki kremi yemesin. Geçmiş olsun
Çok tesekkür ederiz. Tedaviye devam ediyorlar.

Geri