Karadeniz Pet

bi bakabilirmisiniz

ustahuso

Yeni Üye
Arkadaslar kusum soba borusundan asagiya inmiyor simdilik sorun yok ama kisin sorun olur ve yuvasina asla geri donmuyor bazi arkadaslarim kanadini cekelim dedi alisir cikana kadar dedi ne diyorsunuz biraz canice geldi ama guvercinlere bu sekilde yapiliyormus lutfen yardimci olun zarari olurmu cektirsem

Muhabbet kusu buna dayanamaz sen buna es al kapa kafese bak saldıgında kosarak kafese doner guvercın gıbı :)

Kardesim bu iki kusunda kanadini cektiler beyazi benimki ikiside ele geliyor inip dolasiyorlar yuvalarina geri donuyorlar bilemedim simdi es icin erken zaten alismasini istiyorum

VALLA SEN BILIRSIN BEN SUANA KADAR OYLE HAYVANA EZIYET ETMEDIM ETMEMDE EŞ ALMAN BU YASTA CIFTLESECEKLERI ANLAMINA GELMIYO ESLERINI KABULLENIP HUZURLU BI SEKILDE YASAMALARI ICIN ERKENDEN ALINIYOR ES SONRADAN TUTMUYOPR VS ALDIGIN KUSU BIDE DEGISTIRIRKEN FARK ODUYOSUN O YUZDEN DEDIM BEN SIKINTI YOK YANI SECIM SENIN BEN HAZIR EŞ KUŞTA SATIYORUM YAVRU ALINMIS RESIMLERI BURDA MEVCUT

http://www.muhabbetkusu.com.tr/dami...nlar/ebeveyn-ve-satistaki-yavrular-25628.html

Gercekten cok guzel yavrular eger kusum hediye gelmeseydi alirdim bi erkek :)

:) bende albıno lutıno karısımı dısıde var :)

Benim de vardı daha önceden kuşum. Soba borusuna konardı bizde oraya duvara mote bir tunek yaptık. borunun orası hoşuna gitmiştir sürekli orya gider. sen oraya tünek koy hemen yakınına uçar çıkar oraya acıkınca kafese girer yine.

Benim de vardı daha önceden kuşum. Soba borusuna konardı bizde oraya duvara mote bir tunek yaptık. borunun orası hoşuna gitmiştir sürekli orya gider. sen oraya tünek koy hemen yakınına uçar çıkar oraya acıkınca kafese girer yine.
Tunek yapsam soba borusun yanina yandigi zaman zarari olmazmi yine

bende vardı sıcak yani soba yandında konmuyordu amma diakat et belkin kışılıkleri farklıdır

Arkadaslar kusum soba borusundan asagiya inmiyor simdilik sorun yok ama kisin sorun olur ve yuvasina asla geri donmuyor bazi arkadaslarim kanadini cekelim dedi alisir cikana kadar dedi ne diyorsunuz biraz canice geldi ama guvercinlere bu sekilde yapiliyormus lutfen yardimci olun zarari olurmu cektirsem

aynı dertten bende müzdaliptim bir kere ayağı yandı bi daha sobanın yanından geçmedi. :DAma sen kışın salma derim yazık ayağı yanar...

canice görünüyor olabilir evet. güvercinleri kümese alıştırmak için uygulanıyor. kanat tüylerini çekecekseniz de iki kanadını birden çekmeyin... Sağ veya sol kanadın uzun uçucu teleklerin 5-6 tanesini çekmeniz uçamaması için yeterlidir...
Güvercinlerde şu da uygulanıyor, bahsettiğim kanat tüylerini bildiğiniz şeffaf selobantla bantlayıp bir süre sonra bant çıkarılarak da geçici olarak uçamamasını sağlayabiliyoruz. Muhabbet kuşuna da uygulanabilir belki ama muhabbet kuşunda şu sıkıntı olabilir: muhabbet kuşları gagalarını daha ustaca kullanıyorlar, belki bantı sökebilirler, denemek lazım...

Evet tesekkur ederim dusunceleriniz icin artik cektirmeyi dusunuyorum ben kiyamam o ise artik kuscuya cektiririm

Son düzenleme:
Arkadaşların sana vermiş olduğu tavsiyeye hiç katılmıyor ve şiddetle kınıyorum onları. Kanat çekmek nedir ya , hiç açlıkla ya da acıyla terbiye verilirmiymiş. Siz hiç bir şey yapmayın kanatlarını çekip hayvana eziyet etmeyin , yazıktır günahtır . Sobayı yaktığınız zaman zaten yanına gidemeyecek bir kere yandımı bir daha asla uğramaz oraya o yüzden kanadı çekerek onu oradan mahrum etmeyin. Ayrıca sizin düşüncenizi bilmiyorum ama bazı vicdansızlar kanatlarını çekerek hayvanları eline alıştırıyor sonra da ben eğittim eğitimli kuş satlık diye satılığa koyuyor , halbuki kuş eğitimli değil kanatlarını çektiğiniz kuş aynı acıyı bir daha yaşamak istemediği için size zorunlu olarak bağlı olur . Uzun lafın kısası , kanatlarını yol diyen arkadaşları kınıyorum ve size kesinlikle bu yöntemi tavsiye etmiyorum. Sağlıcakla kalın...

Ya ben cektirme tarafi degilim ama kusum tam bacanin oraya konuyor ben elimi degdiremezken o orada ne olur allah bilir cok kararsizim

Son düzenleme:
Kuş besleme kardeş o zaman sen , bunda kararsız olunacak birşey yok . Eğer öyle bir düşüncen varsa zaten senin kuş beslemen sakıncalı bir durum olmuştur . Bugün kanadını çeken yarın suni döllenme yapar ... Ne kendine eziyet et ne de kuşa...

alıştırmak adına yapılabilir, sonuç verir mi deneyip görmek lazım. bence o işi kışın soba yanmaya başladığında yapın. soba yanmıyorsa soba borusuna konup ayağı yanması çok kötü... ben size daha kötüsünü söyleyeyim, kışın gece karanlıkta soba gümbür gümbür yanarken kafesinde ürken kuşun uçup tek ışık kaynağı olan soba deliğinden içine dalması... başıma gelmiş olaydır. bu ayağı yanmasından daha kötü.

merak edenler için delikten içeri daldı yanarak öldü mü? hayır. odanın ışıklarını açıncaya kadar birkaç defa teşebbüs etti, sıcaklıktan dalamadı, yanıklarla kurtuldu.

alıştırmak adına yapılabilir, sonuç verir mi deneyip görmek lazım. bence o işi kışın soba yanmaya başladığında yapın. soba yanmıyorsa soba borusuna konup ayağı yanması çok kötü... ben size daha kötüsünü söyleyeyim, kışın gece karanlıkta soba gümbür gümbür yanarken kafesinde ürken kuşun uçup tek ışık kaynağı olan soba deliğinden içine dalması... başıma gelmiş olaydır. bu ayağı yanmasından daha kötü.

merak edenler için delikten içeri daldı yanarak öldü mü? hayır. odanın ışıklarını açıncaya kadar birkaç defa teşebbüs etti, sıcaklıktan dalamadı, yanıklarla kurtuldu.

Atıyorum bir çocuğunuz var , ve sürekli sobaya gidiyor . gece olunca da gidiyor diyelim normal şartlarda önlem alır gitmemesi için elinizden geleni yaparsınız ama varsayalım gidiyor . Siz çocuğunuzun bacaklarını mı kıracaksınız ya da kollarını mı bağlayacaksınız . Bir de bu açıdan düşünün ve ona göre tekrardan cevap verin. Saygılarımla...

Büyük salma kafes al pahalı diyorsan tahtadan yap kuşun uca bilecegi birşey onla besle kanadını cekme yazıktır hem tekrar uzayınca o kuş yine oraya gidecektir o yüzden boşuna cekmiş oluyorsun

kardeşim acıyla açlıkla terbiye olmaz diyorsun, sonra da bir kere yandı mı birdaha gitmez diyorsun? ne farkı kaldı benim veya diğerlerinin söylediğinden senin söylediğinin?
söylediğimiz şey senin bahsettiğin o "bir defa yanmaması" için. haa şu var kuşun kanadını çektin, kanadı tekrar uzadı, sobaya gidip konmayacağı garanti mi? değil?

ilk mesajımda ben kuş kanadı çekilmesi konusunda, nasıl yapıldığı nerde uygulandığı konusunda yorum yaptım. çekin çekmeyin sizin bileceğiniz iş. bu iş böyle yapılır diyorum. ikinci mesajımda da denenmeden bilemeyeceğini söyleyip başımdan geçeni anlattım. çok güvercin kanadı çektim. ancak güvercinden başka kuşun da kanadının çekilmesi gerektiğini ben şahsen düşünmüyorum. çeken çeker çekmeyen çekmez kendi bilir herkes.

çocuğum olsa, önlem alsamda sobaya gitmeye çalışsa, ne münasebet elini bağlayacakmışım bacağını kıracakmışım? bırakırım sobanın tadına baksın. sonra gitmez birdaha... küçücük çocuk birdaha sobaya gitmeyeceğini giderse yanacağını öğrenir... ancak kardeşim yaşın kaçtır bilemem ama sen daha çok şey öğreneceksin. kuş konusunda da başka konularda da öyle olmadığını göreceksin. sana cevap hakkı doğdu, cevap ver veya verme, ancak bu mesajımdan sonra cevap hakkı doğursan da seninle polemiğe girmem.

ancak bu mesajımdan sonra cevap hakkı doğursan da seninle polemiğe girmem.

Öncelikle ben senin kardeşin değilim , şu kardeş kelimesini benimle konuşuyorken lügatından çıkar. Herkesin hayattan öğreneceği şeyler var elbette , ama gelip burda önce kuşun kanadını çek diyip daha sonra ben öyle bir şey demedim demek biraz garip . Benimle polemiğe girme zaten ben polemik istemiyorum sadece sonuna kadar bekledim ne zaman arkadaş tamam ben çekeceğim kanadını dediği zaman müdahale ettim . Arkadaş kuşun kanadını çekseydi onun günahını veya vebalini üstlenecekmiydiniz çok merak ediyorum doğrusu. Neyse siz cevap vermeyin , ben daha fazla zaten sizin gibi bir şahısla münakaşa ya da münasebette bulunmak istemiyorum . Sana kolay gelsin ve güvercinlerine de allah sabır versin ,....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri